bugün

an itibariyle ajanslara düşen pfdk'nın aziz yıldırım'a verdiği 1 yıllık hak mahrumiyeti cezası.
haluk ulusoyun gitmeden evvel son icraatlarından biri.tahmin ediyorum birkaç icraatı daha olucak ama bu yükselişle ne olur diye düşünüyorum da heralde fenerbahçeli futbolculara beşer maç ceza ,şükrü saracoğlu stadının süresiz olarak kapatılması,fenerbahçenin 6 puanının silinmesi,galatasaray taraftarının fair playe yaptığı katkılardan ötürü galatasaraya 6 puan verilmesi,beşiktaş taraftarının küfürlü tezahüratı üçünkü kez tekrarlaması sonucu beşiktaşa 3 puan verilmesi gibi yaptırımlar bekliyor üç büyük takımı heralde.
edit: nasıl unutmuşum bunu
tabi ki
(bkz: ulusoy istifa)
(bkz: geldikleri gibi giderler)
ipi çekilen ulusoyun son çırpınışları. bir diğeride verilen 3 maç seyircisiz oynama cezasıdır çünkü örneklere bakıldıgında bunun ne kadar mantıkla örtüşmediği ortadadır (otto bariçe atılan taş ve bu sezen sahaya yabancı madde atmaya verilen para cezaları) ama asıl garibi adnan polatın 5 maç ceza istemesi ki bunun örneği türkiyede yoktur. adnan polat ya hiç dayak yememiştir yada sayı saymayı bilmiyodur. cezanın her zaman açıklandığı gibi perşembe değilde avrupa kupası macımızdan önce acıklanması ise dün frankfurt 2-0 öndeyken gevrek gevrek entryler girip sora silen içimizdeki almanların aynen federasyonun içindede oldugunun göstergesidir.

edit: içimizdeki almanların sayısı su anda 3 (eksi oylardan hareketle) bakalım daha ne kadar cıkacak.

edit2: 15 i buldular tebrik ediyorum hepsini.
an itibari ile karşımda oturan beşiktaş taraftarı yaratığın süper yaa çok güzel oldu demesi ne neden olan olaydır.
aziz yıldırım'ın haddini aşan lafları sonrası az bile olan cezadır. lakin işin tuhaf tarafı, bu hak mahrumiyeti cezası dedikleri olay nedir onu incelemek lazım. cezayı alan kişi protokol tribünü yani şeref tribününe giremeyecektir. bu cezayı alan yöneticiler de, genelde maçları localarda izlemektedir. sonuçta localar daha rahattır, ceza mıdır ödül müdür belli değildir. bu ceza şeklini çıkaran kişinin, dostlar alışverişte görsün mantığı ile çıkardığı aşikardır. bu nedenle çok fazla önemsenecek bir olay değildir.
ilgili hürriyet gazetesi haberi:
http://www.hurriyet.com.t...2&srid=3428&oid=5

ve cezayı almasına sebep olan basın açıklaması:
http://arama.hurriyet.com...arsivnews.aspx?id=5521463
(bkz: oh az bile)
alınan her karara muhalefet edip, federasyonu birçok suçla itham eden, küfür yok deyip, küfür eden taraftarını hatta yöneticisini görmezden gelen kişinin, hak ederek, alnının teriyle aldığı ceza.

(bkz: temiz bir futbol için hayırlı olsun)
(bkz: istifa et bakalım belki yerler)
(bkz: vakay-ı hayriye)
(bkz: ateş olmayan yerden duman çıkmaz)
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.