bugün

200 küsür devlet dışında azerbaycan dışında dostumuz olmamasıdır halbuki herkese düşenin ilk elinden tutan biz, doğal afetlerde ilk yardım gönderen biz, evrensel barış diye ortalıklarda dolanan biz ama dünya siyasetinde yalnız olan yine biz... bi azerbaycan var.. *
Osmanlının azerileri ingiliz himayesine bıraktığından beri azerilerin türkleri sevmediğini bilmeyen yazar beyanı.

Edit: özelden yazıp durmayın. Tarih okuyun biraz. Ben azerbaycan da bu durumun kavgasını 20 defa yaptım. Bana değil onlara anlatın.

Spoiler veriyorum bizi sevmemelerinin nedenini;

Osmanlı Devletinin savaşı kaybetmesiyle, 30 Ekim 1918’de Mondros mütarekesini imzalayarak, 16 Kasım'da Bakü'yü, 15 Aralık'da ise Azerbaycan'ı tümüyle terketti, 17 Kasım'da ingiliz kuvvetleriyle beraber Rus ve Ermeni askerleri Bakü'ye girdi.

Böylece azeriler bizi hemen kaçmakla ve onları yalnız bırakmakla suçlamaya başladı.
(bkz: ya ne sanmıştın ay brat)*
Öyle elden tutmakla olmuyor işte davul bile dengi dengine kardeşim.

Tanım: çok da fifi diye tepki verdiğim durumdur.
Böyle giderse onlarda olmayacak zaten tepki ceken uygulamalara başladılar.
orta asya ülkelerini yabana atılmamalıdır. şöyleki sen 600 sene bir imparatorluk kur herkesi bayrağın altında topla sonra yıkıl, tabiki yaraları var, sevmeme nedenleri var.
azeri kardeşlerimiz bize yeter.
Bir dost bin akrabadan iyidir ayrıca şu adamlara Azeri diyen arkadaşlara sesleniyorum Azeri kelimesi Rus'ların Azerbaycan Türkleri'ni asimile etmek için çıkardığı bir kelimedir kullanmayın kullandırtmayın sosyal paylaşım sitesindeki Azerbaycan sayfalarına bakarsanız bizi ne kadar sevdiklerini de görebilirsiniz.
Üzülerek söylüyorum. Azerbaycan da dostumuz değildir.

Soz6'yı açıp arama kutusuna "Türk" yazın. kutucuğun Altına gelen başlıkları ve o başlıklardaki yazıları okuyunca ne dediğimi anlarsınız.
Azerilerin bizi sevmediği bizimde azerileri sevmediğimiz kesindir. Bizim devlet olarak bir arap hayranlığımız vardır. Zaten azerileri çok sevsek ermenistan ile iş birliği yapmazdık. Bunun gibi bir çok şey söylebiliriz.
Hala söz6 diyen var. Arkadaş ekşide de 'azeri, azerbaycanlı, azerbaycan, karabağ' laflarını aratın neler söylüyorlar.. Hepsi de ergen tipler. Siz halklara bakın. Garanti veriyorum azerbaycanlılar türkiyeni çok sever. Ama aynısını türkiyeliler için söyleyemeyeceğim.
güncel Önemli Başlıklar