bugün

en etkili ilacı karadut pekmezi değildir maalesef.
oralmedic'tir. bu allah'ın belası yaraları daha bu kadar hızlı iyileştiren bir şey görmedim. uyguladıktan sonra direkt acısı kesiliyor. doğal çünkü yarayı asitle yakıyorsunuz. birkaç gün sonra da iyileşiyor zaten.
azıcık da iyilik yapalım şurada.
(bkz: aft)
(bkz: oral ülser)
mütemadiyen ziyaret edip adamın amk bir musibettir.

her ne hikmetse bunla muzdarip olduğunuz dönemlerde normal zamanda size selam bile vermeyenlerin gelip uzun uzadıya muhabbet edesi tutar.
çare; kara dut. sabah- öğle- akşam birer avuç götürün. şimdi mevsimi. yerken de ağzınızda biraz tutarak yutun. ya da eczanelerde kara dut şurubu var bunun için yapılmış. ufacık bir şişe 15 tl civarında. bir haftada şifa .
Çeşitli nedenlerle Bağışıklık sisteminin zayıflaması ya da diş veya ağız içi tıbbi işlemlerden sonra ortaya çıkan yaralardır.
Ciddiye alınması gerekir.
Bazen ciddi hastalıkların ön belirtisi de olabilir.

Google gibi sonucu ölüme bağlamadan kaçayım ben en iyisi!
karbonatlı suyla gargara yapmak çok rahatlatıyor, şahsımda olunca.
şu ara dişçi müdavimi oldukta gene başıma geldi.
karbonatlı suyla garagara ise epey rahatlattı. geçiriyor mu bilmiyorum ama rahatlattığı kesin.
(bkz: oral seks)
kilo vermenin en kesin yoludur. çünkü yemek yemekten soğursun.

neredeyse 1 haftadır tam ön dişlerimin olduğu yerde durmakta kendileri. bir şeyi bayağı kafaya takmıştım. ama bayağı bayağı yani... abuk subuk, önemli olmayan bir şeydi hem de.

sonra da bu çıktı. ne başka dert kaldı, ne tasa. sürekli dişim değiyor ve dudağımı kopartasım geliyor.

işin kötü yanı ağzı çeşitli hastalıklardan dolayı bunlarla dolu olan insanlar varmış. ağız kanseri gibi. yani ne diyeyim, ben bir tane yaraya 1 haftadır dayanamıyorum. buradan ağız kanseri arkadaşlara sabır diliyorum. sağlık çok möhim bir şey. *
Çaprazında yeni çıkmakta olan azı dişiyle desteklenirse tam anlamıyla yaprrağı yersin.
(bkz: Aft)
görsel
reklam yapmış gibi olmasın şöyle bir şey var,bitkisel sanırım. meyan kökü ağırlıklı bi şeyler. tadı iğrenç ama bir akşamda gözden yaş getiren ağız yarasını iyileştiriyor. ben kullanıyorum bi zararını görmedim. eczanelerden bulabilirsiniz. o acıyı çekmektense denemekte yarar var.
Ah ne kötü bir şey o. iki gündür yemek yiyemiyorum bu yara yüzünden. Dudağım uçuk, ağzım desen yara. ay ağlıycam galiba.
tantum verde spray'in iyi geldiği durum. doktora danışmakta fayda var tabi. * *
hayır eskiden mürekkep gibi ilaç vardı. sürdüğünde iki günde geçerdi. şimdi onu yasaklamışlar. bir haftada zor geçiyor.
Bi diş ağrısı, ikincisi de ağız yarası süründürür insanı.
Ne berbat bir yaradır yemek yedirtmez insana. dilin üstünde de mi çıkar arkadaş.
yaranın üzerine tuz koymak veya tuzlu suyla gargara yapmak iyileşmesini kolaylaştırıyormuş mikropları arındırdığı için.
lanet olası şey çıktımı 1 tanede değil, 3 tane çıkar.
karadut suyuyla gargara yapılmalıdır.
üstüne (bkz: şeftali) yemek berbat gelir.
Ağız yarası aft adını alır . Genel ağız temizliği ve diş bozukluğuna bağlı olabilir . Eğer tekrarlıyorsa yüksek doz çinko kapsül 30 mg sabah akşam verilebilir . Atak anında kenakort , gümüş nitratlı çubukla yakma bir tedavi yöntemidir . Genital bölgede de aft benzeri yaralarla beraberse o zaman behçet hastalığı açısından araştırılması gerekli .
B vitamini eksikliğinden de olur.
en berbat yaraların başında gelir. ikinci sırada götte çıkan gelir kanımca.
Özellikle sınav dönemlerinde sürekli çıkan, yemek yedirtmeyen bir yaradır. Ben de sürekli olarak çıkardı, doktor stres kaynaklı demişti ismini hatırlamadığım bir krem gece yatarken yaranın üstüne sürüldüğümde oldukça etkili oluyordu.
Şuanda çektiğim acıdır. Ne berbat bir şey lan bu her şeyi çorba gibi çiğnemeden yutuyorum. Uzak durulması gereken acıdır.
piyasada satılan oralmedic isimli bir ilaç bu yaralar üzerinde güzel sonuçlar vermektedir. bu ilacı kullandıktan sonra acı tamamen kesilmekte ve iyileşme süreci hızlanmaktadır. karaciğerle bir bağlantısı var sanırım bu yaraların. düşüncem odur ki,hacamatı faydalı olacaktır bu yaralara.