1. 9.
  (bkz: bir tirrek sevdim uzaklarda)

  Başlığı çok eksi yiyince kaçmış

  (bkz: yiyemeyeceğin yarrağın altına yatma)
  2 ... kama tarkan dondu
 2. 10.
  (#38318110) alın okuyun görün gerçek yüzlerini. Bize karşı besledikleri kini görün. Azeriler bizden nefret ediyor anlayın artik şunu. Kendilerini turk falanda görmüyorlar.

  Ayrıca azerileri sevmeyene ermeni demek nasıl bir mallık. Ermenileride sevmiyorum azerileride sevmiyorum var mı diyeceğiniz.
  2 -2 ... bir tirrek sevdim uzaklarda
 3. 11.
  azerilerle ilgili unutamadığım tek bir anım var, gerçi birçok var ama beni şoke eden bu olmuştu.
  öncelikle azerilerin birçoğu(en azından benim tanıdıklarım) birşeyi abartmakta tam bir profesyonel. bu ne olursa olsun, playstation öğret 24 saat başından kalkmazlar, oyun öğret onunla kafayı yerler vs... yine bu okunası anılarımdan birini paylaşıyorum;
  üniversite 1.sınıfım. istanbula yeni gelmişim. yurtta kalıyorum. yan odada 2 tane azeri kalıyor. kat baya eğlenceli, herkes kafa dengi neyse o zamanlar iyi iddaa yapıyordum. oda arkadaşımla beraber haftasonlarımızın bir kısmını iddaa oynamakla geçirirdik. birgün bu azeriler bizim odanın kapıyı tıklattılar, biz yine gazeteleri almışız iddaa programına bakıyoruz, tabi akıllı telefon mu var aq, 2-3 gazeteden iddaa yapmaya çalışıyoruz falan. neyse bunlarda o vakit yurda yeni geldiydi, selamun aleyküm aleykümselam demeye gelmişler. iyi dedim hoş çocuklar, oturun bi çayımızı için. yaktık sigaraları, aldık ellere çayları muhabbet ediyoruz. neyse aradan biraz zaman geçti, birisi dediki ne kadar çok gazete var. biz de arkadaşla beraber onların iddaa gazetesi olduğundan falan bahsettik çok hoşlarına gitti. bu arada azerbeycanda lise 3 yılmış çocuklar da 17 yaşındaymış. birisi dediki aaa bizim orada topaz var ona benziyor ama biz orda yaş küçük olunca oynayamıyorduk falan dediler. iyi dedim gelin öğretelim, sonra bayiye beraber gideriz ordan sonra takılırız. tamam dediler. neyse aldık ellere kağıt kalem adamlara iddaa öğrettik bak bu bu demek, şu şu demek. ikisi de birer kupon yaptı. dedik ki birader abartmadan oynayacaksınız bu oyunu yoksa götü kaptırırsınız. tamam dediler. 10ar lira 4 kupon yaptık bayiye gittik yatırdık. bizim arkadaşla yaptığımız kupon tutmadı, bu iki andavalın yaptığı kuponlardan biri tuttu. acemi şansı işte aq. amına kodumun salakları kupon tuttu nasılsa diye pazar günkü programa ikisi de 500er tl para yatırmış gelmiş, bize gösteriyorlar. ulan dedik naptınız amk deli misiniz divane mi? tabi bunlar hemen zannetmiş ki biz bu işi biliyoruz hep tutacak. tabiki yattılar. haftalar haftaları kovaladı, bizimkiler laptop, telefon satmaya başladı. oğlum saçmalamayın etmeyin, yok abi bu sefer tutacak. en son diğer 2 azeri arkadaşlarının mecidiyeköyde kaldıkları eşyalı aparttaki köşe takımını satmışlar. o kupon da tutmadı tabiki. bunlar sömestırdan sonra yurttan da çıktılar, yurt paralarını da basmışlar. sonra topuk. ikisi de bilgi üniversitesinde okuyordu. hatta diğer 2 azeri arkadaşları da öyle. sonra ne yaptılar ne ettiler bilmiyorum.
  2. sene bu sefer başka bir yurttayım. yine aynı katta yine bir başka 2 tane azeri. bahçeşehirde okuyorlarmış. hatta birisi reklamcılıkta mı ne yüksek lisans yapıyordu. ali atıf bir hoca derslerine giriyormuş onu anlatıyordu, hoca bunu çok beğeniyormuş falan. bizim eser yenenler de o dönem bahçeşehirde aynı bölümde yüksek lisans mı ne yapıyormuş, bunun sınıf arkadaşıymış. baya baya onunla beraber takılıyordu eleman, yaşı da bizden büyüktü zaten. neyse bigün bu geldi dediki kanka sen playstation oynamayı biliyo musun? tabi kardeş dedim. bize öğretir misin dedi, yanında da öteki azeri. tabi kardeş dedim ne demek aq. bunlarla bir iki defa playstation'a gittim. sevdiler ibneler. benim bahçeşehirde master yapan eleman, okul yerine playstation kafeye gitmeye başladı arkadaşıyla. okula uğramıyor pezevenk. en sonunda işi öyle bir abarttılar ki yurda bi playstation bi de sırf onun için ayrıca büyük tv aldılar, odalarına kurdular. adamlar günde 20 saat playsatation oynamaya başladı. yemin ederim abartmıyorum, yine bunlar bir başka 3 tane azeri arkadaşını yurda getirmeye başladılar, dönüşümlü playstation oynuyolar hepsi. çocuklar hergün bizim yurtta. gitmiyorlar aq. bizim elemanın master yalan oldu. bakın abartmıyorum bi ara odalarına gittim, elemanın biri yatıyor, 4ü oyun oynuyor. napıyonuz amk dedim, nöbetleşe yatıyoruz sırayla oynuyoruz dediler. adamlar 1 ay aralıksız böyle geçirdiler. hergün pizza ice tea playstation. yemin ederim bi ara odalarına kokudan girilmiyordu amk, sonra muhabbeti kestim. sonra yaz tatili falan girdi araya. ben eve çıktım ettim. ne yaptılar ne ettiler hiç bilmiyorum. numaralarını sildim attım aq başıma bela olurlar diye.
  velhasıl kelam böyle de garip bir millettir... en azından benim okulda yurtta vs karşılaştığım en az 10 azeri bu şekildeydi.
  7 -2 ... whipple
 4. 12.
  Nefret edilmeyecek gibi değiller azizim. Totaları sebepsiz tavan yapmış. Petrol olmasa açlıktan ölecek beyinsiz halk. Evet
  3 -1 ... kokontomokonto
 5. 13.
  instagramda nerde sapıkça bir paylaşım sapikca bir yorum görsem bunların çıkıyo.
  Ayrıca aldığım duyumlara göre onlar turkiyeyi sizin onları sevdiğiniz kadar sevmiyo.
  Ben de pek hoşlanmıyorum azerilerden.
  3 -2 ... patronum
 6. 14.
  Azeri bir arkadaşım kendisine azeriyim demiyor. Türküm diyor. Azeri sıfatı türk birliğini parçalamak için kullanılmakta maalesef.
  ... thomisus
 7. 15.
  Azeri de sana bayılıyordu amk kürdü.
  ... hakan yavas
 8. 16.
  Bir nefret söylemi.
  Azeri Türkü candır, gerisi hikaye.
  ... derkrieger
 9. 17.
  Hamımız da senden nefret ediyoruz.
  1 -1 ... kedi memduh
 10. 18.
  Azeriler para düşkünü ve ruhsuz insanlar. Sevilmemeleri normal.
  1 -1 ... strategy