bugün

çünkü ben yobazım. böyle yetiştim ben. benim etrafımdaki herkes çarşaflıydı. bana öğretilen böyle. kimsenin tercihine saygı duymam. her müslamın diyenin dinin gerektirdiğini yapmasını isterim. ve yapması için de baskı uygularım. insanları sıkarım. sürekli onlara ahiretten bahsettip ahirette rahat yaşamamız için dünyada yapmamız gerekenlerden bahsederim. ama bir çoğu beni öylesine dinler. hatta dinlemez. neyse yobazım işte.
tanım; yobaz.
bir diğer tanım için (bkz: #33180251)
türk internet tarihinde 746874277442 kez eleştirilen bir konu.
aslında dayatma dinsizlere olmadığı sürece sorun değildir. mesela şimdi iranda, afganistanda kadın taşlıyorlar. ben düşünüyorum bu vahşet ama sonra şöyle düşünüyorum. o müslüman.

yani bir kişi müslümansa onun gereklerini kabul etmiş demektir ve müslümanların kitabı neyse ona göre yaşamalı ve bir suç işlediğinde de buna açık olmalı. yani sonra mantıksız gelmemeye başlıyor. sonuçta o buna inanmış böyle olmayı kabul etmiş. kabul ettiği şeye karşı çıkan eylemleri varsa o halde o kabul ettiği şeyle anılmasının anlamı nedir?

bu da onun gibi bir şey bence. sonuçta biri bir kitabı kabul edip o kitaba göre yaşamıyorsa o halde o kitabın dışındadır denebilir. bunun yobazlık olup olmadığı tartışılır.

ancak biri kitabı kabul etmediği halde baskılanıyor ve kabul etmeye zorlanıyorsa bu tamamen yobazlıktır. ışid kafasıdır.
Hayırlı olsun kardeş, allah olmuşsun.
iyi halt edersin, dinimizde soldaki melek bile önce bir bekler belki yaptığı hatadan döner diye.
şu an senin solunda olan melek gibi.
güncel Önemli Başlıklar