bugün

sayın aliyev, annan planı öncesi rum kesimi hayır der, türk kısmı ever der ise tanıma yolunda adımlar atabiliriz demişti.

olaylar aynen dediği gibi oldu.

ama...

adım atmadı.

sonra vay efendim ermenilerle çok görüşmeyin!

edit: başlık bana kalmış, silmiş yorumu yazan.

edit 2: birader ermanistan'la bırak yakınlaşmayı ülkemizdeki kaçak ermeni çalışanları sınır dışı edilmesini isteyen bir adamım ben. düşman değilim ama sevmem. ermeni de değilim ama olabilirdim de sıkıntı yok.
yegane sebebi kardeşliğin sadece eurovisionla sınırlı olmasıdır.
Adamlar canıyla kanıyla bize bağlılık gösterirken bizim onları Rusya'nın ve Amerika'nın kucağına atmamızın neticesidir.
Kaldı ki bahsi geçen Kıbrıs'ı da AB'nin kucağına bırakarak kardeş ve yavru vatan sevgimizi göstermişizdir. Neticede Libya, Suriye, Ermenistan vb. bizim yeni sadakatlerimizdir.
yegane sebebi türkiye herkesin hepimiz ermeniyiz yürüyüşü yapmasıdır.
ayıptır. azerbaycan kardeş dediğimiz ülkenin bize karşı yaptığı en büyük ayıptır.
ermeni yanlısı poliyannaların neden olduğu durum.

ayrıca türkiye'de son 10 yıldır emperyalist güdümlü bir dış politika izliyor ne bekliyorsun?
1 millet 2 devlet. Ama ayıp.
(bkz: işte bunlar hep Türk)
(bkz: Saf Türk değil misiniz yarram)
azerbaycan'ın ermeniler tarafından işgal altında olan karabağ sorunundan dolayıdır.
yunanların, Azerbaycan'ın güneybatısında ermeni kontrolü altındaki (sözde) dağlık karabağ cumhuriyeti'ni tanıması tehlikesi nedeniyledir.
geçen sene direk uçuşlara başlamıştı hem de bu kadar haklı bir nedeni varken, benim anlamadığım diğer islam ülkeleri niye tanımıyor mesela ürdünün ne sorunu var onu geçtim suudi arabistan? yardım yolladılar bi kere bi daha yok kayıplar kuzey kıbrıs müslüman ülke değil mi? islam konferansı örgütünde niye konuşmuyonuz?

bence asıl başlık şu olmalı (bkz: islam ülkeleri nin kktc yi tanımaması)
kardeşi kardeşe düşürmeye çalışanların kullandığı son propaganda. ulan vicdansız herifler sizi... azerbaycan'ın, işgal altında bulunan karabağ sorunu varken gelip kktc'yi tanımalarını nasıl istersin be adam.

adamlar kktc'yi tanıdıkları anda, yunanlılar da karabağ'ı tanıyacaklardır. biraz anlayışlı olsanız da bizleri yormasanız ne güzel olur varya...
ortamı germeye çalışan bir kaç zibidinin akılsızca ortaya attığı cümle diyebiliriz buna.
maalesef kıbrısı tanımaları için dağlık karabağ'ın tekrar azerbaycan topraklarına katılmasını beklemek zorundayız. şu anki koşullar göz önüne alınırsa zor gibi. gerçi rum kesimi dağlık karabağ cumhuriyetini tanısa ne tanımasa ne, hatta isterse yunanistan da tanısın, ne değişir ki. koskoca bm kararları var ermenistanın azerbaycanın topraklarını işgal ettiğine dair, zaten kendileri dışında tanıyan da yok bu çakma cumhuriyeti. bence biraz da isteksiz olmalarından kaynaklanıyor bu durum kimse kusura bakmasın. hadi azerbaycanın mazereti var peki ya kazakistan, kırgızistan, özbekistan, türkmenistan?? ermenistanla, rum kesimiyle, yunanistanla olan ilişkilerini tercih mi ediyorlar yoksa türkiyeye. elbette bizimkilerin bu konuda onların kamuoyunu ve başkanlarını etkileyememesi de ayrı bir tartışma konusu. küçücük ermenistanı türkiyeye tercih ediyorsa dünya, hakkaten dış politikada iyiymiş bu ermeniler.
Azerbaycanlıları Türk saymayıp "Türk'ün Türkten başka dostu yoktur"a sığınan davarların yorum yaptığı konudur.

saf mısınız lan siz?

Kendini işine gelince Türk ilan et, başkasını gayri Türk, sonra işine gelmeyince Türklükten çık, Türklük de ne çok banal muhabbetleri yap.

Aynı işine gelince atatürkçü, ülkücü, dindar olan işine gelmeyince kıvıran ama Atatürkçülük hakkında da, ülkücülük hakkında da, din hakkında da en büyük laflar etmeyi sevenler gibi.
biz tek millet iki devletiz. azerilerde biz gibi türklerin oğuz boyundan geliyor.
hayal kırıklığı yaşadığım durumdur. acaba bu konu ile ilgili azeriler ne diyor merak konusu. bu nasıl iş sözlük.
karabağ sorunu birleşmiş milletler masasında olduğu için azerbaycan kıbrıs konusunda taraf olmak istenmemiştir karabağ meselesi üzerinde masada bir sorun oluşmaması için.neticede karabağ konusunda tüm dünya ülkeleri ermenistan'ı işgalci görmektedir.karabağda ermenilerin kurduğu devleti kimse tanımamıştır.azerbaycan tutup da kıbrıs konusunda kktc'yi tanırsa karabağ konusunda haliyle ermenistan safına geçenler karabağda ermenilerin kurduğu o kukla devleti tanıyanlar olacaktır.o yüzden azerbaycan haklı olarak önce kendi derdim demiştir.türkiyede açıkçası bunu sorun etmemiştir.o yüzden ermeni açılımı sınır kapısı vs gibi akp ihanetlerinden çok çok öncesinden beri süregelen bir konudur bu kktc'yi tanımama meselesi.tamamen karabağ yüzündendir.

denilebilir ki karabağ konusunda bm nezdinde herkes azerbaycanı haklı buluyor ermenileri işgalci görüyorda ne oluyor.en azından yarın bir gün azerbaycan işgal altındaki topraklarını geri almak için ermenistana saldırdığında bu savaşı tamamen meşru olacak ve tabi azerbaycan nihayetinde bir türkiye değil.küçük bir ülke.yanı başındaki rusyayı diğer güçleri doğru analiz etmek zorunda.türkiyeye güvenerek hareket etmeside zor zira türkiyenin hali de ortada.başında işbirlikçi bir iktidar var.haliyle türkiyeye güvenerek hareket edemiyorsun rusyayı yok sayıp adım atamıyorsun o yüzden şu ortamda kktc'yi tanıyacaklar diye ermenistanın eline koz vermek istemiyorlar.bunda da haklılar.
filistinin de rum kesimini desteklemesini hatırlatan durum http://www.ntvmsnbc.com/id/24982352/
bizim öyle istememizden olan durum. azerbaycan kıbrısı tanıdığı takdirde siyasi, ekonomik ve en kötüsü askeri baskılara maruz kalabilir. yanlış algılamamak lazım.
çok mantıklıdır. tanımasınlar yoksa yunanlar sözde dağlık karabağ cumhuriyetini tanırlar. vizeyi de kaldırmasınlar sonra güzelim nahçivan güzelim şeki güzelim quba keko kaynar terörist kaynar, bdp il binası da açar bunlar sonra.
(bkz: tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış) tam olarak aynı şey olmasa da.
türkçüleri ve turancıları dumura uğratan, ne diyeceklerini bilemeyecek hale getiren durum.

azebaycan için karabağ sorunu sürekli gündeme getiriliyor. türkiye karabağa dokunmasın azeriler kıbrısa dokunmasın. eee nerede kaldı sizin kardeşliğiniz. hadi bu bahaneyi kabul edelim de diğer türk cumhuriyetleri neden sessiz? böyle kardeşlik mi olur laaa??

gerçi ıraktaki türkmenleri çoluk çocuk katleden ışide silah veren bir topluluktan ne beklersin ki. pehh
şimdiki azerbaycan hükümetinden kaynaklıdır.