1. 1.
    ikilemde kalınan konulardandır. Şimdi kamboçya nın bi dağ köyünde binlerce dolar kazanmak var bide allahın yozgatında az maaş alıp mutlu olmak var. Beklentiler tabi kişiden kişiye değişiyor. Yozgat işin latifesi. Ben mesela şu anda venedikte çaycılık yapmaya razıyım.
    4 -2 ... anima mundi
  2. 2.
    belediye otobüsünde ağlamaktansa lamborgini de ağlamayı tercih ederim diye bir yazı vardı o geldi aklıma.
    6 ... takiaceae
  3. 3.
    Paranın çok da değerli olmadığının kanıtıdır.
    (bkz: azla yetinmeyi bilmek)
    2 ... suretsiz
  4. 4.
    Konunun versusunu unuttum direkt yozgat'a odaklandım. Yozgat yani.
    2 ... rumpelstiltskin
  5. 5.
    bu gibi durumlarda, iki durumu da bizzat görmeden, şu olacağına , şöyle olsun razıyım gibisinden lafların boş olacağı vs. bekara karı boşamak kolay sözü, çok tutuyor işte böyle yerlerde.
    3 ... en asaletli duygularin adami
  6. 6.
    Kamboçyanın dağ köyü yozgattan daha mutlu edici bir ortam sunar bence ama yine de hiç maaş almayıp mutluluktan ölmeyi seçiyorum.
    5 ... keyf kahyasi
  7. 7.
    Sonsuz parayla sonsuz mutsuz olmak diyerek arttırdığım önerme.
    ... the last airbender
  8. 8.
    Maalesef anlaşılamayan konudur. Şimdi diyorsunuz ya hani çok param olsun ama mutsuz olmaya razıyım falan bence o zaman her gün intiharı düşünürsünüz bi süreden sonra. Neden? Çünkü bi hedefiniz olmaz. istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz maddi gücünüzle. Ama az maaşınız olur en azından önünüze ufak tefek hedeler koyar o amaçla yaşamaya çalışır başarınca mutlu olursunuz.

* hele üstteki embesil sikik morondan bir sikim olmaz hele. Kurduğu cümlelere bak. Öznelere takılı kalıp hayatını ziyan eder gider.
    2 -1 ... anima mundi
  9. 9.
    Benim gibi şehirde yaşamayın mutsuz olursunuz. Kuzinenin yanında oturup sabahtan akşama kadar kitap okumak dışarda yağan karı izlemek istiyorum. Yani çocukluğumu özlüyorum... Şehirde boğuluyorum...
    3 ... sakalacarpan
  10. 9.
    Çok maaşla mutluyum. Hayat güzel.

Herkese iyi forumlar.
    1 ... silgi yiyen kadin