bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  bir cezayirlinin fransızca konuşmasından farklı olmayan durumdur. slav ekolüyle büyümenin en önemli sonuçlarından biridir. türkçe konuşulan ortamda anlaşılmak istemediklerinde üst dil olarak rusçaya geçerler. durum gürcülerde biraz daha farklıdır. bir gürcü rusçayı bilir ama çoğu zaman konuşmaz. rusça olarak, bir paket sigara istediniz diyelim. "lütfen gürcüce" der.
  4 ... la paz
 2. 2.
  Çok sempatik bulurum, gramerleri okulda gördükleri için oldukça iyidir ancak konuşma dilinde aksanları rahatlıkla fark edilir.
  1 ... sudan korkan balik
 3. 3.
  azeri şivesiyle konuşurlar ve komik bir durum çıkar ortaya.
  2 ... hilfat
 4. 4.
  çok fazla rus hatun götürmelerine sebeb olan durum.
  2 ... neareast
 5. 5.
  gayette türkçe konuşuyorlar.

  sovyet yönetiminden çıktıklarından beri rusça'yı sktiretmiş vaziyetteler.
  kiril alfabesini de attılar, artık gazetelerini, dergilerini, web sitelerini de okuyoruz, televizyonlarını da izliyoruz..
  1 ... diken bey
 6. 6.
  sovyetler birliği ne dahil olmuş her ülke halkı gibi, azerbaycan türkleri de ( kendilerine azeri denmesinden hoşlanmazlar ) doğal olarak iyi rusça konuşurlar.
  edit: biz de rusça bilmenin anlamı, neden rus kadını götürmek anlamına geliyor? anlam veremiyorum.
  ... babavepic
 7. 7.
  Orta asyada herkesin rusça konuşmasıyla ilgilidir. Bunlar da rusça konuşur. Gazatelerden tut sinemalara kadar her şey rusçadır, inanmayanlar gidip bakü'ye bir göz atabilirler.
  2 -3 ... serhildan berxwedan azadi
 8. 8.
  orta asya v.s. azerbaycan ???

  coğrafya bilmeyen cahillerin iddiasıdır.
  2 ... kayi
 9. 9.
  olmayan durumdur. rusça bilirler ve konuşabilirler ama devletin resmi dili azerbaycan türkçesidir ve halkı azerbaycan türkçesi konuşur.
  2 ... sehnsucht
 10. 10.
  Kalmamıştır artık. Olsa olsa 2. Yabancı dildir. Bir kitap okuyacak bir film izleyecek kadar rusçayı istisnasız herkes bilir ama öyle rusça konuşulmaz. Bi kırgızistan gibi değildir.
  ... useless