bugün

bu şekilde insanların (bkz: günah işleme özgürlüğü) ne kast edilemez.

edit: 11 Eylül'den haberi olmayan insnımsı iddiasıdır.
lan çözüm niye kapanmak onu anlamadım çözüm laf atanları eğitmek olmalı onlar laf atıyor diye özgürlüğümden neden vazgeçicem.
Öyle bir durum söz konusu değil. Ülkemizde göğsü dahi çıkmamış çocuklar taciz ediliyor. Siz hala baş da örtü de çözüm üretin. Ya 1,5 yaşında bebekleri ne yapalım?
Aaa kapanmak ne kadar kotu ama! Islamiyet cehalettir hani! Kafa keser her musluman! Hayatinda kac tane musluman ilim adami tanidilarsa artik!
Bak bir tarihteki musluman ilim insanlarina, tabi ki gercek muslumanlardi onlar ve senin suan hayatindaki en onemli buluslarin temelini atmis insanlardir.

Örtünmenin hiçkimseye zararı yoktur. Faydalari vardir.
diyelim ki bir memlekette cinsellik sadece kari koca arasinda oltur, dusunsenize bu memleketteki gelismeyi. Insanlarin akli beyinlerinde olur eger etrafta cinsel istismar olmazsa. Ciplak kadinlar etrafi sarmazsa bilinsin ki her erkek isini daha iyi yapar daha iyi odaklanir. Kadinlar daha kiymetli olur.

Vallahi size yemin olsun Allah'ın emirleri bizim içindir. Allah'ın tüm emirleri bizim içindir bize faydalıdır. Allah doğru yolu buldursun, doğru yoldan ayırmasın. Allah'ın rahmeti hepimizin üzerine olsun.
olay şu ki müslüman olduğunu biliyorlar olay çıkmasın o kadar kız varken gitti türbanlıya laf atıcak kadar düşmüş demesinler diye laf atmıyor yine başka ihtimal yine türbanlı olduğu için amerikalı değil ingilizce bilmiyor laf atsam bile anlamaz diye düşünüyor yoksa kapalı kadınların da içini biliyoruz. açık ve kapalı diye ayırmak yerine taciz edenleri eğitmek daha mantıklı
kimsenin yapmadığı bir durumdur. metrobüse binin anlarsınız genjler. orda herkes hedef.
kadini kapattikca yokluktan hayvana donen erkegin sorunu cozulmelidir.
iste bu kapalar yuzunden gotum basim acikta dinden sogudum...
sempati duydurmaktansa antipati duyduranlar sag olsun...
ayrica dini degil arap kulturune ozenmektir.
turbanin kuranda yeri yoktur.
görsel
bilerek hazırlanmış sözde kadına bak böyle giyinirsek taciz olmaz mesajı veren boktan video.

oysa biz biliyoruz ki kadının en fazla tacize uğradığı ülkeler kapalı toplumlardan çıkar. zira kapalı toplumlarda kadın seks objesi olur. nitekim olay yeri abd ve muhtemelen dil konusu sebebiyle erkekler anlamaz diye bulaşmamayı tercih ediyorlar oysa müslüman mahallesinde gezse o kadın sikmekten beter ederlerdi.

isveç, norveç'te kızlar çıplak geziyorlar neredeyse olsa oralarda olur lan.

ha bir de.

http://galeri.uludagsozlu...B1y%C4%B1-etmemek-702367/
ahlaksızlığı kılıf aramak gibi bir şerefsizliktir.

ahlakı olan olana da olmayana da etmez.
oo açıktır ona herşey yapılır nasıl olsa açmış o da istiyor gibi aklını siktiğimin beyinsizlerinin yaptığı eylemdir.

bu tip insanlar birde kendilerini namus bekçisi sanır.
yaklaşık olarak %50 %60 civarında olan bu grup genellikle kalabalık yerlerde gezerler.

Onların ben gelmişini geçmişini sikeyim.
Geçenlerde amerikada yapılan bir deneydir. Bir karı açık ve kapalı haliyle new york sokaklarında geziyor. Açık haliyle laf atmayan kalmıyor. Kapalı haliylede kimse yüzüne bile bakmıyor. Yani yüce allah kapan diyosa kapanacaksın.
türbanlıdan tiksindiği için etmiyor olabilir. ama doğrusu iki tarafı da taciz etmemektir.
Kadını işid militanı zannetmişlerdir. Aynı videoyu türkiye'de çekin aradaki farka şaşırmayacaksınız.
gelen geçen abazanların tipine bakıldığında çekimin yapıldığı yer upper manhattan bölgesinin spanish harlem'e yakın olan kısmı diyebiliriz.
o tesettürsüz kadın Meatpacking'de beni sken yok mu diye bağırsa kimse oralı bile olmaz.
bilimsel olarak hiç bir anlam ifade etmiyor paylaşılan video. yalan yok, başta bir heyecana kapıldım. şu kanadada yapılan sosyal deney gibi bir şey olacak sandım. ancak maalesef yanılmışım.

videoyu hazırlayanlar kendilerince iyi niyetli olabilirler. belli sınırları geçmediği müddetçe kadınları örtünmeye davet etmek, insanları islama ya da başka bir dine davet etmekte de sakınca görmüyorum. hatta doğru olduğunu düşündüğümüz inançları, değerleri ve fikirleri birbirimize tavsiye etmemiz, birbirimize önem verdiğimizi de gösterir bir noktada.

ama gel gelelim sanki bilimsel bir metot izlenmiş gibi sunulan bu videoda bilimsel olan hiç bir şey yok maalesef. normalde bunu da yadırgamazdım ama videonun sonunda "ne düşünüyorsun, kararı kendin ver" şeklinde bir ifade yer alıyor, bilmiyorum orijinalinde de böyle mi. sanki objektif bir çalışma yapılmış gibi sunuluyor ama değil.

bir kere videoda etraftan gelen tepkiler sık sık çaktırmadan yorumlanıyor. bunun sonucunda da izleyiciye ilk kısımda kızın açık giyinerek tacize davetiye çıkardığı, ikincisinde ise sanki hiç tacize uğramadığı hissi aşılanıyor. video kesilmiş parçalardan oluşuyor ve hangi kısımların atıldığını bilmiyoruz. hatta şahısların ayarlanıp ayarlanmadığını da bilemeyiz ama orayı hiç karıştırmayalım. şimdilik bu ihtimali yok sayalım.

ayrıca dikkatinizi çektiyse ikinci kısımda da insanlar kadına yönelik tacizlerini sonlandırmış değiller. hala bile arkasından bakanlar, rahatsız edecek şekilde göz gezdirenler var. sadece laf atanlar yok fazla. yavşayanlar falan yok. ama bunun da tam sebebini bilemiyoruz. yani mesela, kadınların çok büyük çoğunluğunun kapalı olduğu bir toplumda da erkekler kapalı kadınları taciz etmeyecekler mi? belki öyle bir toplumda da bazı erkekler, gözünü güzel bulduğu, vücut hatlarından anladığı kadarıyla çekici bulduğu kapalı kadınları taciz edecekler? yani sanki kadınların kapanması, tacizi önleyecekmiş gibi bir his yaratılıyor ama bunun doğru olup olmadığını bilmiyoruz.

bir taciz vakasında suçlu ile mağduru birbirinden ayırt etmekte zorlanıyoruz maalesef. tacizi yapan taraf suçludur, tacize uğrayan değil. bunu anlamamız lazım önce. bu sorunu çözmek istiyorsak da bu suçun işlenmesinin önüne geçmek gerekir. taciz suçuna cezalar getirmek, var olan cezaları artırmak bir yöntemdir. bunun ne kadar sonuç vereceği ya da vermeyeceği başka bir konu. ama bana kalırsa her şeyden önce insanların taciz konusunda eğitilmesi gerekiyor. sokakta güzel bir kadın gördüğünde onu taciz etme hakkının olmadığını senin kendin anlaman gerekiyor önce. çok açık giyinmiş de olabilir bu kişi, hatta basbayağı kendine uygun bir kaç erkek aramaya da çıkmış olabilir. ama bu sokakta her gördüğü adamın taleplerine cevap vermek zorunda olduğu anlamına gelmez. yani buradaki mesele, bir kişinin başka bir kişiye zorla istemediği bir şeyi yaptırması, ya da alıkoyması, rahatsız etmesidir.

kadınları kapatmak bir çözüm değildir. bazı kadınlar inançları gereği örtünebilirler. ben buna saygı duyarım. hatta genel ahlak çerçevesinde de bir kadının çok dikkat çekici bir biçimde dekolteli giyinmesinin, açık ya da cinsel dürtüleri bariz bir şekilde harekete geçirecek şekilde giyinmesinin (örneğin üzerinde enteresan yerlerde enteresan şeyler yazan elbiseler gibi) ahlaka aykırı olduğunu düşünüyorum. ama bu bir mertebeye kadar tolere edilebilir bir ahlaksızlıktır. tıpkı videodaki kadının arkasından bakıp ıslık çalanlar, vauv diyenler gibi... fakat buradan yola çıkarak sırf tacizi önleyeceğiz diye tüm kadınları kapanmaya zorlamak, parmağınız ağrıyor diye onu kesmeye benzer. bunun bir sınırı da yok ki üstelik. kadınların kapanmaları da sorunu çözmezse, o zaman evden çıkışlarını mı yasaklayacaksınız? o da olmazsa kadınları toplumdan mı uzaklaştıracaksınız?
herkesin kapalı olduğu toplumda neler oluyor acaba .
normaldir.