bugün

şaşırtacak derecede güçlüdür. roberto carlos, emre belözoğlu ve özellikle mehmet topuz gibi başarılı transferlerin altında aziz yıldırım'ın ikna kabiliyeti yatmaktadır.
bana da hiçbir yeteneğim olmadığım halde 4- 5 milyon dolar senelik para verirse koşa koşa gelirim. demek ki bu futbolcuları ikna eden aziz yıldırım değil para.

edit1: başkan önce dedeyi ikna et. adamı hala takımın başından gönderemedin.
Napolyon Bonapart boşuna dememiştir:
(bkz: Para para para)
+10000000 milyon dolar. ne dersin?
-ikna oldum.
mehmet topuz transferinin karıştığı dönem;

--spoiler--
ya fenerbahçe de oynar ya da köyüne döner
--spoiler--

demeci üzerinde konuşmaya değmeyecek basitlikte olduğunu gösterir.
* topuz beşiktaş ile 1.6 milyon euro'ya anlaşmışsın?
- evet başkanım.
* o formayı giydiğin için sana 2.3 milyon euro veriyorum yıllık ne dersin?
- allah derim.
____________Para & Kaba kuvvet____________

Başka bi sikim değil..
jedi mind trick sayesinde yüksektir.

-yani başkanım, sizin anlayacağınız fenerbahçe hüseyin'le ilgileniyor.
+valla başkan, teşekkür ederiz ama hüseyin yeni sezonda kuracağımız sistem için çok önemli bir oyuncu, satmayı düşünmüyoruz.
-*... hüseyin'i bize satacaksın.*
+..... hüseyin'i size satacağım..
herhangi bir futbolcuyu kayseri mafyasını devreye sokarak ikna etmeye, ikna etmek deniyorsa... ya ben lan neyse bir sey demiyorum.
insanlara reddedemeyecekleri teklifler yapmasından ileri gelmektedir. yüksektir.
yeşil renklidir.
TRAnsfer ettiği futbolcunun* şöförlüğünü* yapmak suretiyle ortaya koyduğu kabiliyettir! arda turan' ı transfer etmek için arda' nın ibrikçibaşısı olmaya hazırmış.
fenerbahçeli olmayıp kıskananların bok attığı kabiliyettir. fenerbahçeye yıllarını, aynı zamanda cebinden parasını verip kurumsallaştırmıştır. e heralde oyuncuyu parayla ikna edecek, öpücükle mi alacaktı?? ama fenerbahçenin bu kadar zengin olmasını da kendisi sağlamıştır. şimdi harcamak hakkıdır.*
insana "keşke bizim başkan demirören'de böyle bir kabiliyete sahip olsa" diye düşünmemize neden olan kabiliyet.. oldukça başarılı bir şekilde icra ediyor adam bunu..
aurelio gibi bazı oyunculara karşı pek sökmeyen kabiliyettir...
izin versinler sabri sarıoğlunu reale satar.
+ babamın çok parası var. gerekirse çuvalla para verir yine alır fıstık'ı.
- ama..
+ fıstık benim olacak, binecem üstüne vuracam kırbacı.
* 50 binlira..

gibi diyalogları hatırlatan kabiliyettir.kısacası cebindeki para ile doğru orantılıdır.
arda'ya vız gelip tırıs gidecek kabiliyet.
artık kendi ve taraftarları adına devreye sokulması gereken kabiliyettir, en azından arda turan'ın galatasaraylı olduğu adına.
- başkanım samandırada bi ağaç var. çok erotik kesmemiz lazım, idman yaptıramıyoruz serefsizim topculara.
+ benle şerefli merefli konuşma kenan evren gibi yaparım bak seni
- agaçlar ormanlar hep bizim olsun, hiç kesilmesin başkanım.
+ noldu bizim guiza işi?
- klüp kutusunda küçük hissediyormuş başkanım
+ sen onlara guizanınkini gösterdin mi?
- gösterdim
+ ne dediler?
- 10 milyon euro daha verelim madem dediler
+ şimdi söyle onlara "aziz başkan kaldırmış geliyor"

+ noldu nedir sonuc?
- "o gelmesin biz bi uçak dolusu rus kızla geliyoruz" dedi
+ hehh heee!!
aziz yıldırım ikna kabiliyeti iyi bir insandır.bunun yanında hatırlı dostlara ve iyi bir servete de sahiptir.bunlar birçok oyuncunun fenere gelmesinde etkili olmuştur.

gelelim arda meselesine.şahsen bende arda'nın 1 saatlik konuşma saonunda ikna olabileceğini düşünmüyorum.ama bu konuşma aklını karıştırabilir.örneğin senin bir sevgilin var.sokakta gördüğün adam bak sevgilin seni aldatıyor diye sana böğüre böğüre gelse s.klemezsin.ama bazı rahatsız edici ve gerçeğe yakın detaylara dem vurursa rahatsız olursun.bence aziz yıldırım arda'yı alamasa bile bunu yapabilir.uzun uzun dil dökmesine de gerek olmaz.lincoln'ü örnek versin yeter.
arda ve yedi sülalesini "doğuştan fenerbahçeli" olarak değiştirebilecek kabiliyettir.
arda'yı fenerbahçe demeye bile ikna edemeyecek kabiliyettir.

aragones'i gönderirken niye kullanmadı acaba bu ikna kabiliyetini?
(bkz: paranın gücü)
mafya babası olmasından, pis ve karanlık işlerle uğraşmasından gelir.