1. 1.
    türkiye-ermenistan maçı öncesi azerbaycan bayrağına saygısızlık yapıldığı gerekçesiyle yaşanan diplomatik durum.

türkiye'nin türk dünyasıyla olan ilişkilerde çok vahim bir noktaya geldiğini görüyoruz. fazla dillendirilmese de çok ama çok büyük anlamı olan bir olaydır. haberlerde; çöp kutularında azerbaycan bayraklarını görmek çok ağırıma gitti, çok kanıma dokundu.

türkiye devleti ak parti iktidarından sonra rum'U kıbrıs türk'üne, kürd'ü ırak türkmen'ine, son olarak ta ermeni'yi azeri'ye tercih eder hale gelmiştir.

dramatik olaydır. bu süreçte emeği niteliksiz kalabılık eseriyle gurur duysun.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/12704959.asp
    9 -2 ... baadir
  2. 2.
    haklı bir tepkidir.
    2 ... kalemtras
  3. 3.
    (bkz: bir millet iki devlet)
    1 ... baadir
  4. 4.
    verilen nota kalın mi'dir.
    3 -4 ... grb 050904
  5. 5.
    hali hazırda türkiye'nin sırtında bir kambur olmaktan, ayağına bağ olmaktan başka bir naneye yaramayan azerbaycan'ın, türkiye dış politikası kendisine göre belirlemiyor diye verdiği notadır. ciddiye alınacak bir tarafı olduğunu düşünmüyorum.

sözlükteki azeriden çok azerileri de oldukça sevindirmiştir.
    3 -11 ... kill for you
  6. 6.
    bazı şuuru ve niyeti bozukları rahatsız etmesi doğal diplomatik hareket.

akça pakça dansözler, birilerinin suratına tükürse seçim yardımıdır diye yüzüne sürecek o birileri.

(bkz: yazıklar olsun)
    7 -1 ... baadir
  7. 7.
    ülkesinin menfaatlarini düşünmek yerine, dış politikada desteğe en ihtiyaç duyduğu anda bile, * türkiye'nin yanında olmayan azerbaycan'ı savunmak için ne yapacağını şaşıran kanı bozukların hoşuna giden notadır. hiç bir şeye yanmam da bu kanı bozulmuş sürünün evlatları bir de vatansever geçinir ya, işte ona yanarım.
    4 -8 ... kill for you
  8. 8.
    türkiye-ermenistan maçında ermeni bayrağı açan hümanizm maskesi altına sığınan emperyalistlere diyecek söz bulamıyorum bir kere.

"gel önce kardeş olalım, sonra mallarını paylaşalım" mantalitesini çok iyi bilen azerbeycanlıların türkiyeyi uyarması gayet normaldir. çünkü onlar türkiyede olmadıklarından buranın yalancı medyasının "ermeni sınırı açılacak müthiş ekonomi yapacağız oğlum!" temalı haberlerini görmedikleri için beyinleri yıkanmamış güzel türk oğlu türklerdir.

maçı izlerken utandım. demokrasi demokrasi diyen başımızdaki adamların yasakçı zihniyeti bizi nerelere götürüyor bakalım göreceğiz.

sözlerimi rte'nin bir sözlüyle bitiriyorum;

"demokrasi amaç mı olacak? araç mı olacak... tabi ki araç olacak"

edit: kanı bozuklar kendilerini türk yapmış da etrafa kanı bozuk demeye başlamışlar, hatta mekdanılds'dan entari gireriken.
    4 -1 ... rs ne la
  9. 9.
    bir türk devleti'nin diğer bir türk devletine bağımsızlığının simgesi olan bayrağını maça sokturmamak bahanesiyle yerlerde süründürmesi yüzünden verdiği haklı tepkidir. azeri bayrağı da bizimdir türkiye bayrağı da.

kimi azınlık faşistleri gocunursa gocunsun. ama bilsinler ki gözümüzde topunun yere düşen tek bir azeri bayrağı kadar değeri yoktur.
    6 -1 ... golgi aygiti
  10. 10.
    Azeri kardeşlerimiz ne yapsa haklıdır artık.
    4 -1 ... spark