bugün

Başarması en zor şeylerden olan, fakat imkansız olmayan şeydir.

Her ne kadar "bazı" teknikleri olsa da, aslında insanın kendisinin "tamam, kalkma zamanı" demesini gerektiren, kısa süre içinde bazı şeylerin yavaş yavaş yerine oturduğunu hissettiren, progres, gelişmedir.

Herneyse; binlerce hayal, anı, mutluluk edaları, gülücükler, hediyeler, hatta ve hatta aranızda geçen konuşmalar.. her şey aklınızda. Onu gördüğünüzde kalbiniz belki mutluluktan küt küt vururken, şimdi onu anarken dahi anlatılmaz bir acı. Zordur, çok zordur bilirim.

Binlerce farklı sebeb vardı ilişkinizde. Ne olursa olsun, platonik olabilir, sevmişsinizdir, cevap gelmemiştir. Sevip sevilmişsinizdir, tekmelenmiş, kenara atılmışsınızdır. Sevmiş dahası sevilmiş, fakat daha fazla beraber olmamayı tercih etmiş, vicdan azabı çekiyorsunuz.. Binlerce.. Binlerce..

Unutmayın, aşk zordur. Beyninizin ikili çalışması sonucu, hormonların fena şekilde beyini beslemesi sonucu ortaya çıkan anlatılmaz o duygu, yalnız kaldığınızı hissettiğinizde çok vahim bir şekilde canınızı yakacaktır, yakmalıdır. Ama sonu da olmalıdır.

Öncelikle bunu okuyor ve aşk acısı çekiyorsanız, şunu aklınızın bir köşesine yazın, biraz zamana ihtiyacınız var. belki 1 ay, belki 1 yıl sonra her hangi bir şekilde onu gördüğünüzde sadece gülümseyeceksiniz. Aşk acıdır ama zaman sonra kaybolur, hissi kalır, o da bir tebessümle belli eder kendini. Sadece bir tebessüm.

Ayrıldınız, yapmanız gereken ağlamak. Ağlayın. Ona ait şeyleri atın, atamazsanız kaldırın. Onu bir süre görmemek çok daha iyi olacaktır. Ben maalesef onunla aynı okuldayım, her gün görüyordum ister istemez. Fakat az kalmıştı, bir kaç ay sonra yurt dışına yerleştim.

Lanet olası facebook denen bir şey var, tam iyiyim dersiniz şaaaak profil fotoğrafını görürsünüz. Daha da kötüsü verdiği doğum günü partisine ait fotoğrafları görür, davet bile edilmediğinizi görünce kan beyninize sıçrar, ağlarsınız. Bu bakımdan facebooktan çıkın. Madem arkadaşlarınızla görüşmek istiyorsunuz, facebooktan önce ne yapıyordunuz? Ya da, sizi silmemeleri için anasayfaya mesaj bırakın. Derslerin yoğunluğundan bir süre oralarda olmayacağını söyleyin.

Kendinize söz verin. Yarına kadar onun profiline girmicem deyin. Daha sonra çıtayı yükseltin, bu süre bir hafta olsun.

Hobi bulun falan demiyeceğim, bulamazsınız zaten. Boşuna denemeyin. Metal müzik dinleyin, haykırışlardan sözleri anlamayın, canınızı yakmasın boş yere. Hele hele rahmetli müslüm babayı falan bu süre zarfında dinlemeyin.

En önemlisi, kabullenin. Bitti. Onu seviyorsunuz, hem de çok ama artık bitti. Acı! Ama bitti. Ölüyor gibisiniz ama bitti! Ağlıyorsunuz ama Bitti! Onu düşünüyorsunuz ama artık bitti! bunları aklınıza kazıyın. Öyle birisi artık yok. Bunu başarırsanız, bu sürecin %60ını geçmiş oluyorsunuz. Kabullenin!

Unutmayın yazar kardeşlerim, ben de aynı sıkıntıyı yaşadım, geçti çok şükür. Bir zamanlar allaha yalvardığım, profilinden çıkmadığım, ağladığım, ailemle sırf onun için kavga ettiğim kız şuan kendi tarafımca engellendi facebookta. Ben yaptım! Daha bir ay önce "değerini bilemedim, senin gibisi çıkmadı" dedi ciddi ciddi. Yurt dışında oluşum bir nebze kolaylaştırdı onun için bunu söylemeyi ama bunu dedi. Ve ben sadece gülümsedim. O kadar! Hani bir zamanlar kendisi için ağladığım, üzüldüğüm kız bana açık açık teklif etti tam 2 yıl sonra. 2 yıl! Ve ben bırakın cevap vermeyi, gülümseyip geçtim.

Unutmayın kardeşler, dinimiz farklı olabilir, siyasi görüşümüz, hayati felsefemiz. Ama hepimiz aşk denen bu garip duyguyu yaşıyoruz, yaşayacağız. Nasıl bir duygu olduğunu biliyorum, sadece yardım etmek istedim sizlere bu konuda.

Şimdi gidin, üzerinizi değiştirin ve uyuyun! Unutmayın çok yakında bu haliniz aklınıza gelecek ve gülümseyeceksiniz. Esen kalın.
ne yaparsan yap tekrar birine aşık olana kadar yenemiyeceğin durum.
aşk acısı çektireni görene kadar görülen bir sanrıdır.
eğer izin verseler adam gibi çekilecek acıdır. yok özel numaradan aramalar, yok gecenin bi yarısı mesaj atmalar falan. rahat bırakılmadığınız için adam gibi acınızı bile çekemezsiniz.

(bkz: türk kızı)
(bkz: zaman sadece birazcık zaman)
götünüz yiyorsa unutun.
unutmaya çalışın.

unutanın amına koyım ben.
güncel Önemli Başlıklar