1. 1.
  komşu ve dost ülke dediğimiz azerbaycan ın bize yaptığı en büyük kazıktır. şimdi diyeceksiniz ki adamlara çok baskı yapıldı tanıyamadılar. şimdi de ben soruyorum biz ermenistan la ilişkileri düzeltme de baskı altında değil miyiz ? birazda bu yönden düşünün.
  15 -13 ... mendoza
 2. 2.
  durum şudur: eğer azerbaycan kktc'yi tanırsa başka ülkelerinde karabağ'ı tanımasından çekiniyorlar. kendi toprağından koparılan karabağ resmen devlet olur. hal bu ki şu an karabağ'ı ermenistan bile tanımamakta.
  14 -2 ... oovxvoo
 3. 3.
  işine gelince (bkz: sen türkiyesin büyük düşün) diyenlerin eleştirmeye başladığı durum.

  azerbaycan türkiye kadar güçlü bir ülke değil dünyaya karşı. yani onları koruması kollaması gereken biziz. onlar üstündeki dış baskıları ortadan kaldırırsak kıbrıs'ı tanırlar merak etmeyin.
  4 -3 ... beitar jerusalem
 4. 4.
  türkiye nin böyle bir talebi olmamıştır. (bkz: genira paşayeva) *
  2 -4 ... pilotmont
 5. 5.
  kktc yi tanımamasına rağmen türkiye dışında kktc ye ilk kez uçak seferleri düzenleyen ülkedir. diğer devletler için öncü olmuştur. 'tanı dediler de biz mi tanımadık?' demişlerdir aybalam.
  3 -1 ... bekido
 6. 6.
  şu günlerde azerbaycanı karalamak adına sıkca dile getirilen gerçek. hiç şüphesiz çok salakca bir gerekçe ki, zaten saflardan daha çok salaklar tarafından kullanılıyor.
  bir azerbaycanlı azerbaycan türkü olarak karşılşatığım zaman herhangi açıklamaya gerek duymuyorum. çünki zaten azacık mantığı olan, beyninde 3-5 kivrimi olanlar neden(ler)ini anlar... olmayana davul-zurna bile yetmez boşa çene yormayalım diye.
  5 -10 ... azerbaycan turku
 7. 7.
  hukuki olaylarda emsal teşkil etme diye bir şey vardır. azerbaycan kktc yi tanırsa, uluslar arası camia , madem kktc yi tanıdın, o zaman karabağdaki bağımsız ermeni cumhuriyetini de tanı bakalım diyecektir.

  türkiyenin kendi içinde güneydoğu sorunu varken sırbistandan bağımsız olan karadağı tanıması gibi bir saflık yapmaz azeriler.
  2 -1 ... kaplus
 8. 8.
  Bazı sözlük yazarları tarafından kıbrıs sorunuyla birlikte değerlendirilen olaydır. Azerbaycan'ın Kıbrıs'ı tanımamasınn sebebi kesinlikle karabağ'ın tanınması olamaz çünkü Karabağın devlet talebi zaten yok Karabağ Ermenistan işgali altında zaten. Leş sözlük teorisyen ve stratejistlerinin götünden atmasına luzum yoktur. Ne zaman Rusya Kuzey Kıbrıs'ı tanır azerbaycan'lı gardaşlarımızda o zaman tanır. Tanımıyor diyede çok fazla eleştirmek doğru değildir zira Azerbaycan bağımsız bir ülke ve konumu sebebiyle bazı politikalara gitmek zorunda bırakalım bu kardeşlik ayaklarını herkes politika yapıyor.
  5 -2 ... kafatasibelkemigiamerikandelig
 9. 9.
  türkiyede yaşayan bir türk olarak rahatça diyebilirim ki bu durum azerbaycan'ın gardaşlıktan çok menfaatlerine uymasıdır.
  azerbaycan'ın karabağ meselesinden dolayı kktc'yi tanımaması haklı olabilir. o zaman türkiye ermenistan'la sınırları kapatarak:

  -bir çok ülkede (büyük ülkeler de dahil) soykırım tanındı.
  -yavaş yavaş türkiye'ye yaptırım uygulama sözleri gündemde. allah'tan türkiye güçlü ülke ki resmiyete taşıyan yok.
  -türkiye kendi bölgesinde sorunlu olan bir ülkeye ihracat yapabilecekken yapamıyor. ekonomik kayıp var.
  -bir çok uluslararası meselelerde ermeni diasporası önümüze çıkmakta.

  türkiye'nin sınırları açması türkiye'nin işine gelir. bunlar da türkiye'nin menfaatleri.

  türk birliği kurucam diye diye memleketin içine ettiniz yetti artık.
  4 ... antiblack
 10. 10.
  bazı salaklara göre Rusyanın Kuzey Kıbrıs'ı tanımasına bakar.ey salak öyle olsaydı Abhazya ve Güney Osetya'nın bağımsızlıklarının tanırdı.
  (bkz: burası sempatizan kaynıyor)
  2 -4 ... azerbaycan turku