bugün

Can sıkıntısı yaratır.
(bkz: vajinusmus) olmus fistik.
benim kapalı antep fıstığımı zorla açtılar!!

açılacaksın ulan!! o kadar..
zerre uğraşmayıp hemen çöpe attığım fıstıktır.
(bkz: Muhafazakar fıstık)
Ne istiyorsunuz benden Allahsızlar?
(bkz: türk kızı)
birkaç denemeden sonra kenara konur yenmek üzere ama illa yenecektir o.
tanıştığımdan beridir hiçbirini açmakla uğraşmadım hep attım geri.
yıllar boyunca açılmayan olarak kalandır. sırf bu yüzden tek başına yenemeyen lanet olası fıstığın kendisidir.***
sona kalmıştır o.
Vardır bi bildiği, yenmek istemiyodur belki.
kilosu 50 tl lere varan antep fıstığında artık açılmadık kabuk kalmaz.
antepde ona bakire fıstık diyorlar.
kabuklarından sıyrılıp paket içerisinde "soyulmuş antep fıstığı" şeklinde satılan muadilinden daha delikanlı, daha merttir. çetincevizdir. gerçi fıstığa da "ceviz" li iltifat edilmez. ayıp
Ortak yenilen çerez tabağında önce 'açık antep fıstıkları' kapışılır. Uyanık olan çerez tabağı ortağı artık görünürde yenilebilir antep fıstığı kalmadığını anlar ve leblebi fıstık gibi daha az tercih edilen çerezgillerin içinde gizlenen 'açılmayan antep fıstığını' farkeder fakat garibim ötekine çaktırmaz. Bizim diğer ortağın malum yaramazı farkeder farketmez 'bu alemin en şanslısı benim ehehe' bakışıyla uyanık ortağını tahrik etmesiyle eline geçirdiği velinimetin açılmaz ulaşılmaz bir melun olduğunu anlaması bir olur. işte bundan sonrası feci halde bozulmalar, efendime söyleyeyim bastan aşağı kaynar su dökülmesi, sinirin tepeye çıkması, hüsran gibi duygular... ama bizim kendini uyanık sanan, sözüm ona, saftirik ortak hırs bu ya alır eline melun yemişi ağzına atar ve çatırrtt... bir güzel kırar dişiye, ağzına kabuk parçaları geldiği, dişleri sızım sızım sızladığı halde keyifle yer 'açılamayacağını sanan antep fıstığını'.
çerez kasesinde en son o kalır.

illaki azı dişlerinin arasında kırılır. tuz-parça olup da ağıza dağılmadıysa ne âlâ. o vakit, çöp olarak atılan boş yarım kabuklardan biri alınarak çatlayan yere sıkıştırılıp kangırtılır. kabuk muhtemelen ikiye ayrılmayıp üst ortasından kırılacaktır. bu durumda kangırtma işlemindeki kullanılan yarım kabuk bir kaşık gibi kullanılarak zerreler halinde iç fıstığın yerinden çıkarılması ve afiyetle yenmesi mümkündür.

- yapılan iş ürkütülen kurbağaya değmiş midir? o ayrı bir tartışma konudur.
o bir platonik sevgilidir, o bir hüsrandır. çok zorlarsınız ama bir türlü elde edemezsiniz.
apoya ettiğim küfürlerin hepsi aynen geçerlidir bu fıstıga.
allah belasını versin antep fıstığıdır o, atmaya da kıyamazsın cebelleşir durursun.
açamayan varsa yardımcı olacağımdır. özel bir taktik biliyorum gelin anlatayım kızlar. *
(bkz: hayata dair iç burkan detaylar)
Bu fıstık var ya bu fıstık, antep fıstığından soğutur. O derece.
içindekini sana asla yar etmez. dişinle beraber her yere dağılırlar.
dişi kırmamak için antep fıstığı çöpe atılır.
Fazla abartılmıştır. Millet bu işi yapardı bir zamanlar antepte sokaklarda. Çuval çuval fıstık verilirdi, para karşılığı iç yapılırdı fıstıklar. E iki üç fıstığı da keyfi olarak kıramayan olmayın şimdi.