1. 1.
  türkiye ermenistan yakınlaşmasına nasıl bir tepki vereceğini şaşıran bir ülkenin yalancı kardeşliğidir ortada olan.

  türkiye ne diyor? ermeni sınırını açılması karabağ sorununun çözülmesine bağlı. azeriler yüzünden senelerdir sınır kapısı kapalı. bizim ekonomik kayıplarımızı soran yok.

  azeriler ne yapıyor, türkiye ye karşı karalama kampanyası başlatıyorlar.

  Bakü deki 1918 yılında Ermeni-Bolşevik işgalinden kurtarırken şehit düşen Türk islam ordusu askerlerinin anısına dikilen anıttaki türk bayrağı indiriliyor, türk vatandaşlarına girişlerde vize sorunu çıkartılıyor, türk okullarına baskı uygulanıyor bir de ilham aliyev doğalgaz da şantajlara başlıyor açıkça tehdit ediyor. unutma ilham aliyev senin baban haydar aliyev i darbe yaparken türkiye desteklemeseydi iktidar filan olamazdı. türkiye baban için Ebulfeyz Elçibey i resmen sattı. babadan kalma koltuk iyi güzel de hafızanda sorun var sanırım.

  türkiye kimsenin nazını çekmek zorunda değil. karabağ işgalinde kendi askerleriniz savaş meydanında kaçıp tüfeklerini üç beş dolara bakü de sokaklarda satmadılar mı! bize ne sizin topraklarınızdan! sizi önce adam olun da kktc yi tanıyın. sonra gelip delikanlılık yapın.

  doğalgaz kartını ortaya koyuyorsunuz sayın aliyev, buyur rusya ve iran üzerinde gazını pazarla ama iktidarın abd eliyle sallanırsa sonra gelip ağlam bu da bir tavsiye sadece!
  22 -23 ... mendoza
 2. 2.
  yaşanan her sorunda rusya'nın kucağına atlayan, en saçma problemde bile ülkemize rest çekmeyi bilen azerbaycan'dan elbette kardeş olamaz.
  8 -6 ... petit
 3. 3.
  (bkz: tek millet iki dövlet)

  madem tek milletsin, tek "dövlet" olsana arkadaşım.

  yemez işte.

  heey hey. müberek olsun size dövletiniz..
  3 -5 ... gladier
 4. 4.
  azerilerle, yani şiilerle, aynı köyde yaşayanların, şiilerin çok da güvenilir olmadıkları gerçeğini bildiklerinden dolayı her zaman farkında oldukları durumdur. vize uygular, sana kızar rusya ile doğalgaz anlaşması yapar, sattığı pertolda vs indirim yapmaz, kıbrısı tanımaz ve daha nice puştluk. ama lafa gelince "biz gardaşıııxxx" demekten de çekinmez.

  (bkz: bele gardaşlıx olar mı ay bala)
  2 -1 ... cool cocuk
 5. 5.
  kıbrıs olayı yüzünden azerbaycan a vurmak biraz bilmemezlikle alakalı bir şey.

  konuya hakim değilim ve bir fikrim yok ancak azerbaycan ın kıbrısı tanımaması gerekiyordu. eğer azerbaycan kıbrıs ı tanırsa aynı olay karadağ olayında da geçerli olacaktı. yani o zaman da diğer devletler azerbaycan ın yaptığı gibi karabağ ı tanıyacaktı ve azerbaycan bir şey deme hakkına sahip olamayacaktı çünkü sebep hemen hemen aynı şartlara sahip olan kıbrıs ı tanıması olacaktı.

  yani canlar buradan azerbaycan a vurmak biraz hani nasıl derler ''yersiz''..

  ayrıca petrol olayı da var, yine konu ile en ufak bir alakam yok bilgim de yok ancak çoğu entry de gördüğüm kadarı ile azerbaycan zaten 2 sene çnceye kadar petrol ü bize %70 ucuza veriyormuş, napsın adamlar bedava mı versinler.
  1 ... damdaki deli
 6. 6.
  ilk fırsatta adam satan piç arkadaşın arkadaşlığı gibidir bu. daha dün bir bugün 2... hemen doğalgaza zam sinyali verdiler. diplomatik nezaket diye bir şey var aq. bu ne biçim kardeşliktir böyle? sizin yaptığınızı iran yapmıyor. düşünün o iran ki israil için haritadan silme tehditi savurmuştur. bizim israil'le nasıl bir ilişki yürüttüğümüz ortada. buna rağmen iran'ın yapmadığını, ermenistan yakınlaşmasından hemen sonra yapmak ancak kardeş görünümlü düşman birinin yapabileceği bir şeydir ki böyle kardeşlik bizden uzak olsun.

  atalarımız boş yere söylememiş. dotlarına yakın ol, düşmanlarına daha yakın.
  1 ... uvjb
 7. 7.
  #6291274

  al sana kardeşlik.
  ... gene mi pilav
 8. 8.
  karabağ konusunda, ülkemizin kıbrıs mucadelesi gibi, çaba vermeyen ülkedir. askerini yollamayıp sadece türkiyeden görev ve sorumluluk beklemesi komiktir.
  3 ... cool cocuk
 9. 9.
  kibrislilar bizi sevmez ama kardesimizdir, yavru vatandir; azeriler de bizi sevmez ama kardesimizdir, ikinci vatanimizdir. sikintilar gelip gecer, iktidarlar degisir ama hicbir guc kardesleri ayiramaz.
  1 -1 ... fewzi1907
 10. 10.
  ben azeri olsaydım azerbaycanda yaşasaydım türkiyeye kıl olurdum şahsen nedenmi benım anamı ağlatan ermenistanla neredeyse kucak kucağa kadar yakınlaşması.ermenistanlılara yağ çeken devlet büyükleri ve ermenıler için azeri bayraklarının toplatılması*bir türk olarak azeri kardeşlerimden devletteki bazı kişilerin yaptıkları yüzünden özür diliyorum.
  1 -2 ... miracelli