bugün

sabahtan beri düşünüyorum fakat cevabını bulamadığım bir soru..

hep iki devlet tek millet cart curt diye birşey tutturulmuşta bence boş romantizmden başka birşey değil. zor bir durumda kalsa ülkemiz, azeriler dönüp bakmazlar bile çünkü politika ayrı bir şey savaşmak ayrı bir şey. ben desteklemiyorum bu kafa yapısını herkes kendi bacağından asılır. bugün azerbaycan dediğimiz devlet rusyanın ağzından çıkacak tek kelime ile cennet vatanımıza gözünü kırpmadan sırtını dönebilecek bir devlet.

daha yavru vatan kıbrısı tanımayan azerileri bu kadar sahiplenmek tarihsel bir hata bence.

ben çok güvenmemek gerektiğini düşünüyorum azerilere. ermeni lobisi güçlü ve daha sağlam gözüküyor. allah hepimizin yardımcısı olsun.
Bu başlığı açan yazarın eski entrylerine bakın. Kürtçülerin böyle türk bağlarına saldırmaya başladığını ekşi sözlükte de gördüm. Bunlar bu sıralar gene kaşınmaya başladı. Biz türkiye olarak azerbaycan değiliz, türk aleminin en güçlü devletiyiz ve azerbaycan dost değil kardeş ülke. Anlayamazsın.
Çünkü ekonomi cort.

Gündemi nasıl değiştirecekler. Orangutan osursa haber yapıyorlar.

Bu savaş nerden baksan 2 aylık malzeme.
arap testisi severlerin ve terörist severlerin anlaması beklenmiyor zaten. onlar sadece kaçmayı ve dostum dediğini arkadan vurmayı bilir.

azerbeycan, türkiye cumhuriyeti gibi türklerin toprağıdır.
Bu kadar saçma bir başlık uzun zamandır görmemiştim.
Her türlü Arap yamyam yalamayı biliyoruz Bi Türk kardeşlerimiz mi gözünüze battı eşeğin silktikleri.
kürt kökenli bir ermeni lezbiyen olduğum için oyumu hdp ye atacağım.
#28933574 * :o :(15.08.2015 01:16

biz türkleri ilgilendiriyor . türk olmayanlar trolluk yapmasın ...
türklüğe düşman olanların anlayamayacağı durum.
ödünüz kopuyor dimi yanlışlıkla ermenistan haritadan silinir falan diye?

olsa ne güleriz ama. *
chpli milletvekilinin malesef türkiye azerbaycana yardım ediyor demesiyle aynı kafa.
Rusların Asabiyet politikasının bizler için bir yıkım olan başarısını gözler önüne seren bir başlık, yazık.
Çünkü onlar benim kardeşlerim hem de ana-baba öz kardeşlerim. Kardeşimi gözüne kestirip dövmeye kalkanın gözünü oymak boynumun borcudur.
Aslan öküz sürüsüne gelir: bana cılız hasta bir hayvan verin sizinle iyi geçineyim. Sürünün başı hayvanı verir. aslan hiç mücadelesiz bütün sürüyü yer. Sıra sürünun başına geldiğinde sürübaşı:
Ben bu savaşı o ilk hasta öküzü aslana verdiğim zaman kaybettim der.
Anlatabildim mi?
ne azerbaycan fanatiği varmış adamlar kendi ülkelerini bu kadar savunmuyor. savaşa hayır.
(bkz: türk)

başka sebebe gerek olmadığındandır. araplar için suriyeye ırağa mısıra bilmem nereye gideceğimize soydaşlarımız için azerbaycana gidelim.
Bu ve benzeri zihniyet Meseleyi sadece karabağ olarak gördüğü için. Ermeniler karabağı alınca duracaklar mı? Hayır. Asıl hedefleri neresi peki? Ararat dağı civarı. Yani türkiyenin doğu anadolu bölgesi. Ağrı dağı kars ığdır ardahan v.s. yani büyük ermenistan bölgesi. Sen şimdi karabağa ses çıkartmazsan yarın öbürgün bu ermeniler senin topraklarına saldırdığında apışıp kalırsın. Zannetme ki gözleri yok. Sadece uygun zamanı bekliyor plana göre hareket edip adım adım ilerliyorlar. Azerilere arka çıkmak aslında uzun vadede yine sana dönecek türkiye olarak. Bir Düşün bakalım..
Atatürk dahi yıllar önce Azerbaycan ile komşu olabilmek için kendi cebinden vererek toprak satın almıştır. Bu sayede Azerbaycan ile Ermeniler arasında çıkacak bir olayda silah yardımı yapabilecektik. Bu durum yıllar sonra bile işimize yarıyor. Bu da tekrar Atatürk'ün ileri görüşlülüğünü kanıtlar.

Onlar bizi araplar gibi satmaz merak etme. Ki Ermenistan daima bize düşman olmuştur. Hepsini geçtim, Azerbaycan'dan sonra bize gelmeyeceklerini mi sanıyorsunuz?
Azeriler genel olarak hatta tümüne yakın Şii ve Şiiler sunileri müslüman olarak görmez itikâdlari gereği ha bu dinden daha geniş bir mevzu dersen bilem ama kapak gibi bir şii inanışı var ve iki taraf da birbirini tekfir etmiş durumda.
Bu tip söylemler akpnin avrupaya yanladığı, teröristlerin ve fetönün kucağında gezdiği dönemlerin söylemleri.

Şimdi tutmaz kardeşim.
dolarla maaş almadığımız halde dolardaki artış bizi neden ırgalıyor ise o yüzden.
Çünkü aynı ocağın ateşiyiz.
Çünkü aynı tarihin varisiyiz.
Çünkü Türk'üz biz.
bu soruyu soranlar birkaç yıl önce sokaklarda "hepimiz ermeniyiz." diye bas bas bağıran vatan haini itlerdir.
Başlığı yanlış açmışsın, beni diyerek tekil konuşmalıydın.

Azerbaycan başbakanını sevmemem dışında hiçbir sıkıntı yok şahsımda.

Ha Azeri ha türk, biz biriz.

Peki sen kimsin? Milliyetçi Kimliğini sorgula..
bizi yakından ilgilendiriyor da seni ilgilendirmez amk kürdü.
ne mutlu insanım diyene.