1. 1.
  Büyük ihtimalle ermeniler kendilerini masum göstermek için böyle bir şey dümenlediler. Çünkü onlar bu tarz şerefsizlikleri yapmaktan çekinmezler.
  ... vexillarius of theodopolis
 2. 2.
  Eli bağlı esir olan bir insan...
  Bu bir insanlık suçudur.

  Bosna savaşında esir alınan Sırp askerler ve ele geçirilen Sırp yerleşim birimlerinde bazı Boşnaklar (genellikle Bosnalı olmayan, dışardan gelen) Sırplar nasıl davranıyorsa biz de öyle davranalım (tecavüz, katliam) derler.

  Aliya izzetbegoviç buna karşı çıkar ve "bizim öğretmenimiz, örnek aldığımız Sırplar olamaz" der.

  Bu vb olaylara neden olan, bu eylemi yapan Azerbeycan adına savaşan ve insanlık suçuna imza atan kişi mentalite her neyse, böylelikle Ermenilerin yaptığı işgali savaşı soykırımı aklıyor.

  Biraz akıl ve insanlık değerleriniz varsa bunu görürsünüz.
  17 -12 ... thebiggraywolf
 3. 3.
  Hocalı katliamı Azerbaycan halkında büyük travma yaratmış. Bir kere aynı ortamda bir Ermeniye selam verdim diye küsmüştü bana bir Azerbaycanlı arkadaş. Acayip bir kin ve nefret var.

  Belkide biz kendi kabuğunda bir millet olduğumuzdan bazı şeyleri görmemiş olabiliriz.

  Bugün Azerbaycan hareketı ile 150.000 ermeni evlerini terk etti. Savaşın kötü tarafı bu işte.

  Mustafa Kemal Atatürk bu ülkeyi savaştan uzak tutmak için elinden geleni yaptı ama gel gör ki bu memlekette 5 milyon Arap var şu anda.
  7 -7 ... benimhalaumudumvar
 4. 4.
  Olması gereken olmuştur. Bizde keşke 30 yıldan berı böyle yapsaydık. Kımılerıne merhamet etmeye gerek yok.
  16 -11 ... birimza
 5. 5.
  Hocalı katliamın da hamile kadınların karnını yararak bebekleri çıkaran ve vahşice bebekleri sünğüleyen ermeni kahpesi o gün yaptığın vahşet buğün seni buldu.
  26 -6 ... ilkutay
 6. 6.
  Savaş....

  Allah ermeninin eline düşürmesin. Eski hikayeleri dinledik, nasıl kör bıçaklarla ecdadımızı katletmişler.
  15 -2 ... lipsos
 7. 7.
  O kendine ermeni diyen terörist halkı zerre kadar sevmiyorum ama bu olmaz bu alenen savaş suçu işlemektir Azerbaycan'ı haklı davasında zor duruma düşürür. Elleri bağlı esiri taramak nedir arkadaş delirdiniz mi siz?
  7 -3 ... abaninaltindakisopa
 8. 8.
  iğrenç bir savaş suçuna kurban gitmiş ermenilerdir.

  Bunu yapan hainler bir an önce cezalandırılmalıdır.

  Özellikle hain dedim. Zira böyle pislikler en haklı davalara bile zarar verirler ki bu davaya ihanet olur hiç şüphesiz.

  Bazı münferit olaylar dışında aliya izzetbegoviç ve cahar dudayev bu neviden hainleri kontrol altında tutabildiler ve sonuçta savaşı kazandılar. Fakat çeçenistan'da meydan ne zaman ki çocuk katili terörist yobaz şamil basayev'e kaldı, savaş kaybedildi.

  Yapılanı doğru bulan, bize milli meselelerde hassasiyet dersi vermeye çalışan korkaklara (bu tipler korkaktır ve alçaktır. Gerçek şiddete biraz maruz kalsalar donlarına doldururlar) da derim ki tesadüf bu ya daha dün ekşiden ırkçılık suçlamasıyla atıldım. Ermenilere giydiriyorum diye.. Sen mi bana milli konularda hassasiyet dersi vereceksin? Bizim pis yobazlardan, kan içicilerden alacağımız ders yok. Atamızdan nasıl gördüysek öyledir tutumumuz. Savaşta da barışta da..
  12 -5 ... rumeli71
 9. 9.
  savaş suçudur. lamı cimi yok.

  bu tarz durumlar haklıyı haksız yapar ama cahil milliyetçiler bunu pek akıl edemezler.
  11 -3 ... tacettin limoncuoglu
 10. 10.
  dürüm seviyorlar demek ki çok da şeetmemek lazım. hepimiz ermeniyizciler hemen zırlamaya başlamış savaş suçu diye, savaşın kendisi suç zaten başlı başına, yasal savaş diye bir şey mi var?
  10 -6 ... mecburistikamet