1. 1.
  cumhurbaşkanı ilham aliyev'in türkiye'ye karşı izlediği -anlam verilemeyen- düşmanca politikalara rağmen 2012 eurovision şarkı yarışmasıyla bir kez daha apaçık görülen durum.

  (bkz: bir millet iki devlet)
  6 ... vuzii
 2. 2.
  haketmediğimiz halde bize gösterilen sevgidir. yüce cumhurbaşkanımız ermenistan cumhurbaşkanıyla maç izlerken hala sınırlarda azeri kardeşlerimiz şehit ediliyordu.
  4 ... ceaslim
 3. 3.
  karşılıklıdır. candır onlar can.**
  2 ... haniminihuppen
 4. 4.
  türkiye cumhuriyeti başbakanının talimatı ile bir tc valisinin azeri bayraklarını çöpe attırmasından sonra bize kırgın olması gereken kardeşlerimizin kin gütmemesidir.

  ilham aliyev türkiye düşmanı değil, türkiye aşığıdır, aliyev'in türkiye'ye herhangi bir düşmanca tutumu yoktur, onun haz etmediği şey asil türk milleti'nin arap sevdalısı cemaatçiler tarafından yönetilişidir.
  1 -2 ... protest sanayici
 5. 5.
  yakınlarında başka sevecek ülke olmadığı için mecburen türkiyeyi sevmektedir azeri halkı.
  -1 ... goodopinion
 6. 6.
  tarafımızdan yeterince karşılık görmediğine inendığım sevgi malesef.
  1 ... bigbadtrip
 7. 7.
  orda bir köy var uzakta.
  o köy bizim köyümüzdür.
  gitmesek de
  görmesek de
  o köy bizim köyümüzdür.
  1 ... erkenotenhoroz
 8. 8.
  Birbirini ölesiye seven iki halkın sevgisidr lakin iki devletin yöneticilerinin birbirlerine takındıkları tavırlar halklar açısından sinir bozucudur.
  1 ... nemutluturkumdiyene
 9. 9.
  genelde futbol maçlarında, şarkı yarışmalarında hatırlar bir çok insan bu sevgiyi. taraf olarak bir ayrım yok, her iki taraf için de geçerli bu durum.

  geçtiğimiz senelerin birinde ingiltere en yüksek puanı bize vermişti bize eurovizyon'da. azeri kardeşlerimiz kadar olmasa da onlar da dost aslında. bunu da es geçmeyelim!
  -1 ... secret1907
 10. 10.
  türkiye türklerinin yok farkı azerbaycan türkleri'nden.

  ayrıca azeri türkleri değil, azerbaycan türkleri dir doğrusu.

  ilham aliyev türkiye karşıtı değildir. demek ki politikayı satılmış basın üzerinden izleyen yazar arkadaşlar var, ya da çocuk bu arkadaşlar. ilham liyev ve de azerbaycan halkının kızgın olduğu konu, türk hükümetinin, azerbaycan haklı iken ermenistanı desteklemesindendir.

  düşünün, siz dışarıda biriyle kavga ediyorsunuz ve haklısınız, kardeşiniz geliyor haksız olan diğer insanın yanında oluyor.

  onlar kızmasında kim kızsın.

  tüm azerbaycan halkı, siz bizim herşeyimizsiniz. canımız, kanımızsınız.
  1 ... exantric