bugün

biraz da oralara yerleşen algi ile ilgili.
adamlara türk müsün diye soruyorlar ama onlar anadolu türkü müsün gibi algılıyorlar soruyu. ve hayır diyor geneli ama biraz tarih bilgisi olan ve ne kastedildiğini anlayan evet diyor.
Azeriler Türk’tür ancak yorumlarda Avarların Türk olmadığına dair bir şey okudum, arkadaşlar Avarlar da Türk’tür sadece Oğuz türkü değil Hazar türküdür.
he he gene toplaştı karışık kuruşuklar

olum dünya da tek ırk vardır

o da ari ırk yani safkan türkler

gerisi köledir. ayağınız denk alın.

böyle ötüp duruyonuz bir gece sabaha karşı

bir baktın yüce reyiz, ulu insan, büyük başkan

hülagu reyiz çekmiş kılıncını.

görsel
Azeri vardır.
Bizim sınıfta 13 tane var.

Fırlattın yandıranımı pettuh.
Sorma bana oymağımı boyumu, Beş bin yıldır millet gibi yaşarım. Deme bana Oğuz, Kayı, Osmanlı, Türküm, bu ad her unvandan üstündür. Ziya GÖKALP.

atatürk' e ve başbuğa göre türklük, kan meselesinden çok his meselesine bağlıdır.
Azerbaycan'da bir sürü farklı millet var. Lezgi, Tad, Talish, Avar, Gürcü, rus, ermeni gibi.. bunlar genelde Azeriyim der. Türküm demez. Zaten Türk de değil o saydıklarım.
türk olmaktan başka vasfımız var mı yok diyebileceğim boş önerme.
onlarca yıl rus hegemonyası altında kalan kardeşlerimizin, kimliklerinin unutturulma çabasıdır. bu konuda bizde de büyük kusur vardır. ruslar yıllardır kardeşlerimizi asimile ederken, tek yapabildiğimiz boraltan köprüsü' n de kardeşlerimizi rus askerlere teslim etmekti.

büyük bir milletiz, çin' e set çektirdik ama çin; asırlardır çin. azeri, özbek, kırgız yoktur; türk vardır.