bugün

gökçe'nin sesinin inanilmaz sekilde uyum sağladığı sarkidir. grup hepsi'yi zaten tek taşıyan ses bu kızdı. gökçe 'yi kaybettiklerinde grup da dagilma sürecine girerek ortadan kayboldu. birtek gökçe piyasada kaldi ki hakkı da buydu. neyse şarkıyı cok güzel yorumlamis harun kolcak ile duet yapmis sarkicinin söylediği sarkinin adidir.
mükemmel bir harun kolçak şarkısı. gülçin ergül de şarkının hakkını vermiş.
http://www.youtube.com/watch?v=l-vFk57Aq-g

bazı insanlar vardır ki, duygularını dışa vurup yaşarlar, sevinçlerini, hüzünlerini ve bir çok şeyi. gülerler, ağlarlar, sinir krizi geçirirler ama yaşarlar.bazıları ise bu duygulardan bile yoksun olup, robotlaşmıştır artık yalvarır duygularını açığa çıkarmak için, ben yapamadım bari sen ağlat beni !
ilk dinlediğimde nasıl ya nasıl duymadım dediğim zakkum şarkısı.
harun kolçak ın, sitemin hakkını sonuna kadar verdiği müthiş bir slow şarkı.
"aglat beni sana da bu yakisir
insan bu elbet buna da alisir
bela oldun zaten basima
git, gidisin aslinda benim kurtulusumdur"

nakaratıyla beni derinden etkileyen sarkıdır.
kına gecesinde gelin adayının ağlayamadığında söylediği yapmacık laf.
introsundan itibaren kendine kitleyen, mükemmel zakkum şarkısı.
--spoiler--
Uykunda izledim seni, masum ve bir başına...
Bak demin gülümsedin dokununca dudağina..
Bir ayrilik mı eksik yüzünün kivriminda?
Yarin uyandiginda, benden kalacak o da...

Bir fotoğraftır belki bende saklı kalan
ilkbaharda çekilmiş sonbaharda yakilan
Kör baliklar gibi ağlara takilan..
Sigaramin ucunda derdimi harmanlayan

Ben kendim yapamadım
Bari sen ağlat beni

Ağlat beni ağlat beni
Ağlat beni ağlat beni

Mevsimler geçecek
Sesler silinecek
Gözyaşlarin düşecek
Yanaklarin nemlenecek
Ama bir gün gelecek
Tekrar yüzün gülecek
--spoiler--

sözleri bir harika olan bir zakkum klasiğidir.
"Sanma ki ben bilmiyorum
Oyunun kurallarını
Ama tercih etmiyorum"

ben de bilirdim, ulaşılmazı oynamayı, ben çözümsüzüm, boşver beni tadında zor kadın rollerine bürünmeyi...
ucuz numaralardı bunlar, sana reva görmemiştim...

"Bilinmez maceralara
Gidiyorsun can evimden...

git, gidişin aslında benim kurtuluşumdur..."

o üstünlüğü de sana bıraktım, gidendir ya hani, güçlü olan, kararları alan...
git, dönüp bakma ardına, kaç kurtar kendini.
beni de kendinden kurtar.

sana da bu yakışır.
aklıma geldi bir an bu şarkı.

şöyle bir söz geçerdi;

"ben kendim yapamadım bari sen yap, ağlat beni"
ben kendim yapamadım bari sen ağlat beni cümlesiyle içleri paarçalayan bir zakkum şarkısıdır. zehir-i zakkum albümünün * en güzel şarkısıdır.
basit gibi gözüken çok derin bi zakkum hüznü...
terkedilen değil terk eden yazmıştır bu sözleri. hatta sonunda gaz da verir "mevsimler geçecek, sesler silinecek, gözyaşlarin düşecek, ama bir gün gelecek, tekrar yüzün gülecek" diyerek...
üzülür ayrılığa aslında ama güçlüdür piç kurusu.
ben kendim yapamadım bari sen* diyerek kaybolur ortadan.
sana da bu yakışır!
"ben kendim yapamadım bari sen yap
aglat beni"

gerçekten ihtiyac oldugunda eger gözyası takılıp kalmışsa kalpteki bi kabukta, itinayla cıkartan parçalardan biridir.
^^yıllar önceydi çok da güzeldi..şimdi..düşününce..^^

girişteki bateri şeysine hastayız mütemadiyen..

türkü boyunca o bateri sesleri içimize işliyor..lakin düğünlerde çalan davulların midede yarattığı hasar gibi değil..baget davula değdikçe bizim de kalbimizde şiddeti küçük yıkımı büyük bir deprem oluyor..
bizden geçti artık,keşke vakti zamanında pılımızı pırtımızı toplayıp göç etseydik fay hattı üzerinde olmayan bir yerlere..yaşayınca gördük işte..görmez olaydık..gözyaşımız dondu yüzümüzde..botokslu birbirinin kopyası gibi etrafta dolanan hatunların yüzüne benzedi yüreciğimiz..ayın kraterli yüzü gibi..atmosferimiz yok ki kalbimizi koruyacak..yaşlar ıslattı bir bir..ağıtlar özlemle birleşti de uçuk çıktı dudağımızda..oynadık onu da kanattık diğer yaralarımız gibi..ayrılık da cabası..zımparamız da yok kıvrımları düzeltelim..bir de deprem esnasında o sivri yerlere çarpmıyor muyuz bir tarafımızı ?! daha da acıyor canımız..hele o sarsıntı esnasında yere düşen,camla yırtılan o fotoğraf yok mu?!ebedi uykuma yattığımda beni onunla gömecekler..ne televizyonu alacağım mezara ne de bilgisayarı..telefonları da fişten çekmiştik zaten,şalteri de indirdik evden çıkarken..aklımızın bir kenarı hala ütünün fişte olup olmamasında..bir yanık kokusu geliyor burnumuza..kanla karışık..bu da karla karışık yağmur gibi oldu..fotoğrafta kaldıydık..işte o fotoğrafla gömüldüğümüzde ösese sorusu olacağız..^^ahiret inancı vardır^^ şıkkını arayacak öğrenciler..bizse nanik yapıp ne alakası var diyeceğiz,bir zamanlar bir tarafımızı yedirmeye çalıştığımız öseyemeyle işbirliği ederek..değişiyoruz işte..o kıvrımlarını beğenmediğimiz atarlı toplarlı damarlı panikatak manyağı bile toprağa karıştı..şimdi çekebilirsiniz fotoğrafımı..nefret etsem bile 333 demekten..doğumgünüm de ilkbahardı benim,ölümüm de o tarihte olursa söz,poz bile veririm..siz de yazarsınız gururunun kurbanı diye mezartaşıma..gelen geçen okur güler o kasvetli yerde..
bak ben kendimi ağlatamıyorum,dikkatinizi dürttüyse sizi de güldürmeye çalışıyorum ölmüşken bile..ama gelin de ağlatın beni.. bu şarkıyı koysanız yeter zaten..

aahh o baget sesi..kurban olduğumun aşkı..
ilk dinleyişimde ağlat benileri unut beni şeklinde algıladığım oldukça güzel zakkum şarkısı.
süper bir harun kolçak şarkısı. sözleri de kendisine aittir. klibini izlemek için;

http://www.youtube.com/watch?v=pJ7L8_wsTAE
süper bir zakkum şarkısı. basit gibi gözükse de zehr i zakkum albümünün en şık şarkısıdır.
"aglat beni sana da bu yakisir
insan bu elbet buna da alisir
bela oldun zaten basima
git, gidisin aslinda benim kurtulusumdur"

nakaratiyla yürekten yaralayan sarki.
harika bir harun kolcak sarkisi, mutlaka dinlenesi.
aşağıdaki adresten indirilebilecek şarkı.

http://www.raindogband.com/myframeset.htm
raindog'un belki de en güzel parçası.. kaptırınca ağlatır bile gerçekten..

uykunda izledim seni, masum ve bir başına...
bak demin gülümsedin dokununca dudağina..
bir ayrilik mı eksik yüzünün kivriminda?
yarin uyandiginda, benden kalacak o da...

bir fotoğraftir belki bende saklı kalan
ilkbaharda çekilmiş sonbaharda yakilan
kör baliklar gibi ağlara takilan..
sigaramin ucunda derdimi harmanlayan

ben kendim yapamadim
bari sen ağlat beni

ağlat beni ağlat beni
ağlat beni ağlat beni

mevsimler geçecek
sesler silinecek
gözyaşlarin düşecek
yanaklarin nemlenecek