1. 1.
    youtube'a erişimin yasaklanması marifetinden(!) sonra beynimde ve müteakiben sırtımda bir ağrı hissettim; kalktım, yerin dibindeki evimin penceresine gidip önce istanbul için oldukça geniş sayılacak apartman bahçemizdeki ağaçlara, sonra güneşe baktım; güneşe bakamadım; ama o oradaydı, eğdim ince boynumu; 'off milletim off' dedim, bir şeyler ilham oldu o an zayıf benliğime; 'aziz nesin haklı'...
    hadi vatankurtaran süper milliyetçiler(!) turktube'u kurmaya; batsın youtube, 'be(t)ter' olsun, sizler 'bihter' olun yeter ki...
    nereye kadar ah; evimize mi...
    3 -2 ... abra kadavra
  2. 2.
    (bkz: turk halki aptaldir)

avrupa istastiklik sonucunda turk halkinin avrupa ulkeleri arasinda sondan ikinci olmasiyla dogrulugu da kanitlanmisitr.
    2 ... scurtel
  3. 3.
    aziz nesin'i bilemem ama demokratik hakkini kullanan insanlara aptal diyen aptallarin ortaya cikmasina vesile olmustur.
    5 -6 ... alchemist
  4. 4.
    ak parti tam olarak %40 oranında oy alırsa gerçekliği kesinleşecek önerme. ama daha fazla alacağına göre sevgili aziz nesin'e +5 -5 hata payı öngörebiliriz.
    10 -7 ... arjen robben
  5. 5.
    Aziz nesin'in ileri görüşlü olduğunu ve nostradamus'un sağından solundan biraz yediğini çok çok çok iyi kanıtlayan şahsiyet.*
    1 -2 ... chemsuk
  6. 6.
    hakikatten aziz baba büyüksün diyerek yürekten hatta yüreğimin en derininden hak veriyorum. ne oldu şimdi? bağnazlık katmer katmer arttı mı ülkemizde? şu an daha bir körelmiş gözler daha önce sadece katarakt mıydı?
    4 ... sexen
  7. 7.
    seçim sonuçlarına indirgendiğinde tam karşılığını bulabilecek önermedir.
    1 ... no tengo lugar
  8. 8.
    aziz nesin gibi ölmek isteyenlerin söylemidir, demek aynen aziz nesin haklidir demek gibidir, yani, sen sacmalama ki baskalarida sacmalamasin, neme lazim bu sicakta yanarsin falan.
    -2 ... alchemist
  9. 9.
    (bkz: aziz nesini de al git)
    2 -1 ... arcadian
  10. 10.
    iyi artik! sagci solcu catismasi bitti, aptal akilli catismasi basladi.
    -1 ... b2dalo