bugün

Kürt yahut türk olması üzerine ; sol frame faşistlik seviyesine indiren yazarların sorunsalıdır.
Türkiyenin ödülü kazanmasına sevinmesi gerekirken bu denli alçakça yaklaşım ; uludağ sözlügün acınası durumudur.
Son olarak aziz sancar ; mardin - savur doğumludur.
Ve Kürttür.
sadece ırkçı bölücülere dert olmuştur. ortada bir ırk sorunu filan yoktur:

https://pbs.twimg.com/med...CQtOy0uUsAEswux.jpg:large

ne mutlu türküm diyene!...
türktür. çünkü kendisine türk diyen, türkiyeyi seven biridir.
Evet ırkçı bölücülere dert olmuştur.
hem kürt hem Türk.

Kürt ,arap veya Türk olduğunu tartışanlar belli kimler olduğu.
Bu topraklardan birinin başarısını neden bir etnik kökene mal ediyorsunuz ki ?
http://www.carolinaturkevi.org/
memleketi batıran zihniyete örnekler arasına girebilecek "sorunsal." bu ülkeden biri çıkmış nobel ödülü kazanmış, tartışın bakalım ırkı o mu bu mu diye. 1-2 kişi de adam ne başardı da ödülü aldı, neler üzerine çalışma yapıyormuş diye merak etse belki adam olma yolunda 1-2 milimetre daha ilerleriz.
milleti "ırkçılıkla" suçladıktan sonra altını çize çize kürttür diyen,

kürt ırkçısı tarafından var olduğu iddia edilen sorunsalcıktır.

ulan madem ırkçı faşist değilsin,

o son kürttür vurgusunu ne halt yemeye yazdın oraya.

bırak bu ucuz ırkçılık karşıtı propagandacılık numaralarını.
adam vatanın milletini seven kürt kökenli türk vatandaşı. neyin derdindesiniz bazı salaklar adamın bölücü olmamasını türk olarak atfetmiş diğer gerizekalılar ise kürt vurgusu ile övünüyor ne aptallık.
bu gurur hepimizin ırk konusuna giren bok yesin.
bir filmde şizofreninin tanımı şöyle yapılıyordu. farklı olaylara aynı tepkiyi vermek. mesela x olayı oluyor tartışma türk kürt ekseninde dönüyor y olayı oluyor tartışma yine türk kürt ekseninde dönüyor. tanıma göre toplum olarak şizofren olmuşuz. sancar türk olabilir de kürt olabilir de, arap da olabilir. peki buna karar verecek olan aziz sancarın kendisi midir yoksa biz miyiz. kişi kendisi ile ilgil daha bir kimlik tanımı yapmamışken başkalarının buna yeltenmesi x olsun y olsun faşizmdir. türk olması da kürt olması da üzülünecek bir durum değil, burda asıl üzülmemiz gereken konu bu insanların bizim ülkemizde bize ders vermiyor oluşu olmalıydı. ama bu kadar şizofren insana ne lafı anlatacak ki.
"görelilik kuramım başarıyla kanıtlanırsa almanya benim bir alman olduğumu iddia edecek, fransa ise dünya vatandaşı olduğumu açıklayacaktır. kuramım gerçek dışı çıktığında ise fransa bir alman olduğumu söyleyecek, almanya ise bir yahudi olduğumu açıklayacaktır."
albert einstein

işte bu sözleri akıllara getiren sorunsaldır.
iyice şizofrene - mala bağladı millet.

adam neredeyse kansere çare bulmuş siz türk mü, kürt mü onu tartışıyorsunuz.

ben şahsen yıllardır, mesleğim ve çalıştığım konu gereği, aziz hocayı takip ederim. açıkçası nobel aday adayı olarak gösterilince vermezler diye düşünmüştüm. belki öteki adayların çalışmalarını göreceli olarak daha önemli bulmuştum, belkide aziz hocanın çalışmalarını yakinen takip ettiğim için ve konuya hakim oldugum icin, bana şok edici derecede yeni gelmemişti son çalışmaları, ancak bugün nobel aldığını öğrenince, çalışmalarının sadece kendi alanımda değil, dünya çapında yankı uyandırdığını farkettim.

herneyse farklı bir konuya girdim, toparlayayım.

emin olun o adamın umrunda bile değildir kim kürtmüş kim türkmüş... eğer bir gün tanışırsanız onun umrunda olan;

1) yaptığınız çalışmalar
2) bu çalışmaların bilimsel kalitesi ve özgünlüğü
3) çalışmaların devam edilebilirliği, insanlığa ve bilime katkısı

gibi etkenler olacaktır.

onun için hiç kafayı yormayın, zekasını çalışkanlığı ile pekiştirip uygun ortam sağlanan hırslı ve arzulu bir bilim adamı olan kendisine sorsanız türk müsün kürt müsün diye, adam dönüp bakmaz bile yüzünüze.
Irkının Yaptığı akademik ve bilimsel çalışmalardan daha önemli olması sorunsalıdır.

şaka gibisiniz arkadaşlar.
Bi bilim adamını ırkından dolayı sahiplenmek kadar saçma az durum vardır. En başta belirtelim aziz sancar türk değildir, fakat kürt de değildir, mardinin savur ilcesinde arap bi ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir yani etnik köken olarak araptır. Bu adam her şeyden önce türkiyelidir ve bunu her fırsatta dile getirmektedir. Türkiyedeki tüm ırkları birleştirip türk demek dogru olmadigi gibi, arap kökenli birine kürt demek de dogru degildir. Her şeyden önce bu ülkenin bi ferdidir ve gurur kaynagimizdir.
Abisi bugün tv'de "horasandan göçmüş türkmen bir aileyiz" dedi. Bitti mi?
Eşek s*k*n*e*r* dert olmuştur. sizin güney doğu hayaliniz vardı ne oldu allahsız ırklar.
bu tartışma, türkiye'den bir bok olmayacağının kanıtıdır.

adama helal olsun, çekmiş gitmiş buralardan.

siz de hala adam türk mü kürt mü diye tartışadurun. mk embesilleri. tek yeteneği 31 çekmek olan davarlar sizi.
Gururumuz olan bir türktür.
adam şu yazılan entryleri görse vatandaşlıktan çıkar giderdi. değil bu ülkenin vatandaşlarına ödül , yarrak versen yine yaranamazsın. Artık yetti be hiç iyi olan olaylara birlikte sevinemeyecek miyiz ? X asıllı türkiye vatandaşı bu kadar basit. şimdi siktirin gidin.
sözlükte ırkçılık karşıtıyım diyip kürt ırkçılığı yapan trolleri göstermiştir.

konuya dönersek köken olarak kürt yada türk değil, araptır. fakat türk vatandaşlığını gururla taşıyan, vatanına ve milletine bağımlı olup figen yüksekdağ ve sırrı süreyya önder gibi türkmen kökenlilerden çok daha fazla türktür.

bir türkçü olarak bu ülkeden çıkmış böyle bir değerle gurur duyuyorum.