bugün

Sanırım sahip olduğum ten.
delice açıklanmış ten rengi.

Açık buğdayın kabuk içi renginin güneşin batışındaki rengi.
Sahip olduğum ve bunu yeni öğrendiğim ten rengi. Şimdiye kadar hep beyaz tenli olduğumu düşünüyordum. Her sağlık ocağına gittiğimde ''rengin çok sarı betin benzin atmış'' deyip doktorum kan testi yapıyor her seferinde de normal çıkıyor. Biraz uykusuz kalsam yüzüm ölü gibi sapsarı oluyor. Işıkta bembeyaz oluyorum. 1 saat falan güneşte kalsam kırmızı-bronz renge dönüyorum.
Bi değişik olan ten rengi.
Sarı alt tonlu çok açık bir ten rengidir.
sevişmelik bir ten rengidir.
Maalesef sahip olduğum tendir çok beyazsın diyende oluyor cok esmersın diyende oluyor kimsede demiyor ki buğdaysın kumralsın .
Beyaz ten ile asla yarışamaz.

Sonuçta gara bir tendir, Libya çöllerindeki kıptilere benzer.

Ortadoğulu insanların ten rengidir.
Bazılarının "açık" ibaresini net bir şekilde görmezden geldiğidir. Güneşte ıstakoz gibi kıpkırmızı olmak yerine daha "kahverengimsi" bir renk alır. Beyazdan daha güzeldir çünkü çil çıkacak diye sürekli güneş kremi sürmeyi falan gerektirmez. Ortadoğulu diyen arkadaş hangi maddenin kafasını yaşıyor bilemiyorum.
Ten rengim.
koyu renk saç ve göz sahibi olarak içinde bulunduğum grup, sadece açık yahut koyu tenli olarak yapılan sınıflandırmalarda açık tenli grubuna dahil edilir bu insanlar.
3 ten rengi içini bulunan makyaj malzemelerinin en açığı, 4 veya daha fazla çeşidi olanında ise en açığın bir koyusu bu grup kadınlar için idealdir.
bir de beyaz araplar mevcuttur, onlar da bu renktedir.
Von Luschan cetvelinde 12-17 ton puanı arasındadır.
kadına yakışır.
güncel Önemli Başlıklar