bugün

kıyasıya rekabet.

açık dondurma kesinlikle daha lezzetlidir. kaymak yiyip ben dondurma yedim diyenler çok tabii...
açik dondurma; geleneksel hakiki sütten yapilan dondurmadir emek verilerek makineler yardımı ile değil insan eli ile yapılır, kapalı dondurma ise açık dondurma kadar emek sarf edilmemeden yapılan makineleşmiş yaşamın bir ürünürdür. Tad ve tercih açısından küçük esnafı büyük firmalara tercih ederim zaten küçük esnafımızın yaptığı dondurmada alın teri, emek var ve hakiki geleneksel dondurma olduğu için daha güzeldir.
açık dondurma en güzelidir. fakat nasıl yapıldığı da önemli. o yüzden genelde kapalı tercih ediyorum.
dün yedim bir tane şekerliydi hemde çok şekerli.
tokat'ın zile ilçesinde kendi dondurmasını kendi yapan yapan bir amca var.
o kadar güzel bir dondurma yok ya. ordan yemeden ölmemek gerek.
türbanlı dondurma.
yazın sıcağında açık dondurma en iyisidir zaten hafiftir de.
dondurmanın adı kapalı ama gönlü, eli açık.
(bkz: bu ne lan)
büyükada dondurması.
yenildiği yere göre değişen durumdur. şimdi sokaklarda görüyorum; maşallah herkes maraş, roma dondurmacısı. fakat, alakaları bile yok. gerçek roma dondurmasını zaten türkiye'de bulmak imkansız gibi bir şey. maraş dondurması da iyi yapan bazı yerler var. bu yerler tercih edilirse tabiki açık dondurma önde ama; şu klasik sokaklarda "50 kuruşluk, 1 liralık karışık olsun abi" cinsinden ise tercih edilmemesi gerek. hakkıyla yapan yerde açık dondurma üstüne yoktur. kapalıda ise bademli magnum tercihimdir.
kapalı dondurma daha yumuşak olması sebebiyle tercih sebebidir. ancak açık dondurma yemenin keyfi bir başkadır. hele dondurmacı dondurmayı külaha koyarken yapılan sohbetlerin tadı bambaşkadır.
açık dondurma külah dondurmadır her kısmı yenir
kapalı dondurma sapı cubukludur, bedava cıkabilir.
Sevilesi olan açık dondurmadır.
açık dondurma izmir'de, kapalı dondurma ise konya'da çok satılır.
kapalı dondurma yapaydır. açık dondurma doğal. bundan büyük fark olamaz.
Ankara da meto dondurma müthiştir.öneririm arkadaşlar.
yazın açık dondurma tercih ederim.
kapalı dondurmayı açıp üzerine açık dondurma konarak yenilebiliyor ise daha bir şey olacak olan karşılaştırmadır. sıcaktan kafayı yiyeceğiz lan açığı kapalısı fark etmez yağdırın..
güncel Önemli Başlıklar