1. 1.
    bir ortama girildiğinde kadın selam verirse, elini uzatırsa karşılık verilir.
    15 -2 ... 34prometheus
  2. 2.
    Esnerken sol elin dışıyla ağzı kapamak.tabi kim takar yea.
    8 ... yastik savascisi
  3. 3.
    playboylara ''sahip, efendimisss'' demek.
    1 -12 ... playboy ege 2003
  4. 4.
    Yemek masasında elini masanın üstüne koymak. Bir tarafınla oynuyor gibi altına ya da tüm kolunu masanın üstüne koymamalıyız.
    3 ... gazap86
  5. 5.
    Çorba içerken kaşığı kasede kendinize doğru değil tam karşınıza doğru sıyırmalısınız; şu ana kadar bunu yapan insan sayısı 5 i geçmedi.
    8 -3 ... mimist
  6. 6.
    piyano çalan sanatçıyı parça bittikten sonra ayakta alkışlamak.

konserlerde çok az kişi bunu yapıyor. açık ve net.
    1 -2 ... atechso
  7. 7.
    merdivenden çıkarken erkek önden çıkmalıdır kadın arkadan.
    kadın selam vermeden selam verilmez. elini uzatmadan el uzatılmaz. hele sarılmak asla .
    kesinlikle saçını toplamak isteyen, yere düşürdüğü bir şeyi almaya çalışan, elinde fazla poşet olan kadına yardım edilir.
    aklıma gelirse ekleyeceğim.

bak aklıma geldi birde apartmanda yaşamayı bilmek var. kapı önünde bağıra bağıra konuşmamak, asansörü meşgul etmemek, hafta sonu erken saatte haftanın her günü geç saatte gürültü yapmamak.

birde benim kendi görüşüm benim için acil birşey olsa da bi insanı 3 kereden fazla aramam. açık açık tacize girer (bence)

edit : ekleme
    24 -11 ... blackjoe
  8. 8.
    Nezaket sahibi olmak.
    ince fikirli olmak.
    Teşekkür etmek ve tahammül etmeyi bilmek.
    8 -3 ... not to impress
  9. 9.
    Erkeğe neden çekmece de krem var diye sorulmaz, senin için ölüp biten erkeğin napiyorsun mesajina, tuvalette patır patır sıçarken 'seni düşünüyorum' yazılmaz.
    15 -1 ... doublecift
  10. 10.
    Başlık başkasına küt diye bırakılmaz.
    11 ... alphonse lavallee