bugün

aziz nesini anlayamamış insanın yapacağı şeydir.
deniz, hüseyin ve yusuf un ankara karşıyaka' daki mezarlığına gitmek.
aziz nesin in seven bir müslüman kişinin yapacağı eylem.

sevgiyi belirtmenin yolları türlü türlüdür, örneğin nazım hikmet ran da mevlana ya şiirler yazmıştır. ayrıca, mevlevi soyundandır. sevgisini semazenler gibi değil de, mevlana adına şiirler yazarrak belirtmek istemiştir.

ama, hatırlarsınız ki konya da bir öğretmen şeb-i aruz günlerinde nazım hikmet in bir şiirini okuduğu için görevinden uzaklaştırılmıştır. savunmasında ise, "nazım hikmet in bir mevlevi olduğunu" belirtmiş, fakat pek kaale alınmamıştır.

işte, aziz nesin için mevlid * okutan kişi de en az o öğretmen kadar yücedir benim gözümde. çünkü, at gözlüklerini çıkarıp attıklarını zanneden sol(!) görüşlü kişilerin hala dar görüşlü olduklarını hatırlatır bana.
(bkz: müslüman mahallesinde salyangoz satmak)
Hz.Nuh,kendisine iman etmeyen oğlunu tufandan kurtarmak için Allah'a yalvarır:"Ya Rabbi,o benim oğlumdur,onu da gemiye alayım".Allah c.c. ise"hayır,o senin ehlinden değildir,çünkü iman etmeyenlerdendi"anlamına gelecek cevabını verir.

Hz.Peygamber s.a.v. kızı Hz. Fatıma'ya "Kıyamet Günü'nde benim babam peygamber diye övünme,herkes kendi yaptığından sorumlu olacaktır"anlamında birşey demiştir,tam metni hatırlayamıyorum.

Müslüman olmadığını açık seçik ortaya koymuş bir insan için şefaat dilemek,onun affını istemek uygun bir durum değildir,hatta Allah c.c. bunu yapan Peygamberlerini uyarmıştır.Müdessir Suresi 48.Ayeti Meali "Kafirler hakkında şefaat kabul değildir"demektedir.
(bkz: aziz nesin e rahmet okumak) yaşanan her iki olayın birinde.