bugün

Beyin fotoşoklatan olaydır, bilimin safsatalarına inanmayın. Yok bilmemne monekilürü bilmemneye karışıyormuş. Acıp baktın mı damarını hayırdır?
sen nereden biliyorsan o da oradan biliyor.
kesip geçiyor, ağrılar üstüne alınıyor.
bunu biri yazar fakat bilgi içerikli entry okunmadığı için emeğine yazık olur.
Isı güdümlü radar sistemi var o çizgisinde. Oradan biliyor. Beyin bedava.
Ben de küçükken şeyi sorgulardım; hani bi ara gece süt içmek boy uzatıyor derlerdi ya, işte süt içtiğimizde o süt, gece olduğunu nasıl anlıyor?
Çok şükür ki yolumuzu bulduk, geldik buralara kadar bu kafayla.
herif tıbbın açığını bulmuş ya la. asdfghjk
Ağrı kesici etkisini ortaya atıyor, gocunan üstüne alınıyor.
Ne biçim soru la bu?
Cevabı bilmiyor. Bütün ağrıyan yerleri tedavi ettiği için ağrıyan yeri de iyileştiriyor.
http://www.kimyasalgelism...ici-etki-mekanizmasi.html

Okuyun gencler, okuyun.
Millet ne sigaralar içiyor.
Sinir iletiminde görevli nörotransmitter maddeleri baskılıyor. Yani ağrı oluyor ama beyne gidişi yavaş oluyor.

Bazı kesim bunun psikolojik olduğunu söylüyor ki ben de buna katılıyorum.

Yani insanların %99u ilacı içince ağrının kesileceğine inanıyor ve bu inanç beyinde ağrıyı baskılıyor.
Ne kadar ağrı varsa anasını s...m diye bağırıyor.
Ağrılar da hoop ne diyorsun lan sen diye meydana çıkınca gizlenen kesiciler olaya müdahil olup hemen kesmeye başlıyorlar.
Ama bazı ağrılar uyanık oldukları için çıkmıyorlar.
bilgi verenlere emeği için teşekkür ederim.
bir bilgi verirsin, bir gün birine faydası olur.
Hücredeki reseptörler der geçerim. ihtyiacı olana majezik getirdim diyorlar. ihtiyacı olan alıyor.
kardeşim at iki tane apranax rahatla yaa.
düşünme bunları.
Yemin ederim aynısı bu sabah aklımdan geçti.
Agri kesiciler beyne agri sinyalini yollayan norotransmitterleri bloklayarak is goruyor. Agri yine var ama sizin bundan haberiniz olmuyor yani.
Ya da...
Belki de bloklamiyordur. Siz oyle olsun istiyorsunuzdur. Belli mi olur.
Bu zamana kadar kaç sözlük gezdim;
Bu kadar orijinal başlık görmedim...
Süper
Ağrı kesicilerin üzerinde analjezik yazar ama bence aslında anestezik;
Küçük bir dozda olsa uyuşturucu etkisi veriyor beyne ve sen nerenin ağrıdığını unutuyorsun.
senden akilliysa demek ki.
bence ağrıyan yeri geçirmiyor psikolojik etki ediyor.
termosun içine konan sıvının sıcak mı soğuk mu olduğunu bilmesi gibi. muhteşem bir gizem.
bilmiyor. ilaç sektörünün çiftlik banktan farkı yoktur. senin 5 lira verip aldığın ilacın çivi gibi yapacak değil salak evladım?
bilmiyor. sadece ağrı eşiğimizi yükseltiyor.
Cox1 ve cox2 enzimlerini inhibe ederek etki ediyor bir çoğu. Nerenin ağrığını bilmesine gerek yok beyinsiz insan.
güncel Önemli Başlıklar