bugün

buda akraba tecavüzü: "Üç kez olduğundan rızası dâhilindedir” gibi olgular" daha saçması görülmedi.

bir babanın feryadı:

“Merhaba ben Ahmet ince. Kızım akrabamız tarafından üç defa tecavüze uğradı. Korkudan bunu bana ve annesine söyleyemedi. Ben bu durumu öğrendim ve kızımın babası olarak sonuna kadar arkasındayım. Bu şahıs hakkında şikâyette bulundum ve yakalandı ama iki gün sonra serbest bırakıldı. Kızıma doktor raporu da aldım ama “15 -16 yaş ayrımı var. Üç kez olduğundan rızası dâhilindedir” gibi olgular ortaya koyarak olayın tecavüz sayılması engelleniyor. 7 Mayıs’ta kızımın mahkemesi var fakat ben ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Sizlerden yardım istiyorum.”

http://www.haberturk.com/...e-ugradi-adalet-istiyorum
adaletin kelime anlamını tam olarak bulamadığı ülkelerde yaşanan durumdur.

(bkz: türkiye)
Burası Türkiye dedirtecek bir durumdur. burada büyük balık küçük balığı yer ne yazık ki!
bu ülkede aç mı var sorusunu akla getiren cezalandırma sistemidir.

bu cezaları veren hakimler "sen ne demek istiyorsun bakiim bu hükümet döneminde işsiz kaldım, para bulamadım o nedenle hırsızlık yapmak zorunda kaldım deyip hükümetimizi ve başbakan efendimizi kötülemeye mi çalışıyorsun" deyip 12 yıl vermiş sonrasında "hımmms bakalım bu bir tecavüz gibi görünüyor ama değil hem kadın hamile kalmış onu da doğrusun başbakan efendimiz üç çocuk demişti, biz bu adamı içerde tutmayalım dışarı çıksın hemen 3-5-7 allah ne verdiyse artık yaz kızım 2 yıl" derler 2 yılın yatarını da hesaplarlar sonra.
fuck the system durumudur.
cumhuriyetin ilk yıllarında kur an okudu diye asılan imamları hatırlatan yanlış bir uygulama.
maalesef kanundaki tanıma uyuyorsa ceza verilebilir ama hakim burada hakkaniyete yani olayın gerçekleştiği anki içinde bulunulan durumu da dikkate alması lazım. zira herkese salt yasayı uygulamaya kalkarsak adalet değil eziyet dağıtmış oluruz.
burası Türkiye. bu tarz şeyleri bu kadar sorgulamamak gerek.
sudi arabistabda ki cezaya göre iyidir mi bilinmez ancak, dünyanın çıkmamış çivisi bulunamamıştır.

(bkz: burkanın kız bebekleri koruyacağına inanılması) meraklısına.

ve

(bkz: mısır da kız çocuklarıyla mevsimlik nikah turizmi)
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/22376354.asp

biraz ceza yükselmiştir. 5-9 yıl tecavüz edene.
türkiye' de acil cinsel devrim gerek.
birbirini sikiyor millet.
birbirini sikemiyorsa bebeleri sikiyor.
onuda yapamaz ise sokakta köpek beceriyor.
yani siki kalkanın sikişme durumu.
doyumsuzluk çok kötü.
haberler ondan daha kötü.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/21246881.asp
yanlış anladığımdır.
aç olana 12 yıl tecavüz edene 2 yıl ceza
benim anladığım ; aç olan bir şahsa 12 yıl tecavüz eden kişiye 2 yıl ceza verelir. tok kişiye tecavüzde indirim mi yapıyorlar diye düşündüğümdür.
virgülün yaptığı anlam değişikliğini daha da iyi anlamama yardımcı olmuştur.
ne adaleti siz hangi adaletten bahsediyorsunuz, sizin adaletten bahsetmeye hakkiniz yok.
hakimlerin neyin kafasını yaşadıkları merak konusudur.
Hutu kabilesinin bile daha adil, daha insanca komün kuralları var. Ya, siz şunu açıktan söylesenize tecavüz serbest, herkes kendini götünü kollasın, ama hırsızlık ve eleştiri zinhar yasak! diye. Ayrıca Demokrasiyi, 5.vitese takıp gidince, böyle oluyor işte. Gidemiyorsun kardeşim, patinaj yapıyorsun, şanzıman balata ne varsa dağılıp gitti. Allahım bizi daha da ileriye gitmiş demokrasilerden koru yarabbim amin!
türkiye'de adaletin ve hukuğun sadece şike davalarında işlendiğini gösteren olaydır!
(bkz: türk adalet sistemi 101)
gözleri bağlı, elinde terazi tutan bir kadınla temsil edilen adaletin terazisinin, tartıda üç kağıt yapan bir esnaf terazisi kadar düzgün olduğunun kanıtıdır. ama çıkıp açıklama yaparlar eşit suça eşit ceza diye. adam götümüzü sikse 2 yıl, iki tane poğaça çalsa 12 yıl. poğaça götten daha önemli tabi, evet.
(bkz: memlekette yapılmaması gerekenler)'i sıralamak gerekecek.

biraz musa'nın 10 emir'i incelemek gerek. coverlayarak memlekette yapılmaması gerekenler' e koyalım.

1.
2.
3.
4.
5. anne ve babana hürmet et (şimdi ki günümüzde unutulmuş bir durumdur.)
6. öldürme (nerdee)
7. zina yapma (burada zina evlilere atıfda bulunulmuş. bekar olup evlilere, bekar olup bekarlara kuralı yok. en azından işinize geldiği gibi
yorumlayın zaten tüm kurallar yazılar değiştire değiştire yorumlanmadı mı?)
8. çalma ( burada insanoğlu sanırsam müzik aletlerini algılamış.)
9. arkadaşın için yalancı şahitlik yapma ( yapsan arı bir dert, yapmasan ayrı)
10.komşunun karısına, hizmetkarlarına, hayvanlarına ya da ona ait olan hiçbir şeye göz koyma

ama gelin görün ki musa sina dağından iner inmez kavmini bir put yapmış tapınıyorken bulur.

ee ne de olsa boğaçok kutsaldı oralarda. acaba boğa güreşi ile ilgili bir bağı varmıdır bilemem.
burası türkiye anayasa mahkemesi başkanı hukuk okumadan olunuyorsa türkiyede herşey olabilir bunuda öğrenin.
Adalaetsizliğin en diplerinde yer alan bir şeydir.
(bkz: 2 poğaça için polisi aramak)
Türkiye'nin bir hukuk devleti olduğuna inanmadığım ve lanet olsun sizin kurallarınıza da, hümanistliğinize de dediğim empati yapmayı beceremeyen memur zihniyetli hakim ve savcıların verdikleri karardır. Bu ülke de tecavüz, bir poğaça çalmaktan daha masumane bir şey ise o tecavüzün ilk başta bu kanunu çıkaranların sonra bu cezayı bu şekilde kefeye koyup tartamayanların karısına kızına gelmesini istiyorum. O zaman işte "biz nerede yanlış yaptık?" sorularını sorarlar mı kendilerine? Açlık nedir, güç durumda kalmak nedir bilmeyen insanları hukuk dairelerine getirmesinler arkadaş. Cezasız kalsın da demiyorum bugün poğaça çalan yarın neler çalar mantığı da doğrudur. yalnız bir poğaçaya 12 yıl tecavüze 2 yıl veriliyorsa 6 kadının bir poğaça kadar değeri yok bu ülkede *... Vay be!!!
adaletin ne kadar bitmiş olduğunu gösteren bir olay tekrar. tecavüzcüye 2 yıl ceza ne demek ya? ödüllendirilmesi, üstün hizmet madalyası verilmesi gereken bir kişiye 2 yıl hapis vermek ne demektir ya? aç olan da gebersin amk. 12 yıl devletin hapishanesinden beslenecek bir de.
Türkiyedeki adalettir. Ee tecavüz nolcak ki basbakan 3 istiyo. Devlette bakcak zaten. Hadi gençler tecavüze.
güncel Önemli Başlıklar