bugün

her teknik konuyu anlama yatkınlığı olan mühendis kişinin doktorlar ağzı açık bakarken sarf edebileceği söz.
yük taşıma, kamyon park etmek gibi sahipsiz bir amelelik gördüğünde bir mühendisin hemen işe aday olduğunu bildiren narası.
muhendis gerektiren bir olayda ortamdaki girisken muhendisin haykirdigi cumle.
mezun olup da her uygun durumda soylemeye can attigim cumle ayrica. (bkz: sozlukculerin aslinda demek istedikleri)
çözülemeyen bir probleme aval aval bakmakta olan doktor, avukat, işletmeci, iktisatçı, öğretmen, asker, polis ordusunun arasından sıyrılarak hemen problemin üstüne yoğunlaşan mühendisin kalabalığı yarmak için kullandığı sözler..
iki kişinin kavga ettiğine şahit olan kişinin dosyasındaki t cetvelini çıkararak kavgayı ayırmak için koştuğunda haykırdığı nara. ardından kavgacıların kafasına kafasına indirir cetveli.
işi çözüm üretmek olduğu için çözümsüzlük durumlarında işini gerçekleştirmek için kullandığı slogan mahiyetindeki özgüven ifadesi.
(bkz: açın mühendislerin önünü)
+açılın ben mühendisim
-yetkin mühendislik yasası çıkıyor mühendis, bişeyler yap!
- acilin ben muhendisim.
- atlari saklayin hemen cabuk cabuk....
-açılın ben mühenisim!
+memnun oldum bende intikam, atın itikamı.
veliefendi hipodromunda söylenmemesi gereken söz. atlar paniğe kapılıp, izdihama neden olabilir.
+açılın ben mühendisim
-ört kız bacaklarını bak bu mühendismiş.
(bkz: önce atlar ve alihan)
(bkz: uzanamadığı ciğere mundar diyen kedi)
yolda bir makina bozuldugunda toplulugun arasindan; elinde t cetveli öbür elinde cantasi, projeleri olan bir kisinin cikip "acilin ben mühendisim" diyerek "makinaya hava verin ve su köseden gres yagi getirsin birisi, birde bir kac metre kablo getirin devreleri yanmis" diyerek doktorlari animsatma sözüdür... *
arıza anında veya alaıyla ilgili bir problem karsısın da bir doktor edasıyla yaklaşan muhendistir. fakat hadi doktor bir şeyler yaptı anlamıyoruz ne yaptıysa yaptı sen muhendi bu soylemle olaya daldın ya yapamazsan gorunen koy klavuz istemez millet bi tarafıyla guler ne bicicm muhendissin sen diye.
gaza gelip sagda solda söylenmemesi gereken cümle.bol kızlı ortamda soylendıgınde butun cool havanız kaybolur 'muhendis olmus bide umarsamaz takılıyo cakalll!! senin icinde ne fırtınalar kopuyo bilmioz mu biz' bakıslarına maruz kalabilirsiniz.
(bkz: sabah uyanır uyanmaz tespit yapmak)
(bkz: ve atlari da vurdular)
karakoy iskelesi nin batmasi esnasında bu ses duyulmalıydı bence.
ve aynı zamanda işsizimle tamamlanabilecek cümle. sonuçta çoğu mühendis işsiz gezer ya da başka iş yapar.
arkadaşla konuşurken araya giren muhabbettir. arkadaş mühendislik okuduğu gibi başka bir mühendisliklede çap * yapmaktadır. ancak kendisi sırf doktor diye ferhat göçeri, sırf doktor rolünü oynadı diye kutsi'ye hayran olmuş, doktor delisi bir arkadaştır.

x arkadaş: kızım doktorun karizması var her türlü, beyaz önlüğü geçtim, her hangi ani bir sağlık sorunu olduğunda açılın ben doktorum der ver öyle anlarda kim bilir kaç can kurtarır. kutsal bir meslektir. benim bir doktor koca bulmam şart.
unitedcolor: kızım biz mühendislik okuyoz ki sen çift dikişli olacaksın, bu demektir ki bize daha ilk dakikada yaftalama gelicek, aaa bunlar odun! denicek. 2 odun bir olur samanlık seyran olur, boşuna içlenme.
x arkadaş: yok yok benim kessin bi doktor bulmam şart ki şart!
unitedcolor: gazeteye bak yarın ilan vericem, acil doktor sevgili aranıyor diye. böylede bulamazsak dizi kırıp oturmak lazım aşağıya.

mühendis olabiliriz ama bize uzaylı muamelesi yapmayın, istatiksel konuşmalar, teknik sözcükler konuşmalar esnasında havada uçabilir ama ortama ayak uydururuz yine de.
mühendislerin, "lan o kadar diferansiyeli, statiği boşuna mı okuduk" nidalarıyla, doktorlardan aşağı kalmayız evelalah durumudur.
(bkz: trust me i m an engineer)
açılın ben doktorum kadar etki yaratamayacak olan cümledir.
sanırım sadece bilgisayar mühendislerinin söylemeyeceği bir cümle. yoksa cümleyi kurduğu anda bilgisayarla ilgili soru yağmuru başlar.
güncel Önemli Başlıklar