bugün

kapağı kendi vermişti.

Bana 'Arap mısınız, kısmen mi Türk'sünüz' diye sorarak saygısızlık yaptılar. BBC'ye söyledim, 'Arapça konuşmuyorum, Kürtçe konuşmuyorum, ben Türküm' dedim. Ben Türküm, o kadar" diye konuştu.

( bkz:http://www.milliyet.com.t...sancar-in-gundem-2128721/ )
Ama Türkiye Cumhuriyetinin kürt asıllı bir Ferdi.

Edit: keşke ülkemizde yaşayan her kürt bu adam gibi olsa.
noldu sizin 'önce insan' atasözüne?
kafa tasçı denyoları delirten başlıktır.

yahu adam açıklama yaptı ulan.

o çok sevmediğiniz Atatürk'ün düşünceleri ve ideolojisi ile yetişmiş ve onun yolunda ilerleyen bir türk'üm dedi.!

daha neyine tartışıyorsunuz?
Ayda yılda birtane Kürt bilim adamı çıktı Nobel ödülü aldı oda Kürt olduğunu reddetti amk. Neyse arkadaşlar sabredin birgün bende birşey icat edersem ırkımı asla reddetmeyecek, yücelteceğim.
nobel ödülünü atasına götürerek gözümde "insan" sıfatı bulunan bir adamın mevzusudur. kürt türk laz çerkes ne fark eder adam atasını biliyor ya vatanına ihanet içerisinde değil ya ruhunu makarnaya kömüre şeytana satmıyor ya ne edeyim ben ırkının ne olduğunu..
aziz sancar ın nobel alması belki de allahın, bazı gerizekalıların birşeyleri daha iyi anlaması için bir lütfudur.. aziz sancar kürttür.. ama bayrağına milletine atatürke cumhuriyete düşkün bir insandır.. demek ki neymiş.. bir insanın türk kürt olması değil insan olması önemliymiş.. neymiş her kürt pkklı değilmiş.. neymiş "her kürt vatan hainidir, eşekle ilişkiye girmekten başka bir işe yaramaz" diye yazan sen, sırf türk olduğun için , olanca embesilliğin, sonsuz gerizekalılığın, limitsiz kötü niyetliliğin ve vatana 5 kuruşluk faydan olmamasına rağmen kendini vatansever ilan ederken aziz sancarı vatan haini ve birçok kötü şey ilan etmişsindir.. utanma olsa utanın diyeceğim bunu yapanlara ama.. yok biliyorum.. size göre aziz sancar utanmalı kürt olduğu için.. dünyanın takdir ettiği adam utanmalı.. yeterki size bişey olmasın.. ben kime ne anlatıyorum ki..
Kürtlerin ne kadar zeki insanlar olduğunu gösteren gerçek. Evet.