bugün

çivi çiviyi sökmek zorunda .
Sigarayı bırakarak *
Sigaradan başka bişey düşünemez hale geliyosun *
Her zamanki taktik. Acının üstüne giderek. Sonra uyuşuyorsun.
içerek babacım şöyle sağlam şekilde öyle bir geçerki kendini unutursun aşk acısı ne kelime,ne gam kalır ne kasavet.
elleme be evladım, daha çok kanatacaksın! bırak kendi geçer. zamandır en iyi ilacı.
geçmez. sadece kabuk bağlar. ara ara o yara kanar. dokunmaya korkarsın. bir dönem unuttum dersin. sonra bir bakarsın yaraları sarmaya çabalıyorsun.
Kolay geçmeyeceği kesindir. Aşkın Derecesine göre ayrılık acısının şiddeti ve süresi de uzar. Şarkıdaki gibi: "acısa da öldürmez".
Ara ara krizler gelir. Onları atlat. Zaman içerisinde o kadar cok düşünüyorsun ki artik gerçekliğini yitiriyor..
Bir gün illaki geçer. Ama o gün yakın değil. Sabretmeyi, dişini sıkmayı, saçlarını yolarken daha az tel kopsun diye sakinleşmeyi öğreneceksin. Zamanla olacak bunlar. Günü geldiğinde hepsi bitecek. Acıların da, kafandaki teller de.
Yoğurt yiyerek.
Bana mesaj at geçer.
başka biri hayatına girdiğinde unutacaksın tamamen..

ama sırf hayatında biri olsun diye de olma biriyle..

(bkz: çivi çiviyi söker)
Aşk acısını geçirmenin en kolay yolu başka bir insanla denemektir. O olmazsa bir diğeri ile. Bir diğer yolu hobi edinmektir ama hobinin bazı insanlar üzerinde pek etki ettiği görülmemiştir zira bunu o insanla yapsam daha güzel olurdu diye fikirler içinde boğulabilirsiniz. En zor yolu da geçmesini bekleyerek kurtulmaktır. Çünkü boş beklediğiniz her samiye o insanı hatırlamak için altın bir fırsattır.
Allahım bir keresinde çok fena yaşamıştım. Kaç kere ağladığımı hatırlamıyorum.

Kız sırf başka birisiyle öpüştü diye hayatım boyunca hiçbir kızla öpüşmeyeceğimi falan düşünüyordum.

Sonra ne mi oldu ? Şu an gözümün önünde sikseler umurumda olmaz. 3. Olabilirim hatta ahahaha.
görsel
Bu soruları sormayı kestiğin vakit kendiliğinden geçer.
başkası geldiğinde.
görsel
Beyle...
Üç gulhuallahu bir elham.
zamanla. aşk acısı gerçektir ve insan onuruna yakışır bir biçimde çekilmelidir.
(bkz: çivi çiviyi söker)

kimsenin duygusuyla oynamadan da başkalarıyla tanışıp görüşebilir insan.

ama yine de sırf yalnızlıktan korktuğu için başkasını oyalamamalı bireyler değil mi, (bkz: have some dignity)
Kendi kendine geçer baska bir ihtimal ve yolu yok kimse kendini kandirmasin.
3 yil çekmis biri olarak söylüyorum.
Zamanla geçer, yeni ilgi alanları oluşturmak, insanlarla tanışmak bu süreci hızlandırır.
işin orospusu olmak diye bir söz var. Ne kadar çok acı çekersen o kadar duyarsizlaşırsın zamanla.
Öncelikle, stalk yapmayı bırak. Yeni sevgilisini filan sakın takip etme manyak olursun.
insta, WhatsApp, face her yerden sil...ama.engelleme bırak o seni takip edebilsin.
ilişkinin süresine göre;
1-10 ay : her ay için 1-2 gün,
10 ay 3 yıl: her ay için 2-4 gün
3-5 yıl : her yıl için 2-4 hafta
5+ yıl : her yıl için 1 ay

Üzül, ağla,yas tut ama sonra toparlan ve hayata geri dön...
Ne demiş amirim...unutmak için un ufak olmak lazım... önce un ufak ol, sonra unutursun ..