1. 1.
  barcelona ile oynanan eurolige maçının ardından, başkana fiili saldırı teşebbüsünde bulunan malum guruptur. saldırının temelinde sportif başarı ya da başarısızlık değil, rant vardır. vaktiyle, stadın wc temizlik işine bu malum gurubun lideri bakıyor, karşılığında yönetimden bedava bilet alıp, yandaşlarına satarak parayı buluyordu. başkan bu rantı kesince köprüler atıldı. çekişmenin temeli budur.

  olayın adli tarafına gelince, bu gurup 6222 sayılı yasayı iplemeden, adeta organize suç örgütü gibi çalışır, müsabakaları provake eder, kulübün her maçta mutlaka ceza almasını sağlar, büyük maddi kayıplara yol açar, adam öldürür, adam yaralar. bütün bu olanları, yurdumun hiçbir savcısı görmez, reesen harekete geçmez. hatta, malum sürecin ağır topu, maç sonuçlarını önceden bilen, capua ya yağmur getiren, kudretli olduğu zamanlarda cemaatle alakalı bütün akçeli davaları uyap üzerinden kurayla her defasında kendisi çeken, şimdinin küçükçekmece sakini bile görmez. çünkü cemaatin desteğini arkasına alan bir guruba, bu ülkede hukuk dokunamaz.

  yapılacaklara gelince, gurup liderinin isteği tabiiki paradır. kendisine sorsan teröre son vermek için aylık 50-60 bin dolardan kapı açar. sıkı bir pazarlık sonucu ayda 3-5 bin dolara bu gurubun maçlara gelmemesi sağlanabilir, daha ötesinde ayda 8-10 bin dolar karşılığında ise rakip takım taraftarı yapılmaları bile mümkündür.
  ... sticks
 2. 2.
  genç fenerbahçeliler grubu mensubu insanlardır.

  (bkz: gurup) ne olaki?
  ... gildain
 3. 3.
  aziz yıldırım gibi tüm zamanların en kaliteli başkanına saldırıyı organize eden kişiler bellidir. bu kişi yıllar, önce cebinde beş kuruş parası olmayan açlıktan nefesi kokan karaborsa bilet satarak, inanılmaz bir servet sahibi olan afrika zulu kabilesinden gelen amigo sefadır. bu adamdan bir türlü kurtulamadı fener fakat bu insanın ömrü azalmış ve günleri sayılıdır. maça gitmeyi bırak anadolu yakasına bile sokmayacaklar, zulu kabile mensubu amigo sefayı. başkan çok yakın zamanda yıllardır kulübün kanını emen bu tip vampirlerin sonunu getirecektir.
  2 ... dedektif