bugün

ağlayan bebeğin susması amaçlanarak yapılan eylemdir. ne kadar sonuç vereceği tartışılır.
(bkz: yaran basliklar)
(bkz: ota boka ayar vermek)
(bkz: ayar verdiğini sanmak)
emzik vermek, altını temizlemek veya açsa karnını doyurmak daha mantıklıdır.
"daha hayatta ne gördün ne yaşadın ha" girişimiyle yapılabilen akabinde insana acaba ben ne gordum lan sorusu sordurtabilen bir durum yoksa eylem mi desek.
(bkz: ağlayan bebeğe meme vermek)
bebek: ıngaaa...üüüü...aaa....eee....
anne : minik kurbağam beniiim, bebişiiiim. hanimiş annesinin kuzusu aman da aman
bebek: aaaaaaaaaaa...
anne : yawruuum! yeter ama artık sus. bak araba geliyoo.. bak kuuuuşşş...
bebek: üüüüüüüü..
anne : kes len skcm şimdi gelmişini geçmişini biraz da babana ağlasana, tek başıma mı yaptım ben seni şerefsiz.
bebek: hööö ??!
(bkz: ağlamayan bebeğe ayar vermezler)
bebeğin, anında altını tıkabasa doldurarak ayarın kralı ile karşılık vereceği eylem.
+abi sen ne sakin adamdın ne olmuş sana görmeyeli ya hu? bebek dövmeler felan?
-yok abi bundan anlıyo bunlar.
+abicim çocuk o çocuk ne anlar dayaktan?
-abi bak işi bilmiyosun. sen ve benim gibi adamların yapması gereken işe bilip işe gitmemek. şimdi bu velet istediğini elde etmek için ağlayacak. istediği şeyi de benim yapmam imkansız ve durmayacak ağlama moduna girdi artık. zaten bir süre sonra istediğini elde etsin bu sefer piçliğine ağlar. ben bunların ciğerini biliyorum oğlum. Madem ağlayacak yalan yere ağlamasın. Çakayım ağzının orta yerine öyle ağlasın. Ağlasın ağlamasına bu arada bir detayı öğrensin. ottan boktan şeyler için çok ısrar ederse dayak yiyeceğini öğrensin. öğrensin ki uslu bi çocuk olsun. Şimdi anladın mı?
+abi büyüksün...
Oldukça mantıklıdır. Her agladığında emzik verirseniz emzik bağımlısı olur.
Ayar vermek daha mantıklıdır.
Kendisini -20 derecede çalışan derin dondurucuya atarak gerçekleştirilecek eylemdir.

Birdaha çıt çıkarmayacaktır.
Tut duvara çarp amk çocuğunu!
“Sus! Ananı sikerim”