bugün

Nasıl da iyi gelir...
Şefkat, eşşeek kadar olduğumuzda da ihtiyaç duyduğumuz şeydir.

Başın okşanması hadisesinden sonra, o ağlama nedense iyice coşar, balon sümükleri peydah oluverir, bırakıveririz kendimizi...
Velhasıl insan insana iyi geliyor azizim!
Böyle birine sahip olduğum için dahada ağlamaya başlarım .
O insana olan güvenim artar.
Genellikle ağladığımı görenler daha çok tuz bastı, bu yüzden birilerinin yanında ağlamamaya çalışıyorum.
Bana göre; Yalnız olmadığım hissini vereceğinden içimin huzur dolmasına sebeptir.
bir de " ağlama yavrum ağlama, üç gün kaldı bayrama " denirse tadından yenmez.
bir insana değer verdiğinizi/yanında olduğunuzu göstermenin en güzel yollarından bir tanesidir.
merhamete ihtiyaç duyduğunuzu sezen birilerinin olduğunu gösterir.
insan yüreği acırken şefkat gördüğünde kendini cennette gibi hissediyor. rahatlamış, özgür, güçlü ve daha güzel olan bir çok şey hissediyor...
Anne ve babanızın sizin üzgün olduğunu gördüğünde rahatlamanız için yaptığı şefkat gösterisi.
Telkin etmeyi hiç beceremem ağlarken de hiç böyle bir durumla karşılaşmadım. Herhalde hep ağladığımda yalnız kalmak istediğim içindir.
orta 1 de güzel konuşma yazma dersinde kopya çekmeye yeltenip öğretmene yakalanmıştım. haliyle öğretmen kağıdımı almıştı. teneffüste başımı sıraya koyup hüngür hüngür ağlamıştım. sınıfta tek başıma ağlarken bir el başımı okşamış, kafamı kaldırıp kızarık gözlerle baktığımda elin sahibinin sınıf arkadaşım sevinç olduğunu görmüştüm..o elin şefkatini ve teskin edişliğini unutamam.
Çoğu insanın yapmadığı, köpeklerin ısrarla gözlerinize bakıp bacağınızı okşayarak ya da yüzünüzü yalayarak üzüntünüzü paylaştığı hareket. Çoğu köpeğe çoğu insandan daha çok güveniyorum zaten.