bugün

Psikolojimizi bunlara mı emanet edicez? Bu denli risk taşıyan bir mesleğin bu denli kolay şekilde okunması doğru değil.

Tıp, diş, psikoloji vb bölümlerin açıktan geç özelden bile okunması engellenmeli. Parayı basan okumasın. ilgisi olan, kafası basan çalışsın. Kime ne anlatıyorum amaaan.
3 yıl içinde olmayı hedeflediğim hede.
ingilizce var, yanına Almanca'yı da koyduk mu tamamdır. Sonrası bol bol okuma.
(bkz: bi okutsan geçer aslında diyen psikolog)

Evet. Bundan hallicedir.
Bu konuda çift diplomalı ve yaklaşık 20 senedir okul hayatı olan biri olarak bu kararın geç bile kaldığını düşünüyorum.

Nedeni ise çok basit olarak sosyal bilimler dersleri ve genel olarak programı sorgu, okuma, tartışma ve tatbik etmek üzerinedir. Bu dersleri en iyi hocadan dahi alsanız, kendiniz okumuyorsanız, sormuyorsanız, sorgulamıyorsanız yine de başarılı bir psikolog değil sadece başarılı bir sosyal bilimci olma şansınız da yoktur. Genel olarak felsefe, sosyoloji gibi bölümler başta olmak üzere diğer bölümlerde bu düzene müktedirdir.

Yani siz iyi bir psikologsanız ve okuyup anlama kabiliyetiniz iyiyse sizi kimse işinizden alı koyamaz. Her işte böyle bir durum söz konusudur. Bir mühendis içinde, bir doktor içinde aynı durum geçelidir.

Yani sözün özü bu kadar kıyameti koparmanın bi anlamı yok. Bomboş bir psikolog furyası oluşmaktansa en azından içten içe okuyarak, anlayarak gelebilen insanlar da çıkacaktır burdan. Bu yüzden geç bile kalınmıştır.
Ilerleyen yıllarda iş yapabilmek için piyasayı yarıya düşürmeleri muhtemel olan topluluk.
Baba parasıyla özelde okuyanlar, uzaktan öğretimle psikoloji adına bir şey bilmeden klinik açanlar varken çok yadırganmaması gereken durumdur.
Dostoyevski'nin kitaplarını okumuş ise çok başarılı bir psikolog olabilir.
kendini ve ailesini tedavi edebilir. havadan para kazanan psikologlara gitmek zorunda kalmaz.
Oo primlik algı, alırım bi dal.
Kendileri hastalarından bu tarz bi sürü mesaj alacaklardır.

görsel
10 tl vizite ücreti verip köy kahvesindeki psikolog bekir abiye gittim mekana girdiğimde sümüklü hüsonun oğlu karşıladı beni çok fazla psikolojik sorunum var neredeyse hiç uyumuyorum dedim ve aldığım yanıt:

yat şuraya çocukluğuna inelim yarram.
Ulan liseyi zar zor bitirmiş (ite kaka hocaların zoruyla )
Eee AÖF den psikolojide zar zor bitir diploma al
Muayene aç

Ağbi bunlar sağlam adamida psikopat yapar.

*Psikolog bey ruhsal sorumlarim var
-kanka bir şey olmaz yaa at şundan iki tane (kırmızı yeşil mavi hap)
Kendini arzın merkezinde bulacaksın...
psikolog : küçükken topunuz inşaata kaçtı mı?
birey : ne alaka hocam?
psikolog: çocukluğuna inmemiz lazım koçero (bkz: swh)
Selamünaleyküm
Ben Aöf onur belgeli psikolog hayrettin çakıcı
La ne ediyiniz burda?!!
Adamın psigolojisini bozmayın
Hele yeri ağam hele yeri
Bağa haccettepe, ODTÜ forsu atmayın
Kitapsa bizde oguduk
Sen ibrahim maslowu biliyin mi
Tabi bilmen çüngü siz ortamda takılırken biz evde ders çalışiyidik
(bkz: ibrahim maslow)
güncel Önemli Başlıklar