bugün

(bkz: sikb bırakır)

http://img.internethaber....her/1.20090225114340..jpg
bir daha kimseye güvenilmeyeceği sanısı.
Iyi gelir insana aslinda... Buyuk bir duygusal guctur, kendini cukurun icinde de bulabilirsin, bu duyguyu pozitif sekilde de kullanabilirsin. Benim hayatimi degistirmistir, motive etmistir. Ben daha iyilerine layigim deyip spora gidilebilir, vucuda ve kiloya dikkat edilebilir, ortama akilip kari kizla tnisilabilir vs.

Fark ettim ki unutmak isteyince unutamiyorsun, ben de simsiki sarildim o aciya, motivasyon olarak kullandim. Fark ettim ki ne kadar siki sarilir tutunmaya calisirsan o kadar hizli sekilde o duygular yok olup gidiyor.

Her neyse, bu duygu sizi yonetmesin, siz onu yonetin, bilin ki disaridasize layik olan iyi insalar da var...

Selametle...
arabesk dusunmeyi ogretir.
önünüzü gördürmez, isteksizlikle birlikte verimsizlik başlar, önyargılı bir insan olup çıkarsınız.
en iyisi daha başındayken birgün ayrılacağız diye düşünmek ve bunu hep göz önünde bulundurarak fazla kapılmamaya çalışmak..
gözlemlerime dayanarak facebook ileti kısmına şu iletinin yazılmasıdır .

--spoiler--
hayat !!!
ben acıyı sadece yemekte severim
neden bu lüzumsuz cömertlik...
--spoiler--

sondaki üç nokta mutlaka koyulmalıdır .
Olgunlaşırır diye biliyorum ama.
içinde buruk bir his bırakır. sözler boğazında düğümlenir. içindekini anlatmak istersin anlatamazsın. O'nu görünce için acır yanına gidemeyince damla damla ölürsün. daha da devam ettirilebilir bu tarz şeyler.
Aşk acısı çeken kimse acısını durdurmak isteyen doktora "el çek tabib yaramdan" diyerek acısıyla yaşamayı tercih eder.
Aşk acısı diye kast edilen, şehvet ve seksüel duyguları tatmin edememekten kaynaklanan duygular ise, ona aşk acısı değil, kuyruk acısı denir.
bir süre belki aylar belki yılları donuk ruhsuz yaşamana sebep olur.
o acıdan sonra hiçbirşey zarar vermez sana artık. ayakların demir ayakkabı giymiş misali hep yerdedir . bi de zaman geçtikten sonra arkana bakmayı da bırakırsın. yürü be kızım halidir. kim tutar artık seni!
insanı daha maddeci ve rasyonalist yapar.
hayat dolu bir insansanız;
- etrafınızdaki insanlara karşı soğuk ve ters olursunuz.

- sosyal faaliyetlere katılmak istediğinizde o boşluk ve sessizliği derinlemesine yaşarsınız.
"şimdi orada sana teklif edenler falan olur..."
"tebrik ederim meleğim, yetenekli hatunum benim (:"

- eve geç geldiğinizde, karanlık yollardan geçtiğinizde endişelenen biri olmaz.
"bir şey oldu sandım, endişelendim..."

falan işte..
sigara, alkol, başkalarına güvenememe, serap görmeler -dişi adı değil lan- ,vs. vs. diye uzar gider.
yaşamadığımdan bir fikrim olmayan ancak yakın çevremde fazlasıyla aşk acısı çeken arkadaşımdan gözlemlediğim kadarıyla;

- herkeste onu görmek,
- bir yandan kızıp bir yandan da delicesine özlemek,
- eskiden çok eğlenilerek yapılan aktivitelerden uzak durmak,
- arkadaş çevresinden ziyade yalnız kalmayı tercih etmek,
- derslere daha sıkı asılmak, belki de özleneni unutmak için başka şeyle meşgul olmak,
- daha sinirli ve agresif bir insana dönüşmek.
- çekilmez olmak.
(bkz: alkolik hareket engellenemez)
insanları kıran üzen, dünyayla irtibatını kesen ve hiç mutlu olamayan bir insan olmanızı sağlar bu aşk acısı.
öldürmeyen acı güçlendirir bebeyim.
yaşanma esnasında aşırı kilo kaybı veya aşırı kilo alma, depresyon; bitişi sonrasında ise realistik düşünce yapısı ve duygusuzlaşma-duyarsızlaşma şeklinde görülen etkilerdir.
inadina inadina mutlu olasiniz gelir.

hakettiginizi bilirsiniz.

sey : ask acisi cekip mutlu olan bir ben miyim sozluk abi/
kendimden örnekle söylüyorum; iştahsızlık ve kilo kaybı.
kimisinin midesinde kelebekler uçuyormuş gibi hissettirir kimisininde göğüs kafesine savaş uçakları düşermiş hissi verir.
güncel Önemli Başlıklar