bugün

Herkes birbirine ayıp ediyor bu hayatta. Bazen ayıp eden kişi kendince haklı oluyor, yaptığının karşısındakine hissettirdiği şeyden bihaber bir şekilde yaptığına devam edebiliyor. insan bir şekilde siktir edebiliyor bazı şeyleri ama söz konusu olan ayıp diye adlandırdığımız, başkaları yapınca siktir edebildiğimiz şeyler değer verdiklerimiz tarafından yapılınca biraz koyuyor insana. Neyse iyi geceler.
Almancı bir dangalağın mal mal söylediği iki satırlık sözü olan semt şarkısı. Anca apaçiler dinler aq. Kulağımı sikti sabah sabah.
çok kibar bir isyan şarkısıdır. küfür gibi ama daha etkili, gerçi anlayana.
fena şarkıdır, ağır gelir.
hareketli olmasından dolayı içindeki acı farkedilemeyen şarkıdır.
hoş, gerçekten anlamlı bir şarkı videosu da bir o kadar hoş olan gökhan türkmen şarkılarından biridir, keyifle dinleniyor.
gökhan türkmen'in ağza takılan şarkısı. sözleri de çok anlamlı, bence.
(bkz: ayıp sıçmak)

-abi bi 10 milyon borç versene be.
-ayıp sıçtın kanka, ne demek...* *
gökhan türkmen şarkısı klibini flnda sevdik iyi yani..
şarkının klibinde bambaşka bir gökhan türkmen'le karşılaştık. çok şeker maşallah... *

http://www.youtube.com/watch?v=mLTIq-rAE7M

arkandan ağlayacağımı bile bile neden yüzüme güldün?... ayıp ettin!
Gökhan Türkmenin konserinde söylediğine göre o zamanki kız arkadaşının ağzından kendine yazmıştır. hakkaten ayıp etmiş iyi halt yemiştir.
hızlı söylenildiğinde ayıbettin diye çıkabilen söz.
bırakıp gitmene, arkandan
ağlayacağımı bile bile...
ikinci tekil şahsa vurulan en sitemli söz. türkçemde eskimeden duran birkaç cümleden bir tanesi. ne gerek var ana avrat küfretmeye, tek bir söz yeterli kırıldığında.

ayıp ettin.
söz-müzik: gökhan türkmen, biraz ayrılık albümünden... *

Sensiz olacağımı bile bile
Bana kendini neden yar ettin,
Bırakıp gitmene, arkandan
Ağlayacağımı bile bile,
Neden yüzüme güldün,
Çok şeyi kayıp fazlasıyla ayıp ettin,
Her şeyi sayıp bana saygısızlık ettin.

Beni kendine aşık,
Kendini de bu aşka tanık ettin,
Sonra da sensiz olamam sanıp,
Duvarları bana dost ettin,
Belkide haklıydın,
Sen sadece kendine saklıydın,
Dur ileri gitmeyelim dediğinde,
Bende duracaksın sandım.
"ne demek, lafı mı olur, sen iste yeter ki, sözünü etmek bile olmaz" anlamlarına gelen alaycı söz.
(bkz: ayip ettin beni kaybettin)