bugün

insanın gözlerinin dolması, çenesinin titremesi, yüzün buruşması ya da bir burun yanıklığıyla vuku bulabilen olaydır. duygusal bir nedene dayanır. akmakla akmamak arasında kalan gözyaşını, havaya bakılmak suretiyle**, püskürtme eylemine girişmektir. nerden geldiğini anlamadığımız gözyaşının içini çeke çeke geldiği yere gitmesidir.. *
çok önemli bir neden yokken ağlamak istemek, belki bir şarkıdan, belki bir çocukluk anısından, belki de hiç olmayan birşey yüzünden insanın içinin dolması. gözyaşlarının akıp akmamakta tereddüt etmesi, efkarlı bir şarkı eşliğinde...
canının hıçkıra hıçkıra ağlamak istemesi, fakat anneye uyduracak güzel bi bahanen olmadığı için gözyaşlarını içine akıtmakır.
mutsuzluktan sürekli somurtarak dolaşmak ve insanın istese de gülememesi,çeşitli sebeplerden ötürü normal mutlu günlere dönememesi, yapmaktan zevk aldığı şeyleri yapmak istememesi, görmekten zevk aldığı insanları görmek istememesi bir tür depresyon başlangıcı.*
gözlerde biriken, çağlayan olmaya hazır damlaların, kayalık misali sarp kirpiklere takılmasıdır. aynı anda sözler de düğümlenir boğazda, dünya daralmaya başlar aniden...
genellikle ağlamakla sonuçlanan kararsızlıktır.
şehirler arası otobüs terminallerinde başıma sıkça gelen hede. otobüs yolcuğu sırasında da sizde iyi kötü anısı olan illerden birer birer geçerken * ışıkların kapanmasıyla kendinizi koyvermenizle sonuçlanacak hede. ışıkların kapanmasını ısrarla bekleyiniz.
benim gibi duygusuz olan bir tipin bile yaşadığı durumdur. Sebebini bilmediğim halde ağlamaklı oluyorum. Nasıl geçer acaba bu. Dışarda da oluyorum milet tip tip bakıyor.
derin düşüncelerden kurtulamayan insan hali. daha kötü durumda olanlar görülürse ağlamaklı hal ortadan kalkabilir. ondan sonra şükredilmesi şarttır ama..
televizyona amaçsIzca bakıp, dudaklarınızı hırsla ısırıp, "ağlarsan şerefsizsin lan" diyip kendinizi dizginlemeye çabaladığınız andır.
büyük umutlarla gidilmiş bankamatikte bakiye ''0'' ibaresini görünce girilen ruh hali.
sabah uyandığında saatin 8:00 olduğunu görünce girilen ruh hali.
güncel Önemli Başlıklar