bugün

(bkz: amen)
aşk acısı çekmedim hiç, çünkü dünyanın verdiği acı her zaman güçlüydü demiş tezer özlü kadınlar aman dikkat!
olmayan kadındır. kadınlar aşk acısı çekmez, çektirir.
aşk acısı değil, ayrılık acısı çeken kadınlardır. ama en çok 5 ayda atlatır. en çok diyorum bak. ennnn çok.
Kendileri gerçekten seven birini bulduklarında acıları geçen kadınlardır. Bir erkek için bir kadın bazen yüreğe dağlanmış bir damga gibidir. Yıllar geçsede, başka bir kadınla mutlu olsada o yüreğe kazılı kadın unutulmaz. Fakat kadınlar için bunun aynı olmadığı kanaatindeim. Yeterki istediği değeri ve sevgiyi gösteren bir erkek olduktan sonra aşk acısı çekmeyen kadınlar kategorisine girerler.
aşk acısını sadece kadınlar çektiği için başlık mantıken yanlış. aşk acısı çeken erkekleri görsem mutlu olacağım, o derece! artık bu grupta olmak istemiyorum tabii. aşkın acısı da değil bende ki de ne olduğunu da bilmiyorum. kimyam, kavramlarım, herşeyim karıştı...
sünnet acısından beterdir hiç çekilmez.
Tamamen bitmiş, geri döndürülmesi zor kadınlardır.
her şeyi ona bağlayan aldığı nefes bile eziyet olan çevresinede huzur vermeyen kadındır geçmiş olsun.
babasının koynundaki şefkati başka erkeklerde bulamayan kadınlardır.

ilk aşk babayadır ya hani; zamanı gelince anlarlar ki o aşk bile acı veriyorsa vazgeçilmez değildir.

erkeklerin kirlenmiş gözüyle baktıkları bu kadınlar tanıştığı her erkekten o şefkati bulamamışlardır.

hala onun bu arayışını fahişelik olarak görenler ona gerçek aşkı yaşatacakmış gibi kandırır.

bir cinsel birleşme arayışında olan erkek tarafından elde etmenin hazzıyla yine o duruma düşürülür.
bu sadece aşk acısı değildir. hayata küfretmek, hayatın bedelinin bu olduğunu düşünmesi sonucu tüm yaşadığı her şeyin acısıdır aslında.

Sonra yine biri gelir, işte onu buldum der. belki evleneceği kişidir ama ömrü boyunca yine bir kız çocuğu yerine bir kadın olarak görüleceği için acısını hep içinde yaşatır.

isterse bin kişiyle olsun bir kadın, inanın o bin kişiye aynı umutla, aynı gözlerle, aynı arayışlar, aynı aradığı kelimeyle ve sonucunda bulamadığıyla yaşayacaktır acısını...
isterse o bin kişi sonrasında iki bine çıksın.
ya da hayatında sadece bir kişi olmuş olsun. ruhuna işleyememişse bir erkek, o kadın acısını başka erkeklerle de gideremeyecektir.

ta ki; o klişe cümlelerden, sorulardan birini sormayan, sabah uyandığında hala aynı bakan, sadece denizi seven, kumunu, çakılını, balığını umursamayıp sadece ona sarılan birini bulduğunda o zaman geçecektir acısı derinlerden...
görsel
Anladık sevdin,

Anladık sondu bu, ki bunu daha öncede söylemiştin.

Tamam çok üzüldün, kalbin çok yoruldu yine, bırak kalbini ayakların bile tutmuyor artık, ben de hissettim.

Nefesin diziliyor boğazına düğüm düğüm,

Sayfalar yazmak isterken, kelimeler çıkmıyor iki dudağının arasından,

Gözlerinden bulutlar eksilmiyor,

Ellerin titriyor,

Yaşamak ağır geliyor,

Ama nolur artık bir sus be kadın!

analar evlatların kaybediyor.

çocuklar uyur gibi ölüyor!

açlıktan ölüyor çocuklar bir lokma yemek bulamamaktan!
bazıları yemeden içmeden kesilen, bazıları sigaraya ya da içkiye başlayan bazılarıysa bir daha aşka inanmamaya karar veren kadınlardır.
kolay hedeftirler.
aşk acısı çekmek güzeldir... herşey güzel olacak diye birşey yok hayatta... bence her insan kadın erkek aşk acısı çekmeli bazı bazı ...
Aşk acısı çeken erkekten farklı değildir...
iştahı kesilir, güçsüz hisseder, sorar sorgular, keşkeleri ve nedenleri düşünür...
Canı yanar... Nefesi kesilir..Uyku tutmaz...
Ama geçer...Er ya da geç geçer... Tabiat bu süreci bitirir!!!
Tehlikelidirler.