bugün

Son araştırmalar ağaçlara sarılmanın insan sağlığına iyi geldiğini kanıtladı.
ilk başta kulağa garip geliyor olabilir. “Bilim tarafından kör olanlar” adlı kitabın yazarı Mathew Silverstone, insanların ağaçlara dokunması gerektiğini söylüyor. Bunun için de doğada daha çok zaman geçiren çocukların daha sağlıklı olmalarına dikkat çekiyor.

Tüm bunların nedeni ise ağaçların yaydığı titreşimler. Bu titreşimlerin varlığını fizikçiler de kabul ediyorlar. işte bu titreşimlere yakın yaşamak insan sağlığını güçlendiriyor. Özellikle, başağrısı, depresyon, dikkat eksikliği gibi sorunlar yaşayanlar için birebir.
ileri tarihlerde Bitirim medya tarafından ağaca tecavüz haberlerine neden olabilecek tespit.
çocukken üstünden inmezdik ama şimdi pek öyle olmuyor, bi kere çıkayım dedim heves ettim kimse yokken kampüste, sonra bir sürü insan geldi geçti yoldan, akşam akşam ağaçtan önlerine doğru atlayı korkutmamak için baya bi beklemek zorunda kaldım.
Pek de iyi gelmeyebilir diye düşünüyorum.
Şimdi ben dışarı çıkıp bi ağaca sarılsam önce mahallemizin delikanlıları sonra bakkalı manavı falan linç edebilir. Bu da benim sağlığıma pek iyi gelmez. Bakkal amcanın yaydığı titreşimler emin olun ağacın yaydığından çok daha travmatik. Mahalle karılarının diline de sapık ya da deli damgasını yedik mi ohh. Uzak durun abiler. Haa ormanda kimsenin olmadığı yere gidip sarılacaksanız olur bak. Ama o zaman da kafa dinlemiş oluyoruz. Sarılmasanız bile olur yani. Iyi gelir o.
Aklıma hindistan'da ağaç kavuğunda hareketsizce duran çocuk geldi. Çömelip gözleri kapalı bir biçimde ağaç kökündeki oyuğun içine sırtını dayayıp hareket etmeden iki üç gün gibi bir süre zarfında yemeden içmeden sanki ağaçtan besleniyormuş gibi duruyordu. Her fırsatta evden kaçıyor bu işleme devam ediyordu. Sonunda o ağaç mezarı oldu. Şimdilerde bu ağaç hindistanlılar tarafından çocuğun anısına ziyaret edilerek Çiçek vb hediyelerle ziyaret ediliyor.
doğrudur. sarılmak yerine sırtını ağaca dayayıp gölgesinde kitap okumak, etrafı seyretmek, bir şeyler atıştırmak gibi tüm faaliyetler insana huzur verir. doğa ile iç içe olmak, insana, ruhen ve bedenen iyi gelir.
Evlenmek daha iyi gelmektedir.
Evet doğrudur yalnizliga iyi gelir. Yuzeyi biraz sertte olsa o sizi öyle sever. Biraz batar ama zaman gecirdikce hosunuza gider. Agaçlari sevin ve onlara sahip çıkın.
yesilcam filmlerinin bazı sahneerinde gorunen bir turlu anlamadıgım sahnedir.
Eskiden ağaçlarda yaşayan atalarımızla da alakalı olabilir.
Psikolojiye bi anlık iyi gelebilir amma lakin ki mahallelinin Fordcu ithamları yüzünden uzun vadede ciddi ruhsal sorunlar yaşanabilir.
Ben sırtımı kaşımak için kullanıyorum. Bilin bakalım neyim?
bi buzdolabına sarılmak değildir. deneyin.
güncel Önemli Başlıklar