bugün

Aşçılık: her zaman güzel bir bölüm.

adalet : yaşınız küçük ise okuyun sonrasında dgs ' ye girer 5 yıllık hukuk fakültesine geçiş yapabilirsiniz.

tıbbi ve aromatik bitkiler : ziraat mühendisliğine geciş yapabilirsiniz.

laborant ve veterinerlik tarzı bir bölüm var bir de hastanelerde tekniker olabiliyorlar. Biyoloji , veterinerlik gibi bölümlere geçebiliyorlar.

Bir de uzaktan eğitim de 4 yıllık çocuk gelişimi ' ni ve arsivcilik ( adı tam olarak böyle olmayabilir ancak kpss ile kutuphane memuru olmak çok kolay bu bölüm ile) bölümünü tavsiye ederim.

Neyse çok dalga gecilen bölümler var önlisansta et ile ilgili mesela oradan da gıda mühendisi olabilirsiniz.

Yerel yönetimler okuyup dgs ile ankara siyaset bilimi kazanabilirsiniz.
dünyanın en iyi bölümünü de tavsiye versek nafile aslında. açık öğretim okumak pişmanlıktır. " hiç yoktan iyidir" bile cık yani denemiyor maalesef. adalet veya sağlık belki diyebilirim ama yok abi, yok abi o "açık" kelimesi sanki bir tarafımı açıkta bırakacakmışçasına bir psikoloji geliyor. içinizden ne geliyorsa onu seçin.
Felsefe bölümüne kayıt yaptirdim nasilsa yoruma dayali diye, ilk dönem hiç bir dersi veremedim, ikinci dönem kayıt yenilemedim. Sorular tamamen bilgi istiyordu.
açıkta kalırsınız okumayın boktan bişey.
Ben sağlık yönetimi okuyordum en son. Kaç yıllıktı onu bile hatırlamıyorum.
Çalışma Ekonomisi ve Endüstri ilişkileri,
maliye gibi programlar olabilir.

hobi olarak sosyoloji, felsefe, tarih yazılabilir.

birkaç arkadaştan ilahiyat, sağlık yönetimi, coğrafi bilgi sistemleri, sosyal hizmetler, adalet tavsiyesi duysam da ben pek tavsiye etmem.
Yönetim bilişim sistemleri. Okuması zordur fakat iş imkanı diğer bölümlere göre daha fazladır.
Hobi olarak arkeoloji okumak tercihimdir ama açık öğretim olarak yok herhalde.
geçen yıl havacılık vardı bak bu sene kapatılmış.
afet yönetimi olabilir, deprem bölgesinde yaşıyoruz. olası bir felakette soğukkanlılığını koruyabilen kimselere ihtiyaç var.
ya da tıbbi ve aromatik bitkiler olabilir. enteresan bir genel kültür.

asla meslek edinmek amacı gütmeden öneride bulunuyorum. aksi bir beklenti mevcutsa beni dikkate almamanızı rica edeceğim.
Benim gibi felsefe okuyabilirsiniz. Hobi ve keyif olsun diye.
açıktan adalet okuyup hukuk'a geçme devri çoktan bitti. lys ile kazanmak dgs ile kazanmaktan daha kolay hale geldi.
aöf'de okunası bölüm edebiyattır.
Alacağım tavsiyelerdir.

Aslında şöyle açıktan adalet okuyup oradan hukuka geçmek mi mantıklı yoksa direkt hukuk kazanmak mı?
Tde.
Hem fiyakası var hem de açık öğretimden çok çok daha basit bir şekilde atlatılabilecek bir bölüm.
Maliye.
Adalet ile iş güvenliği ve iş sağlığı.
adalet.
Fizik.

Kafa açar.
Sosyoloji oku sonrasında formasyon alma hakkın var öğretmen olma ihtimalin yüksek.
işletme yaz. salak gibi oku ve sonra bir sikim olama, afedersin ağzımı bozdum.
Açıköğretim okuyan yazarların okuduğu bölüm yahut bilgi sahibi olduğu alanlar hakkında tavsiyeleridir.

Not: Kişisel gelişim amaçlı edebiyat, psikoloji bölümleri ile ilgili arkadaşlar mesaj atarsa sevindirir.

Edit: önce deyim de adettendir. (bkz: hayırlı forumlar)