bugün

Az önce benim yaptıgım bir eylemdir. Yataktan kalkıyorsunuz buz dolabını acıyosunuz. 3 defada yarıya iniyor.

Şuan kendimi çok iyi ve dinç hissediyorum. Ara sıra buşekilde yaparım. Birşeyler yemeden süper oluyor. Deneminizi tavsiye ederim.
(bkz: mide duvarım nasıl delindi)
Neden diye sorgulatır.
aç karnına simit yemek gibi değildir. ihtiyaç fazlası manyakça bir harekettir. midenizin zarar görmesini sağlar.
2,5 litre kolayı içsen hiçbirşey olmaz. ilerki yaşlarda bir problemde olmaz. spor yaparken performans kaybına sebeb olur, okadar.

zero içinde aspartam var ---> enfazla günde 2 litre zero içsen 60 kg bir insan için zararı yok. hafıza kaybına sebeb olmuyor.

portakalın (meyvelerde) içinde şeker var, fazla şekerli şeyler tüketirsen (şekerli kola) hafıza kaybına sebeb oluyor ve spor yaparken performans kaybına sebeb oluyor.

hareketsiz bir yaşam içinde şekerli şeyler tüketirsen kolestrolün yükselir. ünlü bir atletin tahliline bakılmış kolestrol olmadığı görülmüştür bunun sebebi spor yapmasıdır.

coca cola asitli bir içecek ama mide asidi daha asitlidir.

cola zararlı olsa amerikada hemen yasaklanırdı.

önemli olan at gibi koşmak değil. günlük 1 km yürüyüş yada ev temizliği gibi aktiviteler yapmak (halı yıkamak, evi temizlemek, evi rulo boya yapmak, bahçeyi tırmıkla düzenlemek, çiçek ekmek) hızlı koşarak kalbi küt küt attırmak değil. kalp kapakçığı ne kadar çok çalışırsa ömrün az olur. kendini yormadan günlük aktiviteler yapmak.
(bkz: mide kanaması)
Mide basuru olursun yapma, etme.
Benim için sacmaliktir. Hayır yani ne gerek var. Kolaya harbiden karşıyım.
(bkz: barzoluk)    
(bkz: neden yarısı)

açmışken bitirmek lazım. gazı kaçmasın.
Bağımlılık yapmış olabilir ama büyük sorunları beraberinde getirir. Midenize yazık olur.
(bkz: şeker hastası)
onu okulda kimse icmesin diye yapardik gözünüzden yas gelene kadar içer dik.
Mideyi delebilecek olan eylemdir.
1.25 l kola içmektir.
akşam fazla kaçırdıysanız ve sabah kalktığınzda diliniz damağınıza yapışmışsa hoş olabilecek eylem ama en fazla 3-5 yudum.

not: sağlıklı olmayan eylem.
güncel Önemli Başlıklar