bugün

kankalık, arkadaşlık belli bir dozu aşınca artık saygı kurallarına gerek kalmaz, o zaten birbirini sevmeyen, tanımayan insanların arasında anlaşmazlık çıkmasın diye vardır bence.(yaptığım saygısızlıklara kılıf tamam, geçelim konuya) Zaten imam gazzali de bu noktaya değinmiş. “muhabbet kokusunun estiği bağda fetvaya mahal kalmaz” demiş. Şimdi mesela benim üç beş tane samimi arkadaşım var. Bu adamların her şeylerine hakimim. Mesela bunlardan birisi baya bi romantik. Geçen dükkanda duruyorum, bi baktım, bi tane kırmızı bir kutu. Ama kumaştan böyle, hani olur ya hediye için tasarlanmış kadife kumaş kaplamalı ahşap kutular. Onlardan var. Anlamazdan geldim ilk başta. Uygun bir zaman kolladım. Arkadaş toptancıya gidince de vira bismillah deyip yumuldum kutuya. Bi açtım ki böyle fon kartonundan bir rulo, kurdeleyle bağlı falan. Aha dedim otman, yedin babayı. Yakaladım senin kirli çıkıları.

Açtım ki ne göreyim, şimdi olayı betim etmek(fiil deniyorum lan) gerekirse:
Kırmızı bi fon kartonu düşünün, bu karton zemin. Onun üstüne böyle değişik renklerde kalp şeklinde falan birsürü notlar iliştirilmiş:
“kocacım”
“sen benim her şeyimsin”
“Sensiz ben yaşayamam ki”
“başımı yastığa koyduğum her an, düğün gecemizin hayalini kuruyorum”(ıyyk ben o yastığı apış arama alıyordum.)
“bunu birlikte okuyacağız: seni seviyorum” (zekaya gel amk. Adamlar bildiğin tırtıl çıktı lan.)

Şimdi ben şok oldum tabi. Nasıl olmayayım ki? Bizim bebeyi yıllardır tanırım. Bi yazımda da bahsetmiştim, kitap falan yazdı diye, hah işte o çocuk. Şimdi çocuğa bakıyorum, dokuz yıldır içtiğimiz el ele mideye gidiyor, sıçtığımız kol kola aski ye gidiyor. Bebede böyle bi siktiriboktan eser ilk defa gördüm. Ulan dedim o kadar yazınsal yeteneğin var, kıza yaza yaza bunu mu yazdın, bi de pano falan yapmış, sanki duvara asacak, kreş terk ibne falan diye söylenirken gözüme “kocacım” ibaresi takıldı. Eneee. Jeton o zaman dingg etti. Meğer kız bizim bebeye yazmış bunları. Çok zeki hissettim kendimi. Hani kocacım yazmış ya, ordan ulaştım gerçeklere. Hayır kızı da en aşağı dört yıldır falan tanıyorum. Dışarıdan gayet de insan gibi görünüyordu. Bilsem bu teraneyi, osmanı bundan ayırmak için osmana götümü verip video ya alır, cd yi de kıza postalardım. O derece fedakar da biriyimdir. Öhöm. Sırf bebeyi ondan kurtarmak için valla. Merhaba ben pembe şkp. Peheh.

Sonra tabi beni bi efkar sardı. insanlığın akıbetini neyim düşündüm...

Gittim bi çiğköfte aldım, nar ekşisi sıktırmadım. 80 gram çiğköfte, üç dört yaprak aysberg doğrattım, limon gezdirttim üstüne, sardırıp bide şalgam aldım yanına, bi dikişte içtim şalgamı, sonra ğğğğaaaarrrkk diye bi geğirdim. Yok lan bu o değildi. Dur.( Şalgam bana yasak zaten, mide varıl gürül bu ara.)
Gittim oturdum 50. Yıl parkına, elimde çayım da vardı zaten.(çiğköfte falan yok haa) Düşündüm amk. Bizim bebe salak falan değil, zeki birisi. Kız biraz salak ama olsun. Sorun değil, aşk onların üstünü kapatır. Kapatır da böyle aşk mı olur amk.

Ulan kocaman insanlarsınız ikinizde. Birinin yaşı 26, diğerinin yaşı 24. Daha neyin panosunu oluşturuyorsun ki. Gerzek itneler.

Ben zaten buna şaşırıyorum. Bu bizim kız milletinde var bi bokluk. (şimdi doğruya doğru ey kız cemaat, kızmayın öyle de dinleyin.) arkadaş dediğim, kardeş dediğim adamlar külhanbeyi takılıyor yıllarca. Erkekliğin kitabını yazanlar var ha aralarında. Hepsi gayet edepli, seviyeli, birikimli, özgür düşünceli insanlar. Sonra bunlar hatun yapıyor, halen sorun yok, güzel güzel takılıyorlar kafalarınca, buraya kadar her şey ideal geliyor, bi yerden sonra zottiriğe bağlıyorlar.

Niye? Noluyor?
El cevap: Evlilik muhabbeti giriyor devri devranımıza. Bu dakikadan sonra durum tam bir epic fail videosu. Basitlikten kanalizasyonlarda sürünüyor artık zeka pırıltıları. Size ibretlik birkaç örnek verip hepinizi kızlardan nefret ettirecem. Artık birbirimizi sikecez, göte para vermeyecez.

Örnek verdiğim olaylarda yalanım varsa aha şu içi kahve dolu kupa götüme girsin, çıkması nasip olmasın(zaten şekeri fazla olmuş içemiyorum, bari bi işe yarasın)
*olaya gel olaya:
arkadaş araba kullanırken mesaj geldi, oku bakalım neymiş dedi, okudum, kızdan geliyor.
bana dedi ki şöyle şöyle cevap yaz, ben de adam gibi yazdım yolladım. Cevap geldi “bricik sahibim, nye boş mesj atıyosn. Aramz ktü mü. Neye kzdıysan özr dlerim”
noluyo lan dedim, hani ben mesajlaşan biri değilim ya, bebeye de ulan bi mesajı atamadı götveren dedirtmemek adına, tuttum bi daha gönderdim aynı mesajı. Dakkasında çaldı telefon. Dur bi dakaaa. pause ***

Aklıma ne takıldı bak. Kızın tavrı gördün değil mi. Diyor ki neye kızdın, aramız kötü mü? Neye kızdıysan özür dilerim.

Çok çirkef çok. Ne hata yaptıysam falan demiyor ha, neye kızdıysan diyor. Ulan kadınlar var ya sübjektifliği kanırtıyorlar resmen. Kız lafı öyle bir söylüyor ki, kendinde hiçbir hata yok, olsa olsa erkek kendi kafasınca kızmıştır yine bir şeylere. Ha kızımız da anlayışlı ve idare eden taraf oluyor bu arada. Özür diliyor ve eline tonla kozu alıyor. Artık ilişkiye emek veren de o olur, idare eden, katlanan da o olur.

Rec<< // play >***

Kız anında aradı. Noluyo lan dedim bebeye, ne yazdın sen lan dedi, ben de sen ne dediysen yazdım, kız boş geldi deyince ben de tekrar attım, olm valla küfür falan etmedim lan diye kendimi savunuyordum ki bebe açıkladı olayı: hitap çiçekli böcekli olmayınca boş sayıyormuş bunlar. Aklınızın sapını sikeyim emi both of you, except yenge. Steel mirror. Subject locked.
Bu ne menem bişeydir abicim ablacım balon joje cim ya?
O kelimeleri diyebileceğimiz birini aramıyor muyuz bir ömür boyunca? E bu kadar basitleştirmek niyedir ya? Daha başka neyimiz var ki oradan ileri? Bir kişiyi bitanen yaptıktan sonraki hedefin nedir ki? Basit bişey değil ki o. Yok çünkü bunun ötesi. Bir ömrünü adadığın kişiyle artık anlamlarını yitirmeye mahkum kelimelerle mi konuşacaksın. Ne zaman yoğun şekilde hissedersen o zaman kur bu tarz cümleleri. Neyse amaaan siktiret be. Ben mi düzeltecem bu kadar boka batmış ilişkileri. Baştan samimi olacaksın abi. Kendin olacaksın. Tabi önce sen bi kendin olacaksın. Sırf birine özendiği için, sırf ayrıldığı sevgilisini unutmak için, hatta ve hatta, sırf eski sevgilisi başka biriyle çıkıyor diye altta kalmamak için sevgili edinenlerin ortamı artık buralar. Ben ne diyorum ki amk. Lan ben, ayrıldığı bebe başka bi kız yapmadan önce ben yapmalıyım ki ona muhtaç olmadığımı, onun gibilere kalmadığımı ispat etmeliyim kafasını yaşayarak sevgili arayan kızlar gördüm. Lar eki fazla. Bi tane gördüm o ayarda bi kevaşeyi.
Neydi mesele? Mesaj atarken aşkım balım denilmezse boş saylanan mesajlardı. Annadık değil mi burayı. Şimdi soru çözmeden diğer üniteye geçiyorum. Siz evde çözer gelirsiniz, yarın bakarız cevaplara.

* şimdi sırada, alemi ervahın kalantor sikiklerinden başka bir arkadaşımın, ne çeşit olduğunu halen anlayamadığım kız arkadaşının yediği bok var. buna da arabada şahit oldum.

Çocuk telefonunu arabada bırakıp bi eşya almaya gitti. Mesaj sesi geldi, bi dakka falan geçti, tekrar mesaj geldi. Yarım dakka sonra tekrar. Sonra iyice zıvanadan çıktı. Devamlı gelmeye başladı mesaj. Kız bildiğin mesajla orkestra kurdu amk. Ben de içimden kuruyorum, diyorum kız kudurdu heralde, aha şimdiki mesajda bebeyi soydu, aha pantolon da indi, aha kendi bluzunu da attı, kopça kemer derken sırtı duvara dayadı dedim… flapp… bizim eleman geldi, yani arabaya geldi. O sırada telefon horon tepiyor yan kolçakta.
Çocuk telefonu açtı, mesajlara bakıyor, ben de o sırada ufaktan daşşak sarıyorum bebeye.
-olm senin kız olmuş lan artık
*ne diyon lan ipnetor, ne olması
- olm iki dakka gittin, kızdan kıvılcım çıktı lan resmen. istersen seni kızın işyerine bırakıyım ben?
*yok olm bi tane mesaj var
-siktir lan pezevenk
*aha, al bak.
Harbiden de haklı bebe. Kız mal deyneği amk. Oğlan cevabı geciktirirse cevap gelene kadar aynı mesajı atıyormuş. Kafasını siktiğim. Bunda except flan yok. Bu yenge hakediyor.
*ilk gecemizde hiçbirşey yapmayalım, yatağımızın üstüne oturup eski resimlerimize bakalım, sonra da ne hissettiğimizi yazıp birbirimize verelim.(gel gel, sikmediğin üst damağım kaldı, orayı da sik).
sana aşığım der ve aldatır. en sikimsonik harekettir.

kız erkek ayırt etmedim zira hepsi öyle.
telefonu açmayan sevgiliye yalvar yakar bir şeyler anlatmak.

"ne olur aç telefonu konuşacağız" tarzı söylemlerde bulunmak.

telefonu açınca da bağırış çağırış kavga etmek.

sonra tekrar "ben sensiz yapamam" deyip yalvar yakar olmak.

gençken (18-25 yaş aralığı) yapıyor bunları insan,

sonrasında da ne kadar saçma olduğunu anlıyor.
Kızdan tekmeyi yiyince en yakın dostlara çamur atmak.
ilk entryi okumak bir roman okumak kadar zaman alsada, olsun başardım. aşk konulu genel tekrarımı yaptım elhamdulillah. dedirten başlık *
lisede yüzük takmak.
ilişki durumu, şifre vermek, son görülme zamanını takip etmek.
Benim en uyuz olduğum 16-17 yaşında beyinlerin aşk acısı altında yaptığı serseri hareketlerdir.

Bunu bahane edip sigaraya başlamalar, hayatı bitmiş gibi davranmalar, kendilerine zarar vermeler falan filan.

Acınasıdır.
-normalde "evet, tamam" demeyeceği şeylere "olur" demek.
-saatlerce telefonda konuşma sonucu erken sağırlık oluşumu.
-sevgili yapınca arkadaşlarla arayı açmak.
-sevgilim var diyip kendini bi' halt sanmak.
-kıza erkeklik taslayıp, son parayla hesabı ödemek ardından 1 ay aç kalmak.
-ortak facebook hesabı açmak.
-daha evlenmeden yüzük takıp, sevgiliye "kocam" demek.

buna pek aşk da denmez ya neyse...
güncel Önemli Başlıklar