bugün

Açık liseye giden öğrenci sayısı, son 5 yılda yaklaşık yüzde 65 arttı, kayıtlı öğrenci sayısı yaklaşık 1.5 milyona ulaştı. Bu öğrencilerin yüzde 23’ünü, yani yaklaşık 250 binini 14 -17 yaş arasında zorunlu eğitim çağındaki çocuklar oluşturuyor. 

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) üyesi, eğitimci Gülsün Kaya, “Açık Öğretim Lisesi’nin işlevi, cemaat ve tarikatlara öğrenci devşirmek midir”, “Liseli gençler, örgün eğitimin dışına düştüğü için mi AÖL’ye kaydoluyor ve cemaatlerin, tarikatların eline düşüyor, yoksa cemaatlerin, tarikatların eline düştüğü için mi örgün eğitimden ayrılıyor” sorularını soruyor. 

2012’de  4+4+4 olarak bilinen 6287 numaralı yasayla ilk dörtten sonra imam hatip ortaokullarına ve ikinci dörtten sonra da açık liseye gitmenin yolunun açıldığını anımsatan Kaya, “Açık lise, 17 yaş altı çocukları da bünyesine aldı. Mesleki ve Teknik Açık Öğretim Lisesi dışındaki AÖL öğrencilerine hiçbir yüz yüze eğitim uygulanmıyor. Zorunluluk olmadıkça açık lise, bu yaş gençlerine uygun değildir” dedi. 

https://www.google.com/am...rin-eline-dusuyor-1723115
En iyisini yapan öğrencilerdir. Zorunlu eğitim denilen ahmaklık, bireylerin vergilerinin sokağa atılmasından başka bir şey değildir.

insanlar açıktan okutarak hem bir işte çalışıyor hem de vatandaşın vergilerinin çöpe gitmesine engel oluyor.

Şunu bir kere o kalın kafasına sokmalı herkes; herkesin okul okumasına gerek yok. Bu hem kaynak israfı hem de hak ihlalidir. Günümüzde özellikle devlet okullarındaki eğitim son derece verimsizdir. Gerçekten bir şeyler başarabilecek ogrenciler bile 40-50 kişilik sınıflarda doğru düzgün eğitim alamamaktadır.

Açık lise, aöf desteklenmeli.
Amk kız bimde Kasiyer
Soruyorsun okuyormusun
Ee hmm okuyorum ben yaa liseyi açıktan okuyorum..

işte açıktan lise okuyanların % 70 i böyle adamın işi gücü var
Gitmiş milleti gazına gelmiş açık lise okuyor

Sırf okuyorum ben yaaa demek için kayıt yaptır deftere kitaba el sürme
Sınavları son bir gün kala çalış

Sonrada okuyorum ben.

Hah okuyorsun..
eğitim sistemi bok zorunlu eğitimde saçma herkes okuyacak diye bir kaide yok. aç usta yetiştirme lisesi diye bir kurum. üç gün okul üç gün staj. eğitim bitince mesleki yeterlilik sınavı sonra ustalık belgesi. mesela fayans ustası arıyorsunuz belgesini gösterecek ya da elektrikçi. adam iki klemens bağlamış iki derz çekmiş sonra şarkı yapıyorlar bu inşaatı yapan usta hasta olur inşallah diye.