1. 1.
  https://www.haberler.com/...n-edildi-13773424-haberi/

  Dost ve kardeş ülke diye bağrımıza bastığımız Azerbaycan’ın yaptığıdır. Biz acısıyla üzülelim zaferiyle sevinelim adamların yaptığına bak. Azerbaycan’ın 10 Kasım’ın Türkiye için anlamını bilmeme ihtimali yok. Yazık gerçekten. Evet.
  12 -5 ... oytunkaran
 2. 2.
  10 kasım Zafer değil yas günüdür. Şimdi Zafer bayramı ilan eden ülkenin ataya saygısı yoktur. Ama şimdi konu aliyev olunca her şey bekleniyor tabii. Kına da yollayalım isterlerse, münasip yerlerine yaksınlar! Dost ülke bunu yapıyorsa, diğer ülkeler neler yapmaz amk.

  T: Aliyev döneminde gerçekleşmiştir.

  Ulan Zafer ilan edecek başka gün mü bulamamışlar da 10 Kasım’ı kullanıyorlar. Sokarım öyle işe!
  16 -3 ... queenn of darkness
 3. 3.
  (bkz: azerilerin 10 kasım kutlama saçmalığı)

  anlamaz abicim bunlar anlamaz. sanıyorlar ki bu zaferi sadece azerbaycan kutlayacak. ben adım kadar eminim türkiye'deki bir çok kansız azerbaycan'ın bu zaferini kutlayıp atatürk'ün anmasını gölgede bırakacak. bir çok siyasi güle oynaya bu zaferi kutlar bu ülkede. o zaman görücez, bu karar azerbaycanlıları ilgilendirir bizi bağlamaz diyenleri.
  3 -5 ... sivasli bey
 4. 4.
  Azerbaycan oldukça ayıp etmiş 365 gün içinde başka gün bulamamışlar mı bu günün bizim için yas günü olduğunu bilmiyorlar mı bu konuyu ihmal etmeleri imkansıza yakın görünüyor.
  7 -2 ... narsinha
 5. 5.
  kıbrıs'ı dahi tanımayan ülkenin yediği halttır. kardeş ayağı göt ayağı diye boşa dememişler.

  türk bayrağı yanına, azeri bayrağı koyacak kadar saçmalayanlar, ne düşünüyor acaba.

  not: hali hazırda atatürk yani ülke düşmanları elbet sevinmiştir. artık 10 kasımlarda azerbaycan'a giderler.
  5 -3 ... cekilin bakayim
 6. 6.
  Irk temelli yaklaşıp onlar bizim kardeşimizcileri üzmüş hadisedir.

  O yüzden bas bas bağırıyoruz, ırk ve karakter bambaşka şeyler diye.
  3 -2 ... garavel ustaa
 7. 7.
  saçma bir linç kampanyası olmuş. 10 kasım günü doğanlar doğum günü kutlamasın, o gün evlenen evlilik yıldönümünü kutlamasın mı yani ? Olaya şöyle de bakabilirsiniz, atamızın hayatını kaybettiği gün, onun fikirlerinin ölmediği hatta kendi sözüyle "Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir." sözüyle beraber bence azerbaycan anıtkabir'e "atam, hayata veda ettiğin gün sana hediyemiz var. bu senin fikirlerin gibi solmayacak gülü (zaferimizi) sana hediye ediyoruz" diyerek bunu bir usule bağlayabilirler.
  2 -3 ... mantiksalpozitivizm
 8. 8.
  Türk dünyasından bahsediyorsanız,10 Kasım gününün türk milleti için yas günü olduğunu bilmek gerekir.Yok doğumgünüymüş yok şuymuş.Ulan yas günü zaten matem günüdür.sen ananın babanın öldüğü gün kutlama yaparmısın ? yapmazsın ozaman yine yapmıyacaksın.Atatürkü değersizleştirmek için aykırı yorum yapan piçlerin kudurduğu başlıktır.Atatürkü bu coğrafyadan silmeye gücünüz yetmez.
  3 -2 ... zabithan
 9. 9.
  Kemalistleri üzmüştür.
  4 -8 ... rebel12
 10. 10.
  Türk olmanın yegane şartı dirayetli olmaktır. Yas ve matem meraklısı olmak değil. Ben bir yakınımı ailemden birini kaybettim diye gerçek hayat ile bağımı koparmam. Mezarlık meraklısı değilimdir metafizikçi olmadığım için. Ama yine usulen oraya gideceksem, bir başarıyla gitmeyi ve bu başarıyı armağan etmeyi isterim, onların bedenleri toprak altında çürümüş olsa dahi "yaşayan nesliniz olarak bunu size armağan ediyorum" der ve çıkar giderim. Ayrıca Atatürk, yas ve matemi sevmeyen, bilim gönüllüsü bir liderdi. Yukarda dediğim gibi 10 kasım'da anıtkabir'de ki anma törenlerinde herkesin saygıyla çelenk bıraktığı yerde, Azerbaycan o çelengin üstünde zafer yazısını hediye edebilir atamıza armağan olarak. abdullah gül ve erdoğan gibi isimlerin zamanında yaptığı gibi yok rahatsızlandım, yok yatalak oldum, yok bilmem ne oldu gibi bir bahane değil. buradaki entrylerin büyük bir çoğunluğu çok fazla saplantı içeriyor.
  2 ... mantiksalpozitivizm