bugün

göz yaşından dolayı o güzel gözleri iyice parlar, kirpikleri ıslanır ve daha çok kıvrıklaşır. olduğundan daha tatlı bir hali alır.
(bkz: yirim ya)
bebek gibi bir suratı olan kızdır. *
salya sümük ağlarken selpak almak için yerde duran çantasına eğilen dekolte bayan,o tam bir hanfendi.
bütün gardlarını yitiren, duyguları gözlerinden akıp giden, güçlü kadın sevmeyen er kişisinin taptığı kadın modeli.
kadınları, sevgililerinin yanında acıklı filmler izlemeye sevkeden söz.
sevdiğiniz kadındır. şöyle ki sevdiğiniz kadın ağladığı zaman bir şefkat duyulduğu gerçektir. sarılmak istersiniz, ağlamasını dindirmek.
(bkz: jennifer connelly)
güzel kadındır.
az votkada içmekten hazzetmeyen erkeğin baktığı kadındır.
efendim bu durumu en güzel refik halid karay nilgün romanında "ağlayan bir kadın beni bitirir" diyerek anlatmıştır.
güzel kadındır, lakin bir kadını ağlatmak tüm evreni ağlatmak gibidir, hele ki masumsa.
sadık bir erkeğin omzunda daha bir güzelleşek olan kadındır.
ağlayınca gözlerinin rengi değişen kadındır. yeşilleşir mesela.
tuba büyüküstün'dür. neden bilmem bu kadın ağlarken çok hoş görünüyor. ya da bana öyle geliyor. en azından beren saat gibi anırmıyor efendim. ** *
sarılanılası kadındır. gerçekten kadınlar hafiften ağlayınca daha bi tatlı oluyorlar. *
(bkz: pelin batu)

(bkz: şaka lan şaka)
erkekler için bulunmaz fırsatların kadınıdır. cünkü ağlayan kadının yanında belki de hiç olmadıkları kadar güçlü hissederler kendilerini, kendi zayıflıklarını unuturlar. güçlü, dimdik, onurlu ve gururlu olanları her zaman takdir etmişimdir.
Ingrid Bergman olabilir.
görsel
görsel
angelina jolie'dir.
http://i169.photobucket.c...03/countybear/ang_cry.jpg
şarap gibi kadındır, yıllandıkça güzelleşir yalanının doğru olma ihtimali ile aynı olasılığa sahiptir. *kadındır
+ ağla neriman ağlaa!! (çat çuttt)
- orhan yapma yeter ühühühüü...
+ ne güzel oldun kız şimdi böyle, gözyaşlarına kurban...
- ay gerçekten mi orhaaan..! orhanımm...
(bkz: ağlama melis)
ağladıkça göz rengi açılan kadındır.
(bkz: hani nerde)
sadece masumlaşıldığı görülmüştür.
Marion Cotillard.bir insana hüzün bu kadar mı yakışır?