bugün

Anlaşılmadığını düşünen veya anlatmak istemeyen insandır.

Artık böyleyim.
Karşısında konuştuğunu anlamayacak insanlar vardır. Boş yere kendini yormak istemez.
Mıy Mıy Mıy hiç uğraşılmaz.
görsel
Asaletinden ise sorun yok lakin mallığından ise çekilmez.
çok düşünen insandır. sessizliğin istenmeyen gürültüyü defedeceğini bilir.
muhatabına güvenmiyor olabilir ya da zamanlamaya önem veriyordur. tartışmalı konulardan uzak durmaya çalışır. kapalı ağıza sinek girmeyeceğini tecrübe edinmiştir.
öpülüp, koklanması gerekir.
Bende böyleyim genelde. insanlar bu durumu bir türlü kabullenemiyor. Bir sorunun mu var? Diye durmadan soruyorlar.
ya yok kardeşim benim bir sorunum falan. Çok konuşunca yoruluyorum. Daha çok okumayı ve yazmayı seviyorum o kadar. Bunda anlaşılmayacak ne var. Ben sen çok konuşuyorsun diye gelip ya ne gevşek ağızlı çıktın diye soruyor muyum?

Edit: zira konuşmadan anlayabildiğim anlaşabildiğim insanlarla takılıyorum genelde. Yeri geldiğinde sohbet konusu güzelse takır takır kelimeleri saydırıyorum.
kimsenin eline düştüğünde kullanilabilecekleri koz vermez.
Anlatacak çok şeyi olan insandır.
Bu benim.kalabalıkta asla konuşmam.büyüklerimin yanında da asla konuşmam kafa dengi değiller çünkü.bize deli insan lazım.ewed
ben(d)im. gerekli görmediğim hiçbir şeyi yapmazdım çünkü veya yapmamaya çalışırım en azından. bunun zararını çok gördüğüm için de vazgeçtim bu tutumumdan. tutum derken yanlış olmasın, az konuşmaktan söz ediyorum yoksa hala gerekli görmediğim şeyleri yapmam, gördüğüm zararlardan sonra konuşmayı gerekli gördüğüm için konuşuyorum. gereksiz gördüğüm zaman konuşacak bir şey de bulamazken şimdi saatlerce neredeyse aralıksız konuşup sürekli devam ettirecek yeni bir şey bulabiliyorum... konuşmayı gerekli gördüğüm sürece.
Psikososyal olmaları muhtemel dinleyici, yorumlayıcı insanlar.

Ayrıca temelinde olgunluk yatar.
Yerinde ve ölçülü bir sessizlikse iyidir fakat altta sinsilik yatıyorsa allah korusun nükleer bombadan beter.
Gerektiğinde konuşacak çok şeyi varsa ve bunu hissediyorsanız baya çekici bir insan olabiliyor. Gizem insanı hep çekiyor çünkü.
(bkz: kaynımda da var)
bir insan, garip..
Benimdir. Soru sorulmadıkça falan pek konuşmam.
Gerekli ölçüde konuşmak gerekir aksi halde boş konuşulmuş olur.
söz bilir isen söyle sözünden hisse kapsınlar.
bilmez isen de sus ki adam sansınlar. diye bişey aklımda kaldı.
Yaptığım/yapmaya çalıştığım eylemdir. Kafam rahat.
Çoğunluğu çok zekidir.
daha akıllı insandır.
Sessiz insandan korkulur..
Kendini bir adim geride tutandir. En iyisidir.
az dinleyen, az anlayan çok yargılayan bir toplumda yolunu bulmuş insandır.

kafası rahattır, kendini strese sokmaz.

ömrü beş yıl daha uzundur.
Sürekli bir ingiliz atasözü olan "durgun su derindir." sözünü hatırlatan insan tipidir. Birşeylere Taraf olup olmadığı ve ne düşündüğü, ne hissettiği tahmin edilemeyen insanlar silsilesidir.