bugün

aşk ateşinin ne kadar yakıcı olduğunun ifadesi, şarkı sözü.
nazım hikmet şiirinin onlarca güzel satırından biridir.
"sevginin tanımı bu kadar mı güzel yapılır" dedirten nazım hikmet şiirinden bir dize. aslolan ezberi bozmaktır. herkes "seni seviyorum" der, nazım ise "seviyorum seni"...
bizim kedi aynısını yapıyo , susayınca gidip kaptan değil musluğun ucundan su içiyo .
ramazan ayı münasebetiyle daha bir anlam kazanan eylem. iftar gelse de aynısından biz de yapsak denesidir.
turşulu yaz günlerinin vaz geçilmezi.
cesmenin basinda bir guzel gordum.
Bir insana beslenen sevginin benzetilebileceği en tuhaf ve en hoş hallerden biri.
Sanırım sair burda sana doya doya kanmam istiyorum o derece seviyorum seni demek istemiş.
Ki gercekten insanın ağzını musluğa dayayıp su içmesi cok hosa giden bir davranıştır. ilköğretimde okula yürüyerek gidip gelirdik. Okulda sabahtan aksama o kadar su içmemize rağmen dönüş yolundaki Camiiye toplucanak salar şadırvanında ağızlarımızı musluklara dayayıp kana kana soğuk terkos içtiğimizi hatırlatıyor bu soz bana. O zamanki saflığı temizliği hatırlatıyor.
Ekmegi tuza Banarak yemeyi denedim ama o kadar zevkli gelmedi bana. Ama bu sözleri bir cogumuz denedik ve tecrübele sabit. Guz bir eylem.
susattıran benzetmedir.