1. 1.
    Sarı saçlı, mavi gözlü yahudi olmaz.
    4 -5 ... nick kullanmam ben
  2. 2.
    Bence çekik gözlü olmayan da saf türk olmaz, evet. Zaten aziz nesin Atatürk düşmanıdır, bunu söylemesi normal ve bu söz Atatürk'ün yahudi olduğunu kanıtlamaz. Paylaşılma amacı nedir ?
    4 ... nick kullanmam ben
  3. 3.
    Belki m. Kemal'de karışmıştır ne biliyorsun...
    1 -1 ... suleyman sebili
  4. 4.
    Olabilir ama belkilerle bir şey ispat edilemez, kanıt gerekli. Ki yahudi olsa bile insanın doğuştan gelen, seçemediği şeyler yüzünden yargılanmasını doğru bulmuyorum.
    3 ... nick kullanmam ben
  5. 5.
    "Evlerde öyle konuşuluyordu" şeklindeki anlatımının kendi kanaatiymiş gibi lanse edilmesi. Bu mantıkla "bizim zamanımızda şöyle şöyle komplo teorileri vardı" diye nakleden de o komplo teorilerini kendi ortaya atmış ilan edilebilir.
    10 -1 ... usualsuspects
  6. 6.
    Kaynak götün olsa daha iyiydi.

Gerçi komple götten oluşuyor da olabilirsin.

Emin olamadım şimdi.
    4 ... yok herif
  7. 7.
    Belgeye bak, hizzaya gel... Romanda tekkeci adamı anlatıyo orada...

Değerli arkadaşlar, türkçe metinleri okuyunca ilkokul birinci sınıfta bizlere öğretilen "okuduğumuzu anladık mı?" kısmında bize sorulan soruları lütfen, hayatımızın sonraki kesitlerinde de okuduğumuz metinlere uygulayalım.

Işbu metinde bu iddiayı ortaya atan kitabın yazarı diil, kitabın yazarının anlatmakta olduğu ikincil öznedir. Birinci özne, bu hikayeyi ikincil özne hakkında yazmaktadır.

Bu metinde geçen hikayelemeyi birinci özneye maletmek, kelimenin tam anlamıyla gerizekalılıktır.

Lütfen 1.sınıfta size öğretilenleri unutmayınız. Kendi dilinizde okuduğunuzu anlayınız. Zaten o 1. Sınıfta o şeyi "temel bilgi" olduğu için öğretiyorlar adama.

Sonra kazık kadar adam olup, "ben okuduğum metni anlamadım " diyecek aptalca iddialarda bulunmayın, diye.
    6 ... paganviodio
  8. 8.
    galip amca tekkelerden geçinen bir model. ona engel olan mustafa kemal hakkında kendisinin etrafının güzel konuşması beklenemez.
    4 -1 ... judas
  9. 9.
    yazar burada bazı evlerde mustafa kemal paşa dan nasıl bahsedildiğini anlatmış
    ki bu evler yobazların evleridir. hikaye ulan bu götoşlar.

yazının devamında neler olduğu da belirsiz. bu haliyle yazarın mustafa kemal hakkında bir şeyler söylediği sonucuna varılamaz. yapraklarım. çünkü burada yazar kendi fikirlerini paylaşmış değil.

hiç mi kitap okumadınız ömrünüzde?
    3 ... kel insan
  10. 10.
    dinciler hırsızdır çalar

tarihe not düşülmesi amacıyınan şeyettim.
    4 ... ultra beyaz turk