1. 1.
  azerbaycan cumhurbaşkanı haydar aliyev in türkiye ye karşı yaptığı tehdittir.

  http://haber.mynet.com/de...n-dogalgaz-tehdidi/475561
  -1 ... bambam bigelow
 2. 2.
  türkiye nin süreci iyi yönetemediği bir bölümdür azeri ilişkileri. daha çok çaba ve yeni yöntemler uygulamalı. adamlar darılıyor.
  bir tarafı düzeltirken bir tarafı kırmayalım. toplam fayda sıfır olur çünkü. tamam bu kadar.

  neyse çorbada tuz notu: hükümetin içinde azerbaycan ı savunan, ermeni açılımına sıcak bakmayan kişiler vardır. bunları gönderin o kardeşilerimize içtenlikle ikna çabalarında bulunsunlar.
  ... pilotmont
 3. 3.
  azerbaycan ın haklı tepkisidir. bu zamana kadar Türk devletleri anadolu Türklerini kardeşlerinden öte abileri olarak görmüştür. Türkiyeyi Türk devletlerinin öncüsü olarak görmüş ve görmek istemektedirler. bu sadece azerbaycan ile ilişkilerin bozulması anlamına gelmemektedir. bu Türk devletleriyle ilişkilerin bozulması anlamına gelir.
  Türkçülüğün ikinci plana atılmasının sonucudur. bugün artık amaç ortadoğuda sözü geçen bir devlet haline gelmek istemektir. tabii ki abd ve israil öncülüğünde-güdümünde. bunun doğal sonucu olarak da Türk devletleriyle ilişkiler zayıflayacaktır.
  ... siriusx
 4. 4.
  (bkz: azeriler akıllı olsun)
  ... no leaf clover
 5. 5.
  aliyev e ilham gelmesi sonucudur.
  ... bashful
 6. 6.
  karabağ şartı ortaya konularak ermenistanla buzların erimesi kışkırtılan azerilerin kızgınlıkla yanlış işlere kalkışmasına sebep olmuştur. çok yanlıştır. zira türkiye kuzey kıbrısı tanıması yönünde şimdiye kadar azerilere hiç baskı yapmamıştır. hepimizce malum olan şey şudur ki azeriler rusların etkisinden kurtulamamıştır. ülkemizin tüm iyi niyetine rağmen hemen zıplayan ve saygısızca ülke politikamızı eleştiren belli milletvekililerininde niyetlerini merak etmekteyim. halbu ki azeri halkının bir kızgınlığı veya kırgınlığı sözkonusu değildir.
  1 ... trt 2 deki ressam
 7. 7.
  (bkz: #6262823)
  ... antiblack
 8. 8.
  Herkesi çok korkutmuştur. Nedeni ise uyarıyı haydar aliyev'in yapmasıdır. Ne oluyor lan?
  (bkz: bismillah)
  ... bugun variz yarin yokuz
 9. 9.
  +rıdvan ne olur.
  -darke olur.

  neyse ken kachtım.
  ... pilotmont